Gölyazı-Trilye
Gölyazı Merkez Mahallesi, Nilüfer/Bursa, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 140 ₺

Toplam 140 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Bayram tatili sonrası ufak ufak sonbahar geçişine başlamak için en ideal, en keyifli rotalardan biri; Gölyazı-Trilye.. Köyler arasında yürüyüşler yaparken Uluabat'ta güzel fotoğraf kareleri yakalayacağız, hem göze hem mideye hitap edecek gezimizde özellikle Gölyazı'da ki meşhuur incirlerden almayı sakın unutmayın.. Bakarsınız dönüşe geçmeden Trilye'de kısa bir rakı-balık molası da verebiliriz ;)

Program
Belirlenen noktalarda katılımcılarımızla buluşarak yolculuğumuza başlıyoruz. Körfez köprüsünden yolculuğumuza devam edip saat 09.00 dolaylarında İznik Gölü’nün güneyindeki güzel bir köye, Gürle’ye varıp burada köy kahvesinin manzaralı bahçesinde bir kahvaltı yapacağız. Bu 600 yıllık kadim eski bir “Osmanlı “ köyündeki birkaç tarihi eseri de görüp doğruca yan köy olan Gemiç’e gidecek ve buradaki “soğuk sıkım” zeytinyağı imalathanesinden leziz yağlarımızı da satın alıp tekrar yola koyulacağız.

Gemlik/Bursa yolundan Uluabat (Apolyont) Gölü’ne varıp Gölyazı beldesini gezeceğiz. Kadınlı erkekli balıkçılık yapanları, yarı beline kadar göle sarkmış söğütleri, tembel tembel uçuşan göl kuşlarını ve leylek yuvalarını fotoğraflayacağız. Bir ada olan köyün içinde yarım saat kadar yürüyüp belki “balık pazarı”na uğrayabiliriz. Ama köyden satın alacağımız benzersiz bir lezzet var; buranın incirleri çok çok lezzetli ve tam da incir zamanı. aman unutmayın ;)

Gölyazı gezimiz sonrası tekrar yola koyulacak ve köyler arası yoldan adeta bir “zeytin denizi” içinden yol alıp güzeller güzeli belde Trilye’ye varacağız. Trilye’yi 35-40 dakikalık bir yürüyüş ile gezecek ve beldede kimi 6.yy'dan kalan nice eski yapıyı ve kiliseyi göreceğiz. Mimari dokusunu aynen koruyan bu güzel beldenin “köylü pazarı”na da uğrayıp küçük alışverişler yapabileceğiz. Sonra da sahildeki küçük lokantalardan birinde isteyenler ile balık/rakı yapabiliriz :) Tabii ki köy içinde başka yemek seçenekleri de var.

Yemek molası sonrası dönüş yoluna geçip yol boyu bir iki lezzet durağına da uğrayarak yine körfez köprüsünden devamla saat 22.00 dolaylarında İstanbul'a dönüp gezimizi sonlandıracağız

Ödenek; 140 TL (Nakit)

Neler dahil? 
-Gidiş/dönüş ulaşım,
-Gürle'de sabah kahvaltısı,
-Programda ilan edilen tüm çevre gezileri,
-Ören yeri girişleri,
-Rehberlik

Cebinden ne çıkacak? 
-Trilye'de alınacak yemek,
-Özel harcamalarınız,

Hareket Planı:
İncirli - 06.30
Levent - 07.00
Kadıköy - 07.30

İlke ve Şartlar


Günler : 1 | Gece : 0


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64