Dersim Foto Safari > Dersim-Pülümür-Munzur-Ovacık
Tunceli
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 1,200 ₺

Toplam 1,200 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Saklı kalmış güzellikleri yeniden keşfetmeye gidiyoruz..

Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında gidip kelimenin tam anlamıyla ağzımızın açık kaldığı, geri dönmek istemediğimiz bu harika coğrafyayı 2019 Nisan'ında yeniden ziyaret edelim istedik..

Munzur Vadisini, şehrin tam ortasından geçen Munzur Çayını, kentin etrafındaki göğe uzanan dağları görmeye, endemik ters laleleri fotoğraflamaya, Ovacık'ta kaynayan gözeleri ve kanyonları gezip yaşanmışlıklara tanıklık edeceğimiz, geleneksel yaşamdan örnekler sunan evleri hatıralarımıza kazımaya, Pülümür'le Munzur Vadilerinden coşarak akan Munzur ve Pülümür çayının buluştuğu muhteşem coğrafyasıyla Dersim'e; Munzur Baba'dan Düzgün Baba'ya kadar farklı kültürlere tanıklık edeceğimiz Dersim'e gidiyoruz..

Dersim Foto Safari turunda da değerli fotoğraf sanatçısı Mustafa Ertekin önderliğinde programımızı gerçekleştireceğiz..

1.GÜN 18 NİSAN PERŞEMBE / GİRLEVİK ŞELALESİ - PÜLÜMÜR VADİSİ - AĞLAYAN KAYALAR - DERSİM
Programımızın ilk günü. Bugünkü ilk durağımız Türkiye’nin en büyük şelaleleri arasında sayılan üç basamaklı Girlevik (Gürlevik) Şelalesi olacak. Şelale gezisi sonrası Pülümür Deresi kılavuzluğunda yola koyulup Pülümür Vadisi’ne uzanacağız. Dere boyunca sürecek yolculuğumuza, zamanımız yettiğince Pülümür’de Gelin Odaları ve Hanım Köprüsü, Kutu Deresi, Ağlayan Kayalar eşlik edecek. Gezilerimiz sırasında Pülümür doğumlu olan Cemal Süreya’nın heykeline de selam vereceğiz. Gün bitiminde şehir merkezinde yer alan otelimize ulaşıp odalarımıza yerleşiyoruz. 

2.GÜN 19 NİSAN CUMA / DERSİM - MUNZUR VADİSİ - HALBORİ GÖZELERİ - OVACIK
Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp güne Tunceli merkezi gezerek başlıyoruz. Munzur Suyu ile Pülümür Çayı’nın birleştiği noktadaki Tunceli’de, eski Kışla ve Seyit Rıza heykelini ziyaret ettikten sonra Munzur Vadisi’ne doğru yola koyulacağız. Munzur Suyu kılavuzumuz olacak. Ters Laleler çıkmışsa Haçkirek yaylasına uğrayıp Seyit Rıza’nın yıkılmış yayla evini göreceğiz.. Sonrasında yeniden yola koyulup Halbori Gözeleri ve yol boyu Munzur güzelliklerine tanık olacağız. Gün bitiminde Ovacık'a ulaşarak otelimize yerleşeceğiz.

3.GÜN 20 NİSAN CUMARTESİ / TÜM GÜN OVACIK
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Ovacık merkezde yapacağımız gezi sonrası 'Munzur Baba' efsanesinin kaynağı gözeler’e gideceğiz.. Gün boyu vadilerde, menderes oluşturan derelerde, köylerde geleneksel yaşam ve Munzur dağlarının kendine özgü bitki örtüsünün peşinde olacağız.. Akşam konaklama Ovacık'ta.

4.GÜN 21 NİSAN PAZAR / HOZAT - PERTEK - HARPUT - ELAZIĞ
Kahvaltının ardından Ovacık’tan ayrılarak Hozat’a hareket ediyoruz. Yol boyu köyler, vadiler bize eşlik edecek. Hozat’ta ki gezilerimiz sonrası önce Pertek oradan da Pertek feribotu yoluyla Harput’a ulaşacağız. Dönüş saatimiz izin verdiği ölçüde Harput’ı ziyaret edip, Elazığ'a doğru hareket ederek Elazığ Havalimanına ulaşıp grubumuzu yolcu ediyoruz.

Nereleri Göreceğiz?
GİRLEVİK ŞELALESİ - PÜLÜMÜR VADİSİ - AĞLAYAN KAYALAR - TUNCELİ - MUNZUR VADİSİ - HALBORİ GÖZELERİ - OVACIK - HOZAT - PERTEK - HARPUT – ELAZIĞ

Ödenek; 1200 TL (Nakit) 

Neler dahil?
-Gezi yapılan bölgedeki tüm ulaşımlar, (Erzincan'dan başlayıp Elazığ'da biten)
-3 gece konaklama,
-3 kahvaltı,
-3 akşam yemeği,
-Ören yeri giriş ücreti, 
-Pertek-Harput feribot geçiş ücreti,
-Seyahat sigortası,
-Yürüyüş ve bölge mihmandarlığı
-Mustafa Ertekin öncülüğünde fotoğraf rehberliği

Cebinden ne çıkacak? 
-Bölgeye olan şehirler arası ulaşım,
-Turdan 1 gece önce yapılacak ekstra konaklama, (öğretmenevi..vb tesisler ile ilgili yardımcı olunacaktır) 
-İlk gün kahvaltı ve öğlen yemekleri,
-Müze giriş ücretleri,

Konaklama
1 Gece Tunceli merkez
2 Gece Ovacık

Ulaşım/Buluşma Planı;
Havayollarının son ilan ettiği saat planlamasına göre tur sabahı erken saatte bir uçuş maalesef bulunmamaktadır. Dolayısıyla 1 gün önce saat 23.00 dolaylarında hareket eden uçaklar kullanılabilir. Bu uçakla gelen katılımcılarımız Erzincan'da 1 gece konaklayıp ertesi sabah turumuza katılabileceklerdir. Otobüs ile gelen misafirlerimiz ise tur sabahı Erzincan otogar'dan saat 08.00'de hareket edeceğimiz şekilde planlarını yapabilirler.

Dönüş günü ise tüm grup ile birlikte saat 16.30 dolaylarında Elazığ havalimanında olacağız. Akşam 17.00 ve sonrası tüm uçuşlar değerlendirilebilir. Otobüs ile dönecek olan misafirlerimizi saat 16.30 dolaylarında Elazığ otogarına bırakmış olacağız.

İlke ve Şartlar


Günler : 4 | Gece : 3


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64İlgili Turlar