Yerel Tatlar Festivali İçin Haydi Bozcaada'ya!
Bozcaada, Çanakkale, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Bu tur için tarihler henüz belli değil, detaylı bilgi almak için 02122519864 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 255 ₺

Toplam 255 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Bozcaada’ya özgü yöresel yemeklerin, Bozcaada’da yaşayan üreticiler ve Bozcaadalı kadınlar tarafından hazırlanıp, sunulduğu ¨Bozcaada Yerel Tatlar Festivali¨ Eylül ayında bu yıl 5. defa yapılacak. 13 Eylül 2014 Cumartesi günü başlayacak festival gün boyu devam ederek, gelincik şerbeti ve üzüm suyu eşliğinde farklı lezzet peşinde olanların ilgisini çekecek. Özellikle bu yıl, Midilli'den gelecek olan bir grup rembetiko müzik ile gelenlerin kulaklarını pasını silecek. Suzan Kardeş ise midelerimize çektiğimiz ziyafetin devamında akşam nefis bir konserle bir de kulağımıza ziyafet edecek. 
Turun Amacı: 
Bozcaada’da yaşayan üreticiler ve Bozcaadalı kadınlar tarafından hazırlanıp, sunulduğu ¨Bozcaada Yerel Tatlar Festivali¨ için Bozcaada’ya gidiyoruz. 

Bu yılki festivalde diğer yıllardan kopya çekersek. şu lezzetlerle karşılaşacağımız aşikar...

Ada Mantısı – Tavşan Yahni – Oğlak Dolması – Ada Otlu Saganaki – Asma Yaprağında Keçi Peyniri – Pişi – Çiğ Dolma – Kabak Çiçeği Dolması - Kuskuslu Kapama – Döşeme – Ada Otlu Börek – Nohut Ekmeği – Etli Sarma – Mafiş – Damla Sakızlı Muhallebisi – Ev Baklavası – Gelincik Şerbeti – Üzüm Suyu ve dahası.

 

Program:

1. Gün 12 Eylül Cuma: 
Belirtilen noktalardan katılımcıları alıp Tekirdağ - Çanakkale üzerinden yolculuğumuza başlayacağız. Yolda tadımlık Bozcaada şarabı ikramımızdır.


2. Gün 13 Eylül Cumartesi:
Sabahın ilk ışıklarıyla Geyikli’ye varacağız. Feribotla Bozcaada’ya geçeceğimiz Geyikli İskelesi’nde feribot sıramızı beklerken, bir yandan sabah mahmurluğunu üzerimizden atıp bir yandan da Ada tostlarımızı yiyip, çaylarımızı içeceğimiz. Çay ve tostlar ikramımızdır. Sonrasında feribotla yarım saat kadar sürecek yolculuk ile Bozcaada’ya, oradan da kamp alanına ulaşacağız. Eşyalarımızı bıraktıktan sonra ilk durağımız adanın en özel plajına ve denize sahip Ayazma Plajı’nda yüzdükten sonra YEREL TATLAR FESTİVALİ ve öğle yemeği için merkeze ineceğiz. Burada adaya ait onlarca lezzetin tadına bakacağız. Arka fonda ise MİDİLLİ’den gelen REMBETİKO müzik grubunun güzel tınısı olacak… Akşamüstü merkezden ayrılıp Akvaryum Koyu’na geçip serinleyeceğiz… Oradan da kamp alanımıza geçeceğiz. Kamp alanımızda duşlarımızı aldıktan sonra Bozcaada’nın en özel ritüellerinden biri olan Bozcaada şarabı eşliğinde güneşi batırmak için istikametimiz Polente Burnu… Burada bulunan rüzgârgüllerinin muazzam görüntüsü eşliğinde, şaraplarımızı yudumlayarak güneşi batıyoruz. Şaraplar ve yanındaki lezzetler ikramımızdır. Gün bitiminde ada merkezine ineceğiz. YEREL TATLAR FESTİVALİ sebebiyle ada merkezindeki Suzan Kardeş konserine katılacağız. Dileyen arkadaşlar merkezdeki meyhanelerden bir tanesinde Ege mezeleri tadarak geceyi uzatabilir. Dileyenler ise sokakların tadını çıkartabilir Gece 12’ye dek merkezde serbest zaman geçireceğiz anlayacağınız. Gece yarısı yeniden kamp alanındayız.


3. Gün 14 Eylül Pazar: 
Huzurlu bir uykudan sonra, Ada’da güne uyanmanın mutluluğu… Sabah erken kalkanlar Sulubahçe’de denize girebilir. Kamp alanında kahvaltılarımızı yapacağız. Kahvaltı ikramımızdır. Bozcaada’nın dar, tarih kokan, müstakil Rum ve Türk evlerinin bulunduğu, neşeli sardunyalarının olduğu sokaklarında aheste bir şekilde gezinti yapacağız, fotoğraflar çekeceğiz. Ama ilk durağımız Bozcaada Müzesi olacak. Burada yarım saat kadar kalıp; Bozcaada’nın geçmişine Ara Güler fotoğraflarıyla, artık Ada’dan ayrılmış olan Rum ailelerin bıraktığı malzemelerle ve Türk ailelerinin bağışladığı materyallerle geçmişe yolculuk yapacağız. Bu çok özel müzeyi mutlaka görmelisiniz! Bozcaada’daki son dakikalarımızı alışverişlerimizi yaparak, Ada lezzetlerinden tadarak, Ada merkezindeki Çınaraltı ve Çamlık çay bahçelerinde çay/kahve içerek veya acıktıysanız öğle yemeği yiyerek geçirebilirsiniz. Sonrasında feribotumuz ile Geyikli’ye geçeceğiz. Ege lezzetleri için sürpriz uğrak noktalarımızdan ufak alışveriş molaları vereceğiz. Trakya’ya has lezzet olan satır et (dileyenler köfte veya tavuk) ile akşam yemeğimizi yedikten sonra, trafik durumuna göre günün son saatlerinde İstanbul’da olacağız.

Ulaşım:

Bölgeye katılımcı sayısı yeter ise 25 kişilik yarım otobüs ile ulaşacağız. Çünkü maksimum sayımız 25 kişi. Eğer katılım yeterli olmaz ise 17 kişilik araçla turu kesin kalkışlı şekilde gerşekleştireceğiz.

Araç Hareket Yerleri

Kadıköy          Evlendirme Dairesi       22.30
Mecidiyeköy   Aslı Börek                   22.50
İncirli             Ömür                          23.10

 

Konaklama:

Bozcaada Camping'de Kamp konaklaması yapacağız. Çadır, Uyku Tulumu ve Mat Tamzara tarafından karşılanıyor. İsteyen kendi çadırı ve uyku tulumunu ve matını getirebilir. 

Kamp Bilgileri:

Kamp alanımız 7,5 dönüm içerisinde kurulmuştur. Resepsiyon, açık kafeterya, büfe, kapalı yemek ve dinlenme salonu, mutfak, duşlar ve tuvaletler bulunmaktadır. Çadır ve bungalov konaklama hizmeti vermektedir. Nisan-Ekim aylarında yerli-yabancı misafirlerini ağırlmaktadır. Adanın Sulubahçe mevkiinde yer almaktadır.

Gerekli Malzemeler:

Şapka - Mayo – Havlu - Güneş kremi-Yedek tişört
Fotoğraf makinesi – kamera
Deniz gözlüğü & şnorkel
Uyku tulumunuz 
Kullandığınız kişisel ilaçlar

 

Not: Bildiğiniz üzere turumuz çadır konaklamalı kamp şeklinde olacaktır. Tamzara Tur kamp malzemelerini sağlayacaktır. Lakin, özellikle kişisel uyku tulumunuzu getirebilirsiniz. Kamp alanı nispeten sıcak olabilir. Uyku tulumlarının ince olması yeterlidir. Tamzara uyku tulumları -10 dereceliktir :)

 

İlke ve Şartlar

*Turumuz maksimum 25 kişiyle yapılır. Minimum 14 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilir.
*Turumuza en geç 15 gün öncesine kadar kayıt yaptırıp ücreti yatırmış olmanız gerekmektedir.
*Rezervasyon iptali tur tarihinden 15 gün öncesine kadar iade edilir. 15 günden sonra tur ücretinin %30’u; tura bir hafta kala tur ücretinin %50’si kesinti yapılır. Tura 4 gün kala rezervasyon iptallerinde ücret iade edilmez.
*Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.


Ödeme Seçenekleri

Banka Transferi - Nakit Ödeme -

Günler : 3 | Gece : 2


Dahil Olanlar


  • Ara Transferler
  • Kahvaltı
  • Profesyonel rehberlik hizmeti
  • Seyahat Sigortası

Hariç Olanlar


  •     Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)    
  •     Rafting organizasyonu (İsteğinize bağlı olarak ekstra yapılır. Herhangi bir zorunluluk söz konusu değildir)    
  •     Şehirler arası ulaşım bedeli    
Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64