Sonbahar'ın Bütün Renkleri > Batı Karadeniz
Düzce, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 895 ₺

Toplam 895 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

’Türkiye’nin Sonbahar Renkleri’’ denildiğinde kuşkusuz bu tanımı karşılayacak çok geniş bir alan var ülkemizde. Buna rağmen 'Sonbaharı yaşamak ve fotoğraflamak istediğimiz yerler neresi' diye düşününce hep ilk aklımıza gelen yerlere planlar yaparız :)

Bu bölgelerin başında da Düzce, Yığılca, Yedigöller, Yenice Ormanları, Küre Milli Parkı-Valla Kanyonu, Sinop Ormanları ve Erfelek Şelaleleri gelir.. Aslında bunların hepsi aynı coğrafyada yer alan, birbirinin devamı gibi olan parkurlar biliyorsunuz..

Biz diyoruz ki, İçimizdeki Göçebe’nin sesine kulak verip bu bölgenin bir ucundan; Düzce’den girip, diğer ucundan; Sinop Erfelek Şelaleleri’nden çıkalım.

2 Kasım’da İstanbul ve Ankara’dan yola çıkıp Düzce’de buluşarak, Mustafa Ertekin’in fotoğraf rehberliğinde ‘’Düzce, Yığılca, Yedigöller, Yenice Ormanları, Küre Milli Parkı-Valla Kanyonu, Sinop Ormanları ve Erfelek Şelaleleri’’ni bir uçtan diğerine gezip, sonbaharı koklayıp fotoğraflıyoruz.
 

1.Gün 2 Kasım Perşembe / Düzce - Efteni Gölü - Güzeldere Şelalesi - Samandare Şelalesi
İstanbul ve Ankara'dan belirlediğimiz noktalardan katılımcılarımızı alarak programımıza başlıyoruz. İki grubun ortak buluşma noktası Düzce :)

İlk olarak Efteni Gölü Kuş Cenneti gezimizi yapmak üzere yola koyuluyoruz. Sonrasında şelaleler kenti olan Düzce'nin iki önemli şelalesi Güzeldere ve Samandere şelalerini gezerek konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz.

2.Gün 3 Kasım Cuma / Yığılca - Saklıkent Şelalesi - Sarıkaya Mağarası - Yedigöller - Yenice
Sabah kahvaltısı sonrası Düzce'den ayrılarak Yığılca'ya doğru hareket ediyoruz. Bölgenin önemli turizm noktası Saklıkent Şelalesi ve Sarıkaya Mağarasını geziyoruz. Buradaki gezilerimizi tamamlayıp muhteşem sonbahar renkleriyle bizleri karşılayacak olan Yedigöller'e ulaşıyoruz. Yedigöller'de çekimlerimizi tamamladıktan sonra Devrek üzerinden Yenice'ye ulaşıp konaklayacağımız tesise yerleşiyoruz.

3.Gün 4 Kasım Cumartesi / Yenice Ormanları - Küre Dağları - Valla Kanyonu - Kastamonu
Bugünkü ilk rotamız Yenice Ormanları. Sonbaharla birlikte renk değiştirmeye başlayan Yenice Ormanlarında çekimlerimizi sonlandırıp Küre Dağları Milli Parkı'nda yer alan Valla Kanyonu'na gidiyoruz. Kanyonu tepeden izleyeceğimiz seyir terasından izlenimlerimizi yapıp bölgeden ayrılıyoruz. Zaman durumuna göre Safranbolu'da kısa bir mola verip bu gece konaklayacağımız Kastamonu'ya doğru yol alıyoruz.

4.Gün 5 Kasım Pazar / Taşköprü - Uzunçay Köyü - Sinop Ormanları - Erfelek Şelaleleri - Boyabat
Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak tarihi Taşköprü'yü ve eski evleri fotoğraflayacağız. Sonrasında Hanönü üzerinden yolculuğumuza devam edip tahmini olarak 1100'lü yıllarda kurulmuş olan Uzunçay köyünü ziyaret edeceğiz. Sonraki rotamız olan Sinop Ormanları ve Erfelek Şelaleri gezilerimizi yapıp Boyabat'ta Bazalit Tabiat parkı gezisiyle programımızı sonlandırarak tahmini olarak 16.00 dolaylarında dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Ödenek; 895 TL (Nakit)

Neler dahil? 
-Tüm ulaşımlar, (İstanbul ve Ankara'ya gidiş/dönüş)
-3 gece konaklama,
-3 akşam yemeği, 
-3 sabah kahvaltısı,
-Programda ilan edilen tüm çevre gezileri,
-Ören yeri girişleri,
-Seyahat sigortası,
-Yürüyüş ve bölge mihmandarlığı
-Mustafa Ertekin öncülüğünde fotoğraf rehberliği

Cebinden ne çıkacak? 
-Öğle yemekleri
-İlk gün kahvaltı, son gün akşam yemeği.
-Özel harcamalarınız,
-Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)

Nerede Kalacağız?
1 gece Düzce
1 gece Yenice Ormanları
1 Gece Kastamonu 

Hareket Planı:
İstanbul;
İncirli - 06.00
Mecidiyeköy - 06.15
Kadıköy - 06.30

Ankara;
Kızılay - 06.30

İlke ve Şartlar


Günler : 4 | Gece : 3


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64