Erzurum-Kars-Çıldır-Sarıkamış Turu
Erzurum, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 640 ₺

Toplam 640 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Erzurum'un doğal güzellikleri, Kars'ta ki Rus mimarisi etkisindeki evleri, geniş sokakları ve karlar altındaki görüntüsü, fotoğraf karelerimize yansıyacak. Geniş sokaklarında, kristal kar taneleri bitiş yorulduğumuzda adım başı görülen kahvelerden birine girip ısınacağız. Kars'a özgü kaz eti ve gravyer peynirini tadacağız. Bu soğuk coğrafyada içimizi atışan aşıklarının sözleri ısıtacak. Donmuş Çıldır Gölü'nü kırıp balık avlayanları fotoğraflayacağız. Göl üzerinde atlı kızakla yol alacağız. 

Karlar için adım adım yer, medeniyetler beşiği, Kars ilini ve Ani harabelerinin içine bu medeniyetlerin izlerini sürüyoruz. Urartulardan Bagratlılara, Selçuklulardan Osmanlı'ya, Ruslardan, Malakanlara, Gürcülerden Ahıskalara birçok kültürün etkisindeki coğrafyaya kış manzaraları ile tanık olacak ve fotoğraflarımızla belgeleyeceğiz. Karlı adımlar dikkatli bakarsak, tilkileri de görebiliz.

Program:

1.Gün Cuma - ERZURUM / NARMAN / GÖLE
Uçakla gelecek katılımcılarımızla Havaalanında buluşup kisa bir Erzurum Gezisi Yapıyoruz. Erzurum evlerinde kahvaltı ve dinlence yapıyoruz. Taşhan, Yakutiye Medresesi, Çifte minareli Medresesi, Üç kümbetler ve Erzurum kalesini gezerek Karsa doğru yola koyuluyoruz. Çobandede köprüsü ve narman peribacaları da yolculuğumuz esansın da geziyor olacağız. Göle'den Kars'a doğru yolculuğumuz devam ediyoruz. Güzergâhımızda. BoğATEpe Köyünde (Zavotlar) Peynir müziği ve bu köyün kooperatifinde tamamen ekolojik üretilen Kars gravyerinin ve kaşarının yolculuğunu geçmişten günümüze kadar süren geleneğini dinliyor olurağız. Akşam yemeğimizi de bu köyde gelelenği yaşatan bir ailenin evinde yiyoruz. Yemek sonrası soba başında çayı ve muhabbetler ihmal etmiyoruz. Köy akşamımızı tamamlayıp Kars'ta konaklayacağımız otelimize geçiyoruz. .

2.GÜN Cumartesi - ANİ / ÇILDIR
Ani Harabelerine doğru yol ALIYORUZ Ardından Kahvaltımızın. Harabelerin bulunduğu Arpaçay kenarındaki açık hava müzesi gezerek bölgeeden ayrılıyoruz. Gezi güzergâhımızda Çıldır gölü var. Akçakale köyünde Urartu kalesinde bulunan ve Çıldır yaptır Şeytan kalesini de görüyor olurağız. Günün geri kalanın Çıldır gölünde kızak keyfi ve gölde balık tutan yerli halkla geçiriyor olacakağız. Akşam yemeğimiz Çıldır gölünün ünlü balığı Sarıbalık olacak. Yemeğin ardından Kars kent merkezine dönerek Aşık geleneğine devam eden sanatçılarla bu geleneği sazlı ve sözlü yaşamaya gidiyoruz. O: p>

3.Gün Pazar - KARS / SARIKAMIŞ / ERZURUM
Kahvalti sonrası kent gezimize Başlamak Üzere Kars Kalesine çıkıyoruz. Kenti genel olarak seyredip gezilerimize yürüyerek devam ediyoruz. Havariler kiliseleri, Ebul Hasan Camii, kemer köprü, hamamlar ve eski Kars sokaklarında yürüyerek Hekim Evini, Defterdarlık binası, Sağlık müdürlüğü binası, Valilik binası, Gazi Ahmet Paşa Evliliğin ve Son olarak Fetih camisini ve Arkeoloji müzesini görerek kent gezimizi tamamlıyoruz. Kazla eti olacak karla kurutulan olarak öğle yemeğein de yöresel olarak. Dileyenler yöresel alışveriş zamanı da tanıyor olacakağız. Sarıkamış'a doğru yol alıyoruz. Şehitlik, Katerin Köşkü ve kayık merkezimizde gezerek gezilerimizi tamamlayıp Erzurum'a doğru yola devam ediyoruz. Akşam saatlerine yakın Erzurum'a varıp akşam yemeğinde Çağ kebabı ve Erzurum Dolması tavsiye edilecek. Uçak saatimize göre grupumuzu hava alanına bırakarak vedalaşıyoruz. .

Değil:  Ölümsüz hava Koşulları Olması durumunda (Yoğun kar yağışı) Programda degisiklik Yapılabilir.

Ulaşım:
Ülkenin onu bölgesinden katılımcılarımızın tura Dahil olmalari Için tur Başlangıç yerimiz Erzurum olmaktadır. Ankara, İstanbul, İzmir ve diğer şehirlerden bu tura katılmanız mümkündür. Erzurum'a bir gün önceden gelenlerin gerekli organizasyonla görevlendirilirler. Gruplarımızla lokal gezi yaptığımız bölgede buluşmak için. Grupla buluşma saatimiz; Ortalama 10.30'da Erzurum havaalanıdır. Topların saatinde yetişemeyen katılımcılar turun akışına göre görebilir ya da gruba kendi imkanlarıyla dahil olacaklardır. Bölgeye bakınızımız ulaşım aracı 'uçak' tır. Otobüs, tren veya kendi aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Tur katılımcıları havaalanından karşılanıp, havaalanından yolcu çekmekler. Otobüsle veya kendi aracıyla gelenler otogarda karşılanır. 

Tren Yolculuğu İçin;
Tur başlama gününden 2 gün önce saat 17: 30'da Ankara garından Doğu Ekspresi yolculuğuyla Erzurum garına, bir gün sonra öğleden sonra 15.00-16.00 sularında ulaşabilir. Buradan otelimize ulaş.

Gerekli Malzemeler:
-yürüyüş botu (bol tutamaklı)
-termal içlik (alt-Üst),
-beyaz çorap
-KAR pantolonu ettik Montu
-bere-atkı-eldiven
-fotoğraf makinesi -yedek pil A.Ş. kart
-termos (sıcak içecek bulundurmanız için)

İlke ve Şartlar

*Turumuz maksimum 24 kişiyle yapılır. Minimum 12 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilebilir.
*Turumuza en geç 15 gün öncesine kadar kayıt yaptırıp ücreti yatırmış olmanız gerekmektedir.
*Rezervasyon iptali 15 gün öncesine kadar iade edilir. 15 günden sonra tur fiyatının %30 bir hafta kala tur fiyatının %50 kesinti yapılır. Tura 4 gün kala ücret iade edilmez.
*Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
*Turlarımıza kayıt olan katılımcılarımız “Tur Sözleşmesi”ni okumuş, kabul etmiş ve imzalamış sayılır.


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Paypal - Banka Transferi -

Günler : 3 | Gece : 2


Dahil Olanlar


  • Seyahat Sigortası
  • Profesyonel rehberlik hizmeti
  • Akşam Yemeği
  • Kahvaltı
  • Ara Transferler

Hariç Olanlar


  •     Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)    
  •     Rafting organizasyonu (İsteğinize bağlı olarak ekstra yapılır. Herhangi bir zorunluluk söz konusu değildir)    
  •     Şehirler arası ulaşım bedeli    
Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64