Tanzanya Yolculuğu
Istanbul
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 2,650 ₺

Toplam 2,650 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Tanzanya Yolculuğu > Klimanjaro - Serengeti - Zanzibar

Bu sefer bambaşka bir yolculuğa çıkıyoruz.. Onlarca farklı tür canlıyla birlikte kamp atıp ağaç tepelerinden bize tembel tembel bakan aslanları göreceğiz.. Evimizin bahçesindeki evcil koyunlar misali onlarca zebra ve antilop çadırlarımızın önünde otluyor olacak; Kilimanjaro Dağı eteklerinde köyler arası herkesin katılabileceği rahat yürüyüşler yapacağız. 

Sonrasında pır pır “cesna”lara binip başka bir cennete, Zanzibar Adası’na gideceğiz. Bembeyaz kumsallarda gelgit anında denize girecek ve adanın güneyine gidip milattan kalmış gibi ilkel teknelere binerek yunuslarla yüzeceğiz.

Program;
19 Ocak Perşembe;
7 saatlik bir uçuş ile Kilimanjaro’ya uçuyoruz.

20 Ocak Cuma;
Havaalanında karşılanıp hemen jeeplere binerek Karatu Town’a gidiyor ve burada kahvaltımızı yapıyoruz. Sonra ünlü Ngorongoro Krateri’ne gidip safari yapıyor ve özellikle aslan ve filleri görüyoruz. Kraterde bir de piknik yapıp geceleme için de Rhino Lodge’ye geçeceğiz. Akşam yemeği de orada alınacak.

21 Ocak Cumartesi;
Bugün uzunca bir jeep yolculuğu ile Serengeti Milli Parkı’na gideceğiz. Burada adeta bir hayvanat bahçesinde dolaşır gibi gezecek ve yüzlerce hayvan göreceğiz, belki de avlara tanık olacağız. Bugün geceleme Kati Kati Ndutu Kamp’da olacak.

22 Ocak Pazar;
Bugün de bütün gün Serengeti’de hayvanat peşinde olacağız. Deneyimli jeep kaptanları ve rehberlerin iz sürmeleri/ birbiri ile haberleşmeleri sayesinde tüm canlıları görebileceğiz. Geceleme yine aynı kampta çadırda olacak. Bu arada çadır dediysek adeta bir karavan gibi, içinde banyo..vs her şeyi var :)

23 Ocak Pazartesi;
Bugün büyük gün. Serengeti’den ayrılıp önce Massai Boma köyünü görecek ve Massailerle tanışacağız. Onlardan hediyelik eşyalar satın alıp belki de danslar edeceğiz. Sonrasında asıl hedefe, Olduvai Vadisi’ne gidip oradaki müzeyi görecek ve insana ait ilk izlerin bulunduğu yere vadinin dibindeki noktaya 20 dakikalık bir yürüyüş ile ineceğiz. Bu gece Tarangire Safari Lodge’de konaklayacağız.

24 Ocak Salı;
Bugün ülkenin bir başka yüzünü görecek ve Arusha Milli Park’ına gidip “yeşil safari” yapacağız. El değmemiş yemyeşil ormanlarda yol alacak ve onlarca maymun türünü görüp yüksek dağ göllerinde bir rüya gibi flamingoları izleyeceğiz. Geceleme Kilimanjaro Mountain Resort’ta.

25 Ocak Çarşamba;
Bugün ise jeeplerden bir süre olsun kurtulacak ve Kilimanjaro Dağı eteklerinde Marangu’da yaklaşık 3 saat süren ve hep aşağıya doğru inişli olarak bir köyler arası yürüyüş yapacağız. Tabii ki bu yürüyüş esnasında yerli halkla özellikle de çocuklar ile karşılaşacağız ve onlara küçük hediyeler de verebileceğiz. Hatta şansımız varsa bir köyde muz birası da içebiliriz. Sonrasında 4 metrelik bir şelaleye ineceğiz. Geceleme yine aynı otelde.

26 Ocak Perşembe;
Bugün küçük pır pır uçaklara dağılıp 2 saatlik bir uçuş ile Zanzibar Adası’na geçeceğiz. Buradaki yerimiz Ocean Paradise Resort olacak. Deniz kıyısındaki bu muhteşem otele hemen yerleşip doğruca denize atacağız kendimizi. Bembeyaz kumsallarda ve cam göbeği mavisi sularda Hint Okyanusu’na gireceğiz. Günde iki kez olan gelgite tanık olacak ve suları yüzlerce metre çekilen denize doğru yürüyüşler de yapacağız.

27 Ocak Cuma;
Bugün adanın güneyine gideceğiz. Tabii ki sabah çok erkenden uyanacağız ki yunusları kaçırmayalım. Adanın güneyinde Kizimkazi kıyılarında yunusların geleneksel beslenme alanlarını görüp onlarla beraber yüzeceğiz. Sonra karaya çıkıp olağanüstü zengin bir deniz ürünleri yemeği alacağız. Devamında ise çoğunuzun belki de binmeye korkacağı ama çok sağlam ilkel teknelere binip açılacağız. Hedefimiz açıktaki bir ada ve oradaki mercan resifleri. Bu kez başımızı suya daldırıp renkli balıkları seyre dalacağız.

28 Ocak Cumartesi,
Bugün epeyce boş zamanımız olacak. Adanın merkezine gidip kölelerin yaşadığı dramlara tanık olabilir, değişik mimarili taş sokakları ve balık pazarlarını dolaşabilir ve hatta orada ayarlayabilirsek bir “baharat bahçesi” gezisi de yapabiliriz. Akşama doğru uçak ile ana karaya geçip kısa bir uçuşla başkent Daresselam’a varacağız. Gece otelde birkaç saat dinlenecek ve sabaha karşı da havaalanına geçeceğiz.

29 Ocak Pazar;
Sabaha karşı 03.00 yada 04.00 civarı kalkan uçak ile yurda döneceğiz.

Ödenek; 2650 $

Neler Dahil?
-Bütün ara transferler, jeep safariler,
-9 Gece Konaklama,
-8 kahvaltı, 9 öğle yemeği, 9 akşam yemeği,
-Zanzibar'a uçak ulaşımı, 
-Yerel rehberlik hizmeti,
-Seyahat Sigortası,

Cebimden Ne Çıkacak?
-Gidiş/dönüş uçak bileti,
-Vize ücreti (50 $)
-Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler
-Tur programı dışındaki extra geziler

Ulaşım;
Gidiş 19 Ocak İstanbul/Kilimanjaro
Dönüş 29 Ocak Daresselam/İstanbul

Notlar;
-Tanzanya’ya vize var ama sadece bir formalite ve havaalanında girişte 50 dolar ödeyip bir form dolduruyorsunuz ve vizeniz hazır :)
-Gezide ağırlıklı olarak 5/6 kişilik jeeplerle bazen uzun yolculuklar yapacağız. Gelecek olanlar çekçekli değil de ezilebilir valizler getirsinler lütfen.

İlke ve Şartlar


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Banka Transferi -

Günler : 11 | Gece : 10


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64İlgili Turlar