Bahar'a Merhaba Kampı > Acara Platosu
İznik, Bursa, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 345 ₺

Toplam 345 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Bahar'a Merhaba Kampı > Acara Platosu
Bahar bayramını kutlamaya, düzlüklerde koşup yuvarlanmaya; ağaçlara sarılıp bahar çiçeklerinin kokularını içimize çekmeye; karıncaları, yaban arılarını kitaplarda değil doğal hayatlarında görmeye gidiyoruz.. Gökyüzünde yıldızları saymaktan yorulmaya, kamp ateşinde patates közlemeye, ateş başında eğlenmeye, 1 gece de olsa kamp hayatını yaşamaya gidiyoruz… 

Bölge Hakkında Bilgi;
Yalova yarımadasından başlayıp Sakarya nehrine kadar uzanan bir dağ silsilesi bizleri karşılar.. Bu bölgeye “Samanlı Dağları” denmektedir.. Bizler de yıllardır Samanlı Dağları eteklerinden çeşitli doğa aktiviteleri yaptık, bölgenin değişmesi ve gelişmesine yakınen tanık olduk ve beki de bu değişime olanak sağladık.

Şu an Samanlı Dağları silsilesinde; Kocaeli Gölcük ilçesi ve Bursa İznik ilçeleri arasında uzanan, olabildiğince bakir bir coğrafya daha bulunmakta.. Bölge genelde Acara platosu olarak anılır. Burada Batum göçmeni Gürcüler yaşamaktadır ve kendilerine Acara Gürcü’sü demektedirler. Böylece bölge Acara Platosu adını almaktadır.

Tamzara Turizm olarak son beş yıldır Acara Platosunda oldukça yoğun aktiviteler yaptık. Bahar kampları, geçiş yürüyüşleri ve en önemlisi Kayın Ormanı Çiftliğinde peynir atölyesi etkinliklerimiz oldu. Şu an Yeryüzü Oteli ile birlikte bölgede doğa, çocuk dostu ve etkinlik dolu bir konaklama merkezi oluşturmaya çalışıyoruz.

Acara Platosunda Kanyon geçişinden zirve çıkışına, derin orman yürüyüşünden geniş kır yürüyüşüne kadar  bir çok etkinliği yapmak mümkün.

PROGRAM
1.GÜN 04 MAYIS CUMARTESİ
Belirlenen duraklarda buluşarak bahar bayramı Hıdırellezi kutlamak üzere İznik'e doğru yola koyuluyoruz. Yol üzerinde alacağımız kahvaltı sonrası önce Gölcük’e, oradan da doğruca Acara Platosuna ulaşıp saat 10:30 dolaylarında yürüyüşümüze başlıyoruz. Yaklaşık 1,5 buçuk saatlik geniş çimenlikli kırlık alanda yapacağımız keyifli yürüyüş sonrası gölet kıyısına geliyoruz. Buradan 1 saatlik bir yürüyüş daha yaparak Yeryüzü Oteli'nin bahçesine ulaşacağız. Öğle yemeğimizi tesiste alıp kısa bir dinlence yaptıktan sonra ikinci etap yürüyüşümüzü yapacağız. Yaklaşık 1 saat sürecek bir yürüyüş sonrası kamp alanına ulaşıp akşam yemeği hazırlıklarımıza başlıyoruz. Tabii öncesinde bolca odun toplayıp kamp ateşi ve barbekü için ön hazırlıklarını tamamlayacağız :) Akşam yemeğinden sonra kamp ateşimizin etrafında şarkılar türküler eşliğinde geceyi sürdüreceğiz. Ateş üstünden atlamak ve kamp alanımızın etrafında ki gül köklerine dileklerimizi gömmek serbest :)

2 GÜN 05 MAYIS PAZAR
Harika bir doğa içerisinde güne ve bahara merhaba diyoruz. Acele etmeden, keyifli bir şekilde kuş sesleri eşliğinde kahvaltımızı edip ardından kampımızı topluyoruz. Sonrasında orman içerisinden yapacağımız yürüyüş sonrası Kutluca köyü sınırlarında aracımızla buluşuyoruz. Ardından bölgeyi yakından tanımak için Kırıntı Su Değirmeni, Elmalı Köyü ve Ahşap Cami gezisi yapacağız. Yöresel ürünler almak isteyenler köylerde alışveriş yapabilir. Gezi sonrası Yeryüzü Oteline uğrayıp kısa bir dinlenme molası vereceğiz. İsteyenler burada yemek yiyebilir. Ardından 18:00’de İstanbul’a doğru dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Saat 20:00 dolaylarında İstanbul’dayız.

Ödenek; 345 TL* (nakit) 

Neler dahil? 
-Gidiş/dönüş tüm ulaşımlar,
-Tüm kamp malzemeleri, (Çadır, uyku tulumu, mat)
-2 kahvaltı (ilk gün araçta, 2.gün kampta)
-1 akşam yemeği (kampta barbekü)
-Seyahat sigortası,
-Rehberlik

Cebinden ne çıkacak? 
-Öğle yemekleri (Yeryüzü Otel'den temin edilebilir)
-Belirtilen hizmetler dışındaki ekstra giderler, kişisel harcamalar.

Konaklama;
1 Gece Acara Platosunda çadır konaklaması yapacağız. Kullandığımız çadırlar yüksek irtifa çadırları olup 3 kişilik çadırda iki kişi konaklar. 
Önemli not; Kamp yerinde tuvalet bulunmamaktadır :)

Dileyenler Cumartesi gecesi konaklamasını otel farkını ödeyerek Yeryüzü Otel'de yapabilir.

Hazırlık İçin; 
Tüm kamp malzemeleri tarafımızdan verileceği için illa ki çadır-tulum sahibi olmana gerek yok. Akşam kamp ateşi başında otururken sırtına birşeyler almak istersin diye polar, sweat tarzı birşeyler bulundurmanda fayda var. Yürüyüşe uygun rahat bir ayakkabı, yedek tişört, çorap, alt giysi..vs, küçük bir sırt çantası, ve dileyenler alkol getirebilir :)

İlke ve Şartlar


Günler : 2 | Gece : 1


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64İlgili Turlar