İznik Gölü ve Osmanlı Köyleri Fotoğraf Turu
İznik, Bursa, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Bu tur için tarihler henüz belli değil, detaylı bilgi almak için 02122519864 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 130 ₺

Toplam 130 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Tarih boyunca Bizansa, Selçuklulara ve Osmanlıya başkentlik yapmış, bir dönem de kendi başına devlet olan tarihi kentimiz İznik; surları, sur kapıları, hamamları, camileri, kiliseleri, türbeleri ve dokusu bozulmamış kerpiç evlerden oluşan köyleriyle tarihe meydan okumaya devam ediyor. Yanıbaşındaki yaşam kaynağı İznik gölüyle de doğal güzelliğini gözümüzün önüne sermeyi ihmal etmiyor. 
Turun Amacı: 
Osmanlının ilk yerleşim yerlerinden olan İznik (Nikea) 4 büyük medeniyete de başkentlik yapma şanına da sahip olmuş özel bir yerleşke.. Bu tarihi dokusunu doğayla harmanlayıp bizlerin beğenisine asırlardır cömertçe sunmakta. Bizle de bu güzellikleri belgelemek üzere bölgeye keyif dolu bir program hazırladık. Ayrıca ülkemizin en güzel zeytinlikleri, meyve ve sebze bahçelerine sahip olan bölgede mevsime göre alışverişlerde yapabileceğiz. Bu keyfi birlikte paylaşmak isteyen fotoğraf sevenleri ve sevmeye meyilli olanları bekliyoruz.

Program:

Belirtilen duraklarda katılımcılarımızla buluşarak yolculuğumuza başlıyoruz. Eskihisar-Topcular feribotuyla körfezi geçerken lezzetli ev yapımı böreklerimizi çay eşliğinde yiyip kahvaltımızı yapıyoruz. Yalova-Orhangazi-Gemlik üzerinden İznik gölüne ulaşarak ilerliyoruz.. Sölöz, Göllüce ve Müşküle (Nazım Hikmet için dikilen çınar ağacını da bu köyde görüyor olacağız) köylerini geziyoruz. İznik şehir gezimizi yapmak üzere merkeze ulaşıp öncelikle öğlen yemeğimizi yiyoruz. Yemeğin ardından Lefke kapıyı, Çini atölyelerini, Ayasofya müzesini, Roma Antik Tiyatrosunu ve son olarak da İstanbul kapıyı gezerek şehir gezimizi tamamlayıp bölgeden ayrılıyoruz. Gezimize İnikli köyündeki tarihi evleri, camiyi ve Obeliski (dikili taş) gezerek devam ediyoruz. Gün batımını gölün doğu yamacında yer alan Keramet köyünde fotoğraflıyor ve seyrediyor olacağız. (Vaktimiz kalırsa Keramet köyünde kaplıca keyfide yapma imkânımız olabşkşr) Gezimizi tamamladıktan sonra Orhangazi’de ekmek kadayıfı molası verip Feribot ‘a ulaşarak İstanbul’a dönüş yolculuğuna başlıyoruz.

Gideceğimiz Bölge: Marmara – Bursa –İznik

Neler Göreceğiz: Tarihi kalıntılarla dolu medeniyetler beşiği İznik’i, her bir yani meyve bağları ve özellikle de zeytin bahçeleriyle dolu köyleri, dünyada en güzel gün batımlarından birinin yaşandığı İznik gölünü, el emeği İznik çinilerini ve atölyelerini.

Gezi Ganimetleri: Meşhur Köfteci Yusuf’un köftesi, bol kaymaklı ekmek kadayıfı, lezzetli İznik zeytinleri ve zeytin yağı, mevsim meyveleri ve sebzeleri, fotoğraf düşkünleri için yüzlerce kare…

Toplam yürüyüş süresi: 4-5 saat (fotoğraf çekme süreleri de göz önünde tutulmuştur)

Yaklaşık mesafesi: 4-5 km

 

Ulaşım:

Araç Hareket Yerleri 

İncirli      Boyner Mağazası Önü   06.00

Taksim    AKM                            06.20

Yıldız       Üniversite Durağı         06.25

Kadıköy   Evlendirme Dairesi       07.00

 

Gerekli Malzemeler:

Küçük bir sırt çantası (Günlük yürüyüşlerde yedek eşyanızı ve ekipmanlarınızı koyacağınız yaklaşık 25 lt. sırt çantası)

Yedek eşya (yağmur ve terleme durumuna karşı)

Anorak (su geçirmeyen elyaf ya da gro-tex mont)

Fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı

Tripot

Fotoğraf çekme keyfinize göre ekipmanlar

 

 

İlke ve Şartlar

*Turumuz maksimum 15-25 kişiyle yapılır. Minimum 10 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilir.
*Turumuza en geç 4 gün öncesine kadar kayıt yaptırıp ücreti yatırmış olmanız gerekmektedir.
*Rezervasyon iptali tur tarihinden 2 gün öncesine kadar iade edilir.
*Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.


Ödeme Seçenekleri

Banka Transferi - Paypal - Nakit Ödeme -

Günler : 1 | Gece : 0


Dahil Olanlar


  • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
  • Kahvaltı
  • Profesyonel rehberlik hizmeti
  • Seyahat Sigortası

Hariç Olanlar


  •     Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)    
  •     Rafting organizasyonu (İsteğinize bağlı olarak ekstra yapılır. Herhangi bir zorunluluk söz konusu değildir)    
  •     Şehirler arası ulaşım bedeli    
Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64