İznik Zeytin Hasadı Turu
İznik, Bursa, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 140 ₺

Toplam 140 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Her sabah kahvaltıda, bazen aperatif olarak tükettiğimiz zeytin gibi, soframıza gelen birçok ürün çeşitli aşamalardan geçerek bize ulaşır. “Zeytin Hasadı” turunda zeytin toplarken zeytinin incelikleri hakkında bilgilenecek, aklınızda kalan sorulara cevap bulabileceksiniz. İyi zeytin veya zeytinyağı nasıl anlaşılır, siyah zeytin mi daha faydalı yeşil zeytin mi, zeytin ağacı nasıl budanır, elle toplama esnasında dikkat edilmesi gerekenler, tuzlama ile salamuranın farkı nedir, vb. birçok soruya cevap bulabileceksiniz. Tur içerisinde yarım gün İznik gezisi bulunmakta. İznik İstanbul’a çok yakın eski bir başkent olarak tarih içinde önemli bir yer tutmakta. İznik Surları, Ayasofya Müzesi, Süleymanpaşa Medresesi, Yeşil Cami, vb. birçok görülecek yeri bulunmaktadır. 

Turun Amacı: 
Asıl amacımız doğada hoşça vakit geçirmek tabii ki. Bunun yanında katılımcıların normal turlardan farklı olarak, zeytin hasadının ve işlenmesinin inceliklerini öğrenmelerini sağlayacağız. Katılımcılar bu programda hem gezecek, hem de hasada katılıp, köylülerden zeytin toplanmasını, türlerini ve işlenme sürecini öğrenecekler.

İznik’te günübirlik bir gezi ve bin yıllık meyve olan Zeytin hasadını yaşamak için kaçırılmayacak bir fırsat.

Program:
Belirtilen saatlerde kalkış noktalarından katılımcılarımızı alarak yola çıkıyoruz. Saat 08.30 dolaylarında Eskihisar Feribot iskelesine ulaşmış olacağız. Feribot ile Topçular'a kadar yapacağımız deniz yolculuğunda kahvaltımızı yapıyoruz.

Yolculuğumuz İznik’e doğru antik yolları takip ederek devam edecek. Roma, Bizans ve Osmanlı uygarlıklarının ticaret yolu olarak kullandıkları Dragos vadisi boyunca çok bilinmeyen köy yolları ve antik yol güzergâhından İznik’e ulaşıyor olacağız. Öncelikle kısa bir İznik gezisi yapacağız. Buradan ev sahibimizin yanına, zeytin kültürünün kalbine ve Zeytince’ye ulaşıyoruz. Köy muhtarından zeytin kültürü, üretim süreci, zeytin ağacının özellikleri ve başka birçok konuda bilgiler alacağız. Küçük çaplı hasat çalışmalarını köy bahçelerinde gerçekleştireceğiz. 

Hasat çalışması vereceğimiz küçük ikramla son bulacak. Akşam 17.00 dolaylarında dönüş hazırlıklarımızı yaparak ev sahibimize tekrar buluşmak üzere veda ediyoruz.

Ödenek; 140 TL

Neler dahil olacak?
- Ulaşım,
- Feribot geçiş ücretleri,
- Feribotta kahvaltı (börek veya sandviç/çay)
- Rehberlik,

Cebinizden ne çıkacak?
- Öğle yemeği,
- Belirtilen hizmetler dışında ekstra giderler

Yola Çıkış; 
Katılımcı sayısına göre minibüs ya da yarım otobüsler ile hareket edilir.

İncirli Alfemo 06.30 
Mecidiyeköy Teknosa 06.45 
Kadıköy Evlendirme 07.00
E-5 duraklarından devam..

Gerekli Donanım:
*Trekking yürüyüşlerine uygun spor ayakkabı veya bot.
*Tercihe bağlı tozluk.
*Trekkinge uygun pantolon (bol kesim sentetik keten) 
*Spor için üretilmiş üst kıyafetler 
*Varsa kafa lambası, el feneri
*Yedek kıyafet ve ayakkabı (ıslanma çamurlanma terleme gibi durumlar için)

İlke ve Şartlar

*Turumuz maksimum 24 kişiyle yapılır. Minimum 10 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilir.
*Turumuza en geç 25 gün öncesine kadar kayıt yaptırıp ücreti yatırmış olmanız gerekmektedir.
*Rezervasyon iptali tur tarihinden 15 gün öncesine kadar iade edilir. 15 günden sonra tur ücretinin %30’u; tura bir hafta kala tur ücretinin %50’si kesinti yapılır. Tura 4 gün kala rezervasyon iptallerinde ücret iade edilmez.
*Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Paypal - Banka Transferi -

Günler : 1 | Gece : 0


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64