Yeni Trans Kaçkar Turu
Kaçkar Dağları Milli Parkı, Yaylaköy Köyü/Çamlıhemşin/Rize, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Bu tur için tarihler henüz belli değil, detaylı bilgi almak için 02122519864 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 1,720 ₺

Toplam 1,720 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Kaçkar Dağı 3937 metre yüksekliğiyle ülkemizin dördüncü yüksek dağıdır. Kaçkar Dağı ve silsilesi, sahip olduğu doğal ve kültürel değerlerle dünyanın korunması gereken en önemli 200 ekolojik bölgesinden biri ilan edilmiştir. Türkiye'de aktüel buzul aşındırmasının görüldüğü ender yerlerden biri olan Kaçkar Dağı ve çevresi, fauna açısından da oldukça zengindir. Özellikle dünyanın en önemli yırtıcı kuş göç yolunun bu bölgeden geçmesi, bölgeyi adeta bir yırtıcı kuş cennetine dönüştürmüştür. Bölge flora açısından 2500 bitki çeşidini barındırmaktadır. Bunlardan 300 çeşidinin sadece Türkiye'de 160 çeşidinin de sadece Kaçkar Dağları'nda yetiştiği tespit edilmiştir. Ayrıca literatürde Türkiye'nin tek ılıman kuşak yağmur ve sis ormanları (boreal) olarak tanımlanan, Doğu Karadeniz'in Doğal Yaşlı Ormanları, biyolojik çeşitlilik bakımından eşsiz doğal zenginlikler sunmaktadır. 
Turun Amacı: 
Ölmeden önce yapılması gereken yüz şeyi say deseler Trans Kaçkar Zirve programı bu listeye en yukarılardan girer mutlaka.. Bu yıl yepyeni bir rotayla, Kaçkarların en bakir patikalarında sadece bizim tarafımızdan yapılan, zirve günü herkesin düzenlemiş olduğu klasik rotadan üç saat daha az yürüyerek bulutların arasına ulaşmış olacak; ayrıca klasik Kaçkar rotasındaki insan yoğunluğu ve kalabalık kamp yerlerinden oldukça uzakta kalarak unutulmaz bir dağ deneyimi yaşayacaksın :)

3937 metre hemen gözünüzü korkutmasın, herhangi bir sağlık sorunu olmayan herkesin katılıp rahatlıkla başarabileceği çok özel bir zirve programından bahsediyoruz burda :) Ağırlıklı olarak yıl boyunca pasif ofis yaşamında olan, yani profesyonel 'dağcı' olmayan katılımcılarla birlikte bu deneyimi yaşıyoruz. Seninde bize katılıp bu deneyimi yaşaman için illa 'dağcı' olman gerekmiyor :)

Sadece bizim tarafımızdan yapılan bir programa geleceksin. Birkaç yıl önce klasik rotanın patika kirliliği, insan kalabalığı, kamp alanlarında var olan kirlilik ve kalabalık rahatsızlığından dolayı yeni rota keşiflerine başlandı ve bu programın gerçekleştirmesine karar verdik

Klasik Kaçkar rotasındaki insan yoğunluğu ve kalabalık kamp yerleri bizim özel programımızda yoktur. 

Geçiş yürüyüşü gününde 1900 metreye inip tekrar 3200 metreye kadar çıkmıyor, 3000 metre dolaylarında bir yürüyüşle Trans geçişini tamamlıyoruz. Antik yolları kulanarak binlerce yılın gizemini keşfediyorsunuz. 

Doğu Karadeniz'in en hareketli yaylasında Kavron Yaylasına yürüyerek ulaşıyor ve görüyorsunuz. İyi bir dağ deneyimi yaşayacağına emin ol.. Kaçkarların en bakir patikalarında çok az bilinen Kaçkar trans rotasını gerçekleştireceksin..

Program:
1. Gün Pazar / Trabzon-Sümela Manastırı- Fırtına Vadisi – Ayder

Trabzon’dan katılımcılarımızı karşılayıp  İlk olarak Maçka Altındere Vadisindeki Sümela Manastırı gezisi yapıyoruz. Öğle yemeğimizi yedikten sonra Fırtına Vadisine doğru ilerliyoruz.  Ayder Yaylası’na grubu transfer edip otelimize yerleşiyoruz.

2. Gün Pazartesi / Kaçkar'a Hazırlık
Kaçkar zirvesine çıkmak çok zor değil ama önce biraz ısınmak gerekiyor. Onun için bu gün biraz yükseğe çıkma, irtifaya alışma günü olacak. Ya Kavron yaylasına çıkıp Çengovit göllerine yürüyeceğiz, ya da otelimizden yürüyüşe başlayarak Huser Yaylasına çıkacağız. Öğle yemeği sonrası otelimize geri döneceğiz.

3. Gün Salı / Amlakit – Palovit-Apivanak – Ana  Kamp
Erkenden yola çıkıyoruz. Amlakit yaylasından Apivanak Yaylasına araç ile ulaşıyoruz. Buradan 2.700 metre yüksekliğinde bir aşıt geçerek Davalı Yaylasına Trans yürüyüşü yapacağız. Laz pogarı dediğimiz mevkide ana kampımıza yerleşiyoruz.

4. Gün Çarşamba / Kaçkar Zirve 3937 Metre
Bu gün Kaçkar Dağı Zirve yürüyüşü yapıyoruz. Zirve yürüyüşünde ilk olarak 3400 metredeki Deniz Gölü’ne küçük bir aşıttan ulaşıyoruz; sonra da, isteyenlerle Kaçkar Dağı zirvesine (3937metre) çıkıp kampımıza geri dönüyoruz.

5. Gün Perşembe / Kavron Aşıtından Kuzeye Trans
Trans Kaçkar programını gerçekleştirmek için dağın kuzeyine yöneliyoruz. Kavron geçidini geçerek dağın kuzeyine ulaşıyoruz. Derebaşı Gölünü gezip Kavron Yaylasına ulaşarak aracımıza biniyoruz ve Ayder Yaylasında otelimize yerleşiyoruz. 

6. Gün Cuma / Çat Vadisi-Konaklar Mahallesi-Rafting
Bugün Çat vadisini ve yüz yıllık konakları keşif günü olacak. Önce Zilkale, Palovit Şelalesi gezilerini yapıyoruz. Çamlıhemşin Konaklar Mahallesine rotamızı çevirerek özel bir konakta öğle yemeği yiyeceğiz. Yemek sonrası amazon ormanına benzer bir ortamdan başka bir köye doğru orman içi yürüyüş yapıyoruz. İsteyen katılımcılarımızla Fırtına Deresinde rafting yapıp günü sonlandırıyoruz

7. Gün Cumartesi / Dönüş Günü
Ayder Yaylası’ndan hareketle grubu Trabzon Havaalanı’na transfer edip yolcu ediyoruz.

Konaklama:
Turumuz 2 gece kamp 4 gece otel konaklamalıdır. Doğa turları, zorluklar içerisinde ve azla yetinerek yapılması gereken turlar değildir. Bu sebepten kamp konaklamalarında her türlü konfor düşünülerek organize edilir. Kamp malzemeleri (Yemek çadırı, masa, sandalye, mutfak ekipmanı, kişisel yemek ekipmanı) tarafımızdan karşılanır.

Ulaşım:
Bölgeye tavsiye ettiğimiz ulaşım aracı uçak’tır. Otobüs veya kendi aracınızla da ulaşımı sağlayabilirsiniz. Buluşma noktası Trabzon Havaalanı ve Otogarıdır. Pazar sabahı grubu havaalanında karşılarız. Otobüsle gelenleride otogardan karşılamaktayız. 

Kendi aracıyla gelenler saat 09.00'da Trabzon otogarına veya saat 10.30'da Rize'ye gelmeliler. Uçak biletleriniz ayrıca ücreti alınarak ofisimizden sağlanabilir. Diğer biletler ve organizasyonlar konusunda ofisimiz destekte bulunabilir.

Gerekli Malzemeler:
Yanınızda bulunduracağınız malzemelerin mümkünse bu işler için özel olarak tasarlanmış, her zaman için en iyi malzeme olmasını öneririz. Yapacağımız aktivitede, giyeceğiniz herhangi bir malzemeyle, doğa ve teknik uyumunu yakalayarak bunu başarabilirsiniz. Önemli olan bu tür bir aktiviteyi isteyip, yapmak için cesaret göstermektir. Yinede aşağıdaki listeye göre hazırlık yaparsanız sizin için daha yararlı olur.

Küçük bir sırt çantası (Günlük yürüyüşlerde yedek eşyanızı ve kumanyanızı koyacağınız yaklaşık 25 lt. sırt çantası)
Yürüyüş ayakkabısı (Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği ve tabanında bol tutamağı bulunan)
Spor ayakkabı (Kampta giyeceğiniz ve yedek olarak bulunacak az yer kaplayan hafif ayakkabı) 
Uyku Tulumu (En az -10 konfor derecesinde olan.)
Yağmurluk (Tercihen panço dediğimiz, geniş ve bol başımızdan geçirip gövdemizi kaplayan aparat)
Anorak (Gro-Tex ceket veya ince kat rüzgar geçirmez mont veya polar anorak )
Sweat-shirt (Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi)
T-shirt (Sentetik, teri üzerinde tutmayan)
Pantolon (Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim, iki adet yeterli)
Şort (Sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon)
Çorap (Sentetik, teri üzerinde tutmayan, her gün için bir tane)
Tozluk (Tercihe bağlı Zirve günü ve yağmurda kullanılabilir)
Bere (Polar veya benzeri)
Matara (Yaklaşık bir litrelik ped yada özel matara)
Fener (Kampta ve çadırınızda kullanacağınız, az pil yakan, tercihen alın feneri)
Güneş gözlüğü (Tercihen UV- A ve B Filtreli)
Havlu (Küçük, erken kuruyan)
Güneş kremi (Yüksek koruma faktörlü )
Nemlendirici krem (Kuruma ve çatlamalara karşı dudak kremi)
Güneş şapkası (Geniş siperlikli, arkadan boynunuzu ve yüzünüzü kapatan)
İlkyardım (Sürekli kullandığınız ve özellikle ihtiyaç duyacağınız kişisel ilaçlar; Rehberlerde geniş kapsamlı ilk yardım çantası bulunmaktadır)
Flash Bellek (Tur sırasında çekilen video ve fotoğrafların anında katılımcılara verilebilmesi için)

İlke ve Şartlar

*Turumuz maksimum 15 kişiyle yapılır. Minimum 6 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilebilir.
*Turumuza en geç 20 gün öncesine kadar kayıt yaptırıp ücreti yatırmış olmanız gerekmektedir.
*Rezervasyon iptali 15 gün öncesine kadar iade edilir.
15 günden sonra tur fiyatının %30 bir hafta kala tur fiyatının %50 kesinti yapılır.
Tura 4 gün kala ücret iade edilmez.
*Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
*Turlarımıza kayıt olan katılımcılarımız “Tur Sözleşmesi”ni okumuş, kabul etmiş ve imzalamış sayılır.


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Banka Transferi -

Günler : 7 | Gece : 6


Dahil Olanlar


 • Seyahat Sigortası
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Akşam Yemeği
 • Öğlen yemeği
 • Kahvaltı
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Ara Transferler

Hariç Olanlar


 •     Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)    
 •     Rafting organizasyonu (İsteğinize bağlı olarak ekstra yapılır. Herhangi bir zorunluluk söz konusu değildir)    
 •     Batum geçiş harcı (16 TL)    
 •     Şehirler arası ulaşım bedeli    
Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64