Kars Çıldır Kış Foto Safari
Kars, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 675 ₺
Çocuk 0 ₺

Toplam 675 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 202.5 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

ÇILDIR - BOĞATEPE - ANİ - KARS Kapsayan Kış Foto Safari Turu
Kars'ın Rus mimarisi etkisindeki evlerini, Geniş sokaklarını A.Ş. karlar Altındaki görüntüsünü hem hafızalarımıza kazıyıp hem de fotoğraf karelerimize sığdırmaya gidiyoruz ..

Geniş sokaklarda kristal kar taneleri Altında yürüyüp, yorulduğumuzda adım başı Görülen kahvelerden Birine girip ısınacağız. Kars'a özgü kaz eti ve gravyer peynirini tadacağız. Bu soğuk coğrafyada âşık atışmaları içitle ısıtacak. Donmuş Çıldır Gölü'nü kırıp balık avlayanları fotoğraflayarak göl uzerinde gelinler gibi süslenmiş atların çekeceği kızaklarla uzun havalar eşliğinde yol alacağız ..

Karlar Altında kalan adım manzaralarıyla Medeniyetler beşiği Olan serhat illerinin başkenti Kars'ta Ani harabelerinde bu medeniyetlerin izlerini şurup Urartulardan Bagratlılara, Selçuklulardan Osmanlı A.Ş. 'Ya, Ruslardan, Malakanlara, Gürcülerden Ahıskalara ve Terkemelere çok kültürün etkisindeki coğrafyaya kış manzaraları ile tanıklık edip fotoğraflarımızla belgeleyeceğiz. Karlı steplere Dikkatli bakarsak tilkileri safra görebiliriz :)

Programı;
1.Gün Cuma / ANİ - KARS KENT GEZİSİ

Uçakla gelecek katılımcılarımızla Havaalanında buluşup gezi programımızın ilk durağı Olan Ani Harabelerine doğru yol ALIYORUZ. Bölgeye ulaşıp geziler ve çekimlerimizi yaptıktan sonra harabelerin bulunduğu Arpaçay kenarındaki açık hava müzeleri de gezerek bölgeden ayrılıp Kars şehir merkezine ulaşıyoruz. Öncelikle Kars kalesinden kalır seyredip gezilerimize yürüyerek devam ediyoruz. Havariler kilisesi, Ebul Hasan Camii, kemer köprü, hamamlar ve eski Hekim Evliliğe giderek Hekim Evliliğin, Defterdarlık Binasının, Sağlık Müdürlüğü, Eski Adliye Binası, Valilik Binası, Gazi Ahmet Paşa Evliliğin ve Son olarak Fetih Camisini ve Arkeoloji müzesini görerek gezilerimizi tamamlayıp otelimize yerleşiyoruz .

2.GÜN Cumartesi / ÇILDIR GÖLÜ
Kahvaltımızın Ardından otelimizden ayrılıp günün Büyük Bir bolumunu geçireceğimiz Çıldır gölü'ne ulaşıyoruz. Tamamen donmuş Çıldır gölünde rengarenk sularında atılır kızak keyfini ve gölde balık tutan balıkçıların balık tutma anlarını fotoğraflayabileceğiz. Akşam yemeğimizde Çıldır gölünün ünlü balığı Sarıbalık olacak. Yemeğin ardından Kars kent merkezine dönerek Aşık geleneğine devam eden sanatçılarla bu geleneği sazlı ve sözlü yaşamaya gidiyoruz.

3.Gün Pazar / BOĞATEPE KÖYÜ - GÖLE - KARS
Bugün turumuzun son günü. Kahvaltı sonrası yaklaşık 2000 m. Rakıma sahip Boğatepe Köyüne ulaşıp peynir müzesi gezip köyün kooperatifinde üret'e Kars gravyerinin ve kaşarının yolculuğunu geçmişten günümüze kadar süren geleneğini dinliyor olurağız. Köy ziyaretimiz sonrası güzergahımız Göle gidildiğinde Kars havaalanına ulaşıp grubumuzu yolcu ediyoruz.

Değil: Ölümsüz hava Koşulları Olması durumunda (Yoğun kar yağışı) Programda degisiklik Yapılabilir

Yeme-İçme; 
Ilk gün Kahvalti Dönüş günü akşam yemeği hariç herşey bizden :) Kars'a özgü kaz eti, patatesi, ketesi, meşhur gravyer peyniri Çıldır gölünün ünlü balığı Sarıbalık yöresel lezzetlerden sadece sadece birkaçı ettik;)

NELER DAHİL? 
-Bütün Ara Transferler, (Kars'tan başlayıp Kars'ta biten) 
-2 Gece accord mutabakat (Kent Ani Otel)
-2 Kahvalti,
-3 öglen yemeği
-2 Akşam yemeği 
-Programda ilan edilen tüm Çevre Gezileri,
-Ören yeri giriş Ücretleri,
Sigortası, -Seyahat
-Rehberlik

Cebinden ne çıkacak? 
-Şehirler Arası ulaşım bedeli,
-İlk gün Kahvalti,
-Müze giriş Ücretleri,
-Âşıklarımıza gönlünüzden kopacak bahşişler,
-Kızak bedelleri

Ulaşım,
* 17 Şubat sabahı 10.30 saat dolaylarında Kars havaalanından çıkmış olacağız. (Syf 08.25 Uçuşu Uygun'un gözüküyor)
14.00 Sonra * 19 Şubat öğleden dolaylarında Kars havaalanından grubumuzu yolcu etmiş olacağız. (And.Jet 14.55 Uçuşu Uygun gözüküyor)

Bu hareket saatlerine Göre ulaşımınızı planlayabilirsiniz. Ayrıca turdan 1 gün önce gelip 1 gün sonra ayrılmak isteyecek olanlara yardımcı olabiliriz.

İlke ve Şartlar

*Turumuz maksimum 25 kişiyle yapılır.Minimum 10 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilir. *Rezervasyon iptali 15 gün öncesine kadar iade edilir.15 günden sonra tur fiyatının %30 bir hafta kala tur fiyatının %50 kesinti yapılır. Tura 4 gün kala ücret iade edilmez. *Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir. *Turlarımıza kayıt olan katılımcılarımız “Tur Sözleşmesi”ni okumuş, kabul etmiş ve imzalamış sayılır.


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Banka Transferi -

Günler : 3 | Gece : 2


Dahil Olanlar


 • Seyahat Sigortası
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Akşam Yemeği
 • Öğlen yemeği
 • Kahvaltı
 • Ara Transferler
 • Tüm konaklamalar
 • Milli park giriş ücreti

Hariç Olanlar


 •     Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)    
 •     Şehirler arası ulaşım bedeli    
 •     Müze girişleri    
 •     Belirtilen hizmetler dışındaki ekstra giderler    
Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64İlgili Turlar