Kars Kış Foto Safari > Çıldır - Boğatepe - Ani
Kars, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 695 ₺
Çocuk 0 ₺

Toplam 695 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 208.5 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Kars'ın Rus mimarisi etkisindeki evlerini, geniş sokaklarını ve karlar altındaki görüntüsünü hem hafızalarımıza kazıyıp hem de fotoğraf karelerimize sığdırmaya gidiyoruz..

Geniş sokaklarında kristal kar taneleri altında yürüyüp, yorulduğumuzda adım başı görülen kahvelerden birine girip ısınacağız. Kars’a özgü kaz eti ve gravyer peynirini tadacağız. Bu soğuk coğrafyada âşık atışmaları içimizi ısıtacak. Donmuş Çıldır Gölü’nü kırıp balık avlayanları fotoğraflayarak göl üzerinde gelinler gibi süslenmiş atların çekeceği kızaklarla uzun havalar eşliğinde yol alacağız.. Bu gezimizde de fotoğraf sanatçısı Mustafa Ertekin bizlere eşlik edecek.

Program: 
1.Gün 16 Şubat Cuma / ANİ - KARS KENT GEZİSİ
Uçakla gelecek katılımcılarımızla havaalanında buluşup gezi programımızın ilk durağı olan Ani Harabelerine doğru yol alıyoruz. Bölgeye ulaşıp gezi ve çekimlerimizi yaptıktan sonra harabelerin bulunduğu Arpaçay kenarındaki açık hava müzesini de gezerek bölgeden ayrılıp Kars şehir merkezine ulaşıyoruz. Öncelikle Kars kalesinden kenti genel olarak seyredip gezilerimize yürüyerek devam ediyoruz. Havariler kilisesi, Ebul Hasan Camii, kemer köprü, hamamlar ve eski Kars sokaklarında yürüyerek Hekim evini, Defterdarlık binasını, Sağlık müdürlüğü binasını, Eski adliye binasını, Valilik binası, Gazi Ahmet Paşa evini ve son olarak Fetih camisini ve Arkeoloji müzesini görerek gezilerimizi tamamlayıp otelimize yerleşiyoruz.

2.Gün 17 Şubat Cumartesi / ÇILDIR GÖLÜ
Kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıp günün büyük bir bölümünü geçireceğimiz Çıldır gölü'ne ulaşıyoruz. Tamamen donmuş Çıldır gölünde rengarenk süslenmiş atlarla kızak keyfini ve gölde balık tutan balıkçıların balık tutma anlarını fotoğraflayabileceğiz. Akşam yemeğimizde Çıldır gölünün ünlü balığı Sarıbalık olacak. Yemeğin ardından Kars kent merkezine dönerek Aşık geleneğine devam eden sanatçılarla bu geleneği sazlı ve sözlü yaşamaya gidiyoruz.

3.Gün 18 Şubat Pazar / BOĞATEPE KÖYÜ - GÖLE - NARMAN PERİ BACALARI - ERZURUM
Bugün turumuzun son günü. Kahvaltı sonrası yaklaşık 2000m. rakıma sahip Boğatepe Köyüne (Zavotlar) ulaşıp peynir müzesini gezip köyün kooperatifinde tamamen ekolojik üretilen Kars gravyerinin ve kaşarının yolculuğunu geçmişten günümüze kadar süren geleneğini dinliyor olacağız. Köy ziyaretimiz sonrası güzergahımız üzerinde Göle gezimizi de yaptıktan sonra Erzurum'a doğru hareket ediyoruz. GÜzergahımız üzerinde Narman Peri Bacaları  gezimizi yaptıktan sonra Erzurum havaalanına ulaşıp grubumuzu yolcu ediyoruz.

Not: Olumsuz hava koşulları olması durumunda (yoğun kar yağışı) programda değişiklik yapılabilir

Ödenek; 695 TL (nakit ödemede geçerli 2 kişilik odada kişi başı fiyattır)

Neler dahil?
 
-Kars'tan başlayıp Erzurum'da biten bütün ara transferler, 
-2 Gece konaklama,
-2 Kahvaltı,
-Programda ilan edilen tüm çevre gezileri,
-Ören yeri giriş ücretleri,
-Seyahat Sigortası,
-Rehberlik

Cebinden ne çıkacak? 
-Şehirler arası ulaşım bedeli,
-İlk gün kahvaltı,
-Öğle ve akşam yemekleri
-Müze giriş ücretleri,
-Âşıklarımıza gönlünüzden kopacak bahşişler,

Ulaşım,
*16 Şubat sabahı saat 10.30 dolaylarında Kars havaalanından çıkmış olacağız. 
*18 Şubat akşamı 19.30 dolaylarında Erzurum havaalanından grubumuzu yolcu etmiş olacağız.

Bu bilgilere göre ulaşımınızı planlayabilirsiniz. Ayrıca turdan 1 gün önce gelip 1 gün sonra ayrılmak isteyecek olanlara yardımcı olabiliriz.

İlke ve Şartlar

*Turumuz maksimum 25 kişiyle yapılır.Minimum 10 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilir. *Rezervasyon iptali 15 gün öncesine kadar iade edilir.15 günden sonra tur fiyatının %30 bir hafta kala tur fiyatının %50 kesinti yapılır. Tura 4 gün kala ücret iade edilmez. *Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir. *Turlarımıza kayıt olan katılımcılarımız “Tur Sözleşmesi”ni okumuş, kabul etmiş ve imzalamış sayılır.


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Banka Transferi -

Günler : 3 | Gece : 2


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64İlgili Turlar