Kars'tan Erzurum'a Kış Keyfi
Kars, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 675 ₺

Toplam 675 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Karlar altında kalan step manzaralarıyla medeniyetler beşiği olan serhat illerinin başkenti Kars'ta ve Ani harabelerinde bu medeniyetlerin izlerini sürüp Urartulardan Bagratlılara, Selçuklulardan Osmanlı’ya, Ruslardan, Malakanlara, Gürcülerden Ahıskalara ve Terkemelere birçok kültürün etkisindeki coğrafyaya kış manzaraları ile tanıklık edip fotoğraflarımızla belgeleyeceğiz. Karlı steplere dikkatli bakarsak tilkileri bile görebiliriz :) Gezinin son günü de, keyifli bir tren yolculuğu sonrasında Erzurum'a uzanıp finali Erzurum sokaklarında yapacağız..

Program
1.GÜN / KARS - ANİ HARABELERİ - KENT GEZİSİ - AŞIKLAR OTAĞI

Kars havaalanında katılımcılarımızla buluşarak gezilerimize başlıyoruz. İlk gezi durağımız olan Ani harabelerinin bulunduğu Arpaçay kenarına ulaşıp Aslanlı kapıdan antik kente girerek harabeleri gezmeye başlıyoruz. Kiliseleri, Büyük katedrali, Mencuryan camiini ve Ateşgene tapınağını görerek Kars kapısından çıkıp antik kent gezimizi tamamlıyoruz. Kent merkezine dönüp Kars müzesi gezimizi yaparak öğlen yemeğimizde kaz eti yemek için restoranımıza gidiyoruz. Yemeğin ardından kenti yürüyerek gezmeye başlayacağız. Eski Kars sokaklarında Gazi Ahmet Paşa evinden başlayıp Çarlık Rusya'sının Hollandalı mimarlara planlattığı ve Baltık mimarisinin izlerine sahip eski kentte Defterdarlık binasını, Vilayet binasını, Adalet sarayını, Sağlık evini ve Kar romanının öyküsünün geçtiği Gürsoylar evini görüp, bu yapılarla ayni sokakları paylaşan bir çok sivil yapıyı da görmüş olacağız. Yürüyüşümüzü Kars çayı eteklerindeki Havarılar Kilisesi, Hamamlar, taşköprü, Ebul Hasan Harakani camisiyle tamamlayıp dileyenlerle Urartulardan günümüze kadar defalarca el değiştiren Kars kalesine çıkarak beyaza bürünmüş kenti çay kahve yudumlayarak seyrederek gün batımı keyfi yapacağız. Otelimize yerleştikten sonra akşam yemeğimizi yöresel yemeklerden oluşacak menüyle yemek üzere restoranımıza geçiyoruz. Yemeğin ardından yüzyıllardır devam eden Aşık geleneğini dinlemeye Namık Kemal Kültür merkezine gidiyoruz. Aşıklar otağında geleneğin inceliklerini sazli sözlü dinliyor olacağız. Gün bitiminde otelimize dönerek günü tamamlıyoruz.

2.GÜN / FETİH CAMİİ - BOĞATEPE KÖYÜ - PEYNİR MÜZESİ - AKÇAKALE - ÇILDIR GÖLÜ
Kahvaltımızın ardından gezilerimize devam etmek üzere yola çıkıyoruz. İlk gezi noktamız 18 yy. Rus mimarisi eseri Nikolay kilisesi olarak adlandırılan, günümüzün Fetih camisi olacak. Ardından Kars kaşarının ve gravyerinin doğduğu ve Malakanların kurduğu Zavot -Boğatepe köyüne doğru yola çıkacağız. Köye ulaşıp ülkemizin ilk eko-müzesi olan Peynir müzesini gezerek köyün ve bölgede başlayan  peynirciliğin tarihiyle ilgili bilgiler alacağız. Peynir atölyelerini ve Malakan köy evlerinin nasıl bir yaşam alanı oluşturduklarını görmek için gezintiler yapıcağız. Köyde üretilen lezzetli peynirlerinden ve şifalı otlarından alışverişler yaparak köydeki gezilerimizi tamamlayıp ayrılıyoruz. Rotamızda Çıldır gölü var.. Yol üzerinde, göl kenarında yer alan ve gölün tek adasına sahip Akçakale köyünü ziyaret edip bol bol fotoğraf çekiyor olacağız. Gölde buzun altında duran balık ağlarını çekerek balık yakalamayı da fotoğraflayacağız. Ayrıca akşam yemeğimizi de yiyeceğimiz restoranımızın önünde atlı kızaklarla gezinti de yapabiliriz. Gün batımını sıcak şarap eşliğinde seyreyleyip akşam yemeğimizde gölün lezzetli balığı olan sarı balıktan yiyoruz. Yemeğin ardından kente geri dönüyoruz.

3.GÜN / DOĞU EKSPRESİ - ERZURUM - TAŞHAN - YAKUTİYE MEDRESESİ - ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE
Gezimizin son gününe otelde alacağımız kahvaltımızla başlayıp tren garına geçiyoruz. Doğu Ekspresiyle Erzurum'a doğru  tren yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğumuz Sarıkamış, Katerina Sarayı, Allahuekber dağları ve Pasinler ovası seyirleriyle geçecek. Erzurum garında trenden inip yürüyerek kent gezimize başlıyoruz (valizlerimizi hizmet alacağımız işletmelerden birine taksiyle yolluyor olacağız) Erzurum gezisi ve Kongre Evini ziyaret edip öğlen yemeğimizde Cağ kebabı yiyoruz. Yemeğin ardından Taşhan, Yakutiye Medresesi, Erzurum Evleri, Çifte Minareli Medrese ve Erzurum Kalesi gezilerimizi yaparak 1928'den bu yana meyhane geleneğine devam eden Güzel Yurt Meyhanesinde günü tamamlayıp uçak kalkış saatimize göre havaalanına geçerek gezimizi tamamlıyoruz.

Not: Olumsuz hava koşulları olması durumunda (yoğun kar yağışı) programda değişiklik yapılabilir

Ödenek; 675 TL (nakit ödemede geçerli 2 kişilik odada kişi başı fiyattır)

Neler dahil? 
-Kars'tan başlayıp Erzurum'da biten bütün ara transferler, 
-2 Gece konaklama,
-2 Kahvaltı,
-Restoranlarda 2 akşam yemeği,
-Kars-Erzurum arası Doğu Ekspresi tren bileti,
-Programda ilan edilen tüm çevre gezileri,
-İkramlar (yerel tatlar ve Çıldır gölünde sıcak şarap)
-Seyahat Sigortası,
-Rehberlik

Cebinden ne çıkacak? 
-Şehirler arası ulaşım bedeli,
-İlk gün kahvaltı,
-Öğle yemekleri
-Müze giriş ücretleri,
-Âşıklarımıza gönlünüzden kopacak bahşişler,

Ulaşım,
*Cuma sabahı saat 10.30 dolaylarında Kars havaalanından çıkmış olacağız. 
*Pazar akşamı 19.30 dolaylarında Erzurum havaalanından grubumuzu yolcu etmiş olacağız.

Gerekli Malzemeler:
-yürüyüş botu (bol tutamaklı) 
-termal içlik (alt-Üst), 
-beyaz çorap 
-kar pantolonu, montu 
-bere-atkı-eldiven 
-fotoğraf makinesi
-yedek pil / kart 
-termos (sıcak içecek bulundurmanız için)

İlke ve Şartlar

*Turumuz maksimum 24 kişiyle yapılır. Minimum 12 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilebilir. *Turumuza en geç 15 gün öncesine kadar kayıt yaptırıp ücreti yatırmış olmanız gerekmektedir. *Rezervasyon iptali 15 gün öncesine kadar iade edilir. 15 günden sonra tur fiyatının %30 bir hafta kala tur fiyatının %50 kesinti yapılır. Tura 4 gün kala ücret iade edilmez. *Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir. *Turlarımıza kayıt olan katılımcılarımız “Tur Sözleşmesi”ni okumuş, kabul etmiş ve imzalamış sayılır.


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Paypal - Banka Transferi -

Günler : 3 | Gece : 2


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64