Küre Dağları Yenice Ormanları Turu
Kastamonu, Kastamonu Merkez, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Bu tur için tarihler henüz belli değil, detaylı bilgi almak için 02122519864 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 0 ₺
Çocuk 0 ₺

Toplam 0 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Ülkemizin mağara ve kanyonlar açısından en zengin yerlerinden biri olarak kabul edilir Küre Dağları. "İsfendiyar Dağları" olarak da bilinen bu sıra dağların en yüksek noktası 2019m. ile Yaralıgöz Dağı'dır. Karadeniz nemli karstik orman ekosisteminin en iyi örneğine sahip olan Küre Dağları koruma altında olan ve olması gereken önemli alanlardan biridir. WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) Avrupa'nın 100 koruma alanı içerisinde Türkiye'ye ait 9 alandan biri olmuştur. 2000 yılında WWF tarafından "Dünyaya armağan" ilan edilen alanlardandır. 
Turun Amacı: 
Batı Karadeniz bölgesinin en bakir ve en güzel bölgelerinden birine daha bir gezi düzenlemekteyiz. Dört günlük bayram tatilini kapsayan unutulmaz bir deneyim ve doğa gezisi yaşayacağız. Kastamonu Küre Dağlarının vadilerini, şelalelerini, mağaralarını, kanyonlarını ve kuytularını arşınlayacağız. Bölgenin bozulmamış köy yaşamı ve mimarisi de nadir karşılaşacağınız güzellikte ve doğallıktadır. 
Batı Karadeniz Dağlarının en geniş orman popülasyonunun olduğu ve dev yaşlı ormanların içinde porsuk ağaçlarının arasında kendimizi bulacağımız Yenice Ormanları geziye başka bir boyut katacaktır. Dingin, yeşillikler içinde duyumsamanızı artıracak bu doğa kaçamağı için sizleri de bekliyoruz.

Program:

1.Gün: 
Kalkış noktalarından belirtilen saatlerde grupla buluşup Bolu yolu üzerinden Karabük'e, oradan da Pınarbaşı'na ulaşan bir yolculuk yapıyoruz.

2.Gün:Valla kanyonu Ilıca Şelalesi-Horma Kanyonu-Gültepe,Kayabaşı Köyleri
Ilıca'ya ulaşıp konaklayacağımız tesise yerleşiyoruz ve bir süre tesiste dinleniyoruz. Dinlenme sonrasında Valla Kanyonunu tepeden kuşbakışı izleyebileceğimiz bir noktaya ulaşıyoruz. Daha sonra kanyonun bir bölümünde yürüyüş için kanyon girişine yöneliyoruz. Dik bir yokuştan döne döne inen bir patikayı takip edip kanyon tabanına iniyoruz. Yüzmek isteyenler için mola ve kısa bir kanyon gezisi sonrasında aracımıza geri dönüyoruz.Ilıca Şelalesi yürüyüşü yapıyoruz. Şelale gezisi sonrasında Horma Kanyonunda kısa bir gezinti yapıyoruz. Gültepe ve Kayabaşı Köylerine doğru bir yürüyüş yapıp tesisimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği tesisimizde.

3.Gün: Tam gün Ilgarini Mağarası
Bugün tüm günümüzü ülkemizin en büyük mağaralarından olan Ilgarıni Mağarasına ayırıyoruz. İki saatlik bir yürüyüşle mağaraya ulaşmış olacağız. Yaklaşık iki saat mağara içerisinde gezinti yapıyoruz. (Fenerlerinizin yanınızda olması gerekir) Öğle yemeğini mağara ağzında yedikten sonra dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Akşam saatlerinde tesisimizdeyiz.

4.Gün: Çatak Kanyonu-Mendil Mağarası-Zümrüt Köyü
Azdavay İlçesi'nde Çatak Kanyonuna tepeden izleyeceğimiz bir noktaya 1 saatlik bir yürüyüşle gidiyoruz. Kanyon izlenimi sonrası Mendil Mağarası gezisi yapıyoruz. Mendil Mağarası gezisi toplam 1 saatlik yürüyüşü içerir. Mağara girişi dar ve ıslak bir zeminle kaplıdır. Yaklaşık 50 metre derinliği olan mağarada antik dönemden kalan bir sarnıç bulunmaktadır. (Fenerlerinizin yanınızda olması gerekir) Aracımıza binerek Zümrüt Köyü'ne hareket ediyoruz. Zümrüt Köyü, Küre Dağları bölgesinde ekoturizm faaliyetlerinin yeni projelerle geliştirildiği bir köy. Köyde, ekoturizm pansiyonculuğunu ve at çiftliğini geziyoruz. 

5.Gün: Safranbolu-Yenice Ormanları-Şeker Kanyonu
Sabah kahvaltı sonrasında tesisimizden ayrılıp aracımıza yerleşiyoruz. Karabük-Yenice Ormanlarına doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Güzergah üzerinde uğramadan geçemeyeceğimiz Tarihi Safranbolu bulunmaktadır. Safranbolu'da 2 saat serbest zaman veriyoruz. Yenice ilçesi sınırlarına girmeden Sorkun Yaylasına yöneliyoruz. Buradan doğal yaşlı orman dokusu içerisinde 1.5 saatlik bir yürüyüş yapıyoruz. Şeker Kanyonuna doğru yönelip kanyonu tepeden izliyoruz. Yenice Kent Ormanı gezisi sonrası İstanbul'a dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Akşam 22.00 dolaylarında İstanbul'dayız.

!!BU TURUMUZ ŞU ANDA AKTİF OLMAYIP İLERLEYEN DÖNEMLER İÇİN PLANLANMAKTADIR!!
ÖZEL GRUP TALEPLERİNİZ DOĞRULTUSUNDA DİLEDİĞİNİZ ZAMAN GERÇEKLEŞTİRMEMİZ MÜMKÜNDÜR

Ulaşım:

Volkswagen Lüks minibüs yada Midibüs kullanılmaktadır.

İncirli  Boyner Mağazası  23.00

Taksim AKM                   23.30

Yıldız Üniversite Dur.       23.45

Kadıköy Evlendirme Dai. 00.00

Bostancı E-5 Durağı        00.15

 

Konaklama:

Turumuz Küre Dağları Milli Parkı sınırlarına yakınında yeşillikler içerisinde bulunan Bungalov evlerde 4 gece konaklamalı gerçekleştirilir.

Bungalovlar iki katlıdır. Katlarda iki ve dört kişilik odalar, her bungalovda banyo tuvalet, ısıtma sistemi bulunmaktadır.

 

Gerekli Malzemeler:

Bulunduracağınız malzemeler, olanağınız var ise; bu işler için özel olarak tasarlanmış, her zaman için en iyi malzeme olmasını öneririz; Fakat yapacağımız aktivitede giyeceğiniz herhangi bir malzemeyle doğa ve teknik uyumunu yakalayarak başarabilirsiniz. Önemli olan bu tür bir aktiviteyi isteyip, yapmak için cesaret göstermektir. Yinede aşağıdaki listeye göre hazırlık yaparsanız sizin için daha yararlı olur.

Küçük bir sırt çantası ( Günlük yürüyüşlerde yedek eşyanızı ve kumanyanızı koyacağınız yaklaşık 25 lt. sırt çantası)

Yürüyüş ayakkabısı ( Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği ve tabanında bol tutamağı bulunan)

Spor ayakkabı ( Yürüyüş haricinde giyeceğiniz ve yedek olarak bulunacak az yer kaplayan hafif ayakkabı)  

Sweat-shirt ( Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi )

Pantolon ( Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim )

Fotoğraf makinesi

Fener

Mayo

Havlu

Terlik

İlke ve Şartlar

*Turumuz maksimum 25 kişiyle yapılır. Minimum 10 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilir.
*Turumuza en geç 25 gün öncesine kadar kayıt yaptırıp ücreti yatırmış olmanız gerekmektedir.
*Rezervasyon iptali tur tarihinden 15 gün öncesine kadar iade edilir. 15 günden sonra tur ücretinin %30’u; tura bir hafta kala tur ücretinin %50’si kesinti yapılır. Tura 4 gün kala rezervasyon iptallerinde ücret iade edilmez. *Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
*Turlarımıza kayıt olan katılımcılarımız “Tur Sözleşmesi”ni okumuş, kabul etmiş ve imzalamış sayılır.


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Paypal - Banka Transferi -

Günler : 5 | Gece : 3


Dahil Olanlar


  • Seyahat Sigortası
  • Profesyonel rehberlik hizmeti
  • Akşam Yemeği
  • Öğlen yemeği
  • Kahvaltı
  • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
  • Ara Transferler

Hariç Olanlar


  •     Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)    
  •     Rafting organizasyonu (İsteğinize bağlı olarak ekstra yapılır. Herhangi bir zorunluluk söz konusu değildir)    
  •     Şehirler arası ulaşım bedeli    
Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64