Muş - Van - Hakkari'de Foto Safari
Van, Turkey
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 1,250 ₺

Toplam 1,250 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Muş - Van - Hakkari'de Foto Safari
Belki az gidilen, bu yüzden az bilinen ama hiç unutulmayan; saklı kalmış bir çok güzelliğe tanıklık edeceğimiz bölgelerde yepyeni bir program..

Bahar'da Muş Ovası demek laleler, gelincikler demek.. Bahar'da Muş, Van, Hakkari demek; dağlar, vadiler, göller, dereler demek; Urartular, Ermeni manastırları, Kürt halayları demek.. Doğasıyla, insanıyla, kültürüyle zenginlikler demek.. En çok da baharı tüm güzelliğini doyasıya yaşayabilmek demek..

İçinden tren geçen gölleri, Güroymak Kaplıcalarında keyif yapan atları, çocukları; Ahalt'ı, Adilcevaz'ı, suyun akışının tersine zıplayıp göç eden inci kefallerini, Erçek Kuş cennetini -belki flamingoları- tarihi Hoşap Kalesini, muhteşem güzelliğiyle Berçelan Yaylasını ve büyüleyici travertenleri görmeye, güzel anıları Mustafa Ertekin’in fotoğraf rehberliğinde fotoğraf karelerimize sığdırmaya gidiyoruz.

Program
1.Gün 16 Mayıs > Muş - Güroymak - Tatvan - Ahlat - Adilcevaz - Erciş

Sabah saatlerinde Muş havaalanından ayrılıp gezilerimize başlıyoruz. Bugünkü programımıza ilk olarak Muş Ovası’nda yer alan gelincik tarlalarını gezerek başlıyoruz. Ardından yolculuğumuza devam edip Bitlis'te yer alan Güroymak kaplıcalarında keyif yapan atlar ve çocukları fotoğraflayacağız. Tatvan ve Nemrut Krater Gölü'nde çekimlerimizi yaptıktan sonra rotamızı Ahlat'a çevirip UNESCO Dünya Kültür Mirası geçici listesinde olan, dünyanın en büyük Türk İslam Mezarlığı olma özelliğini taşıyan Ahlat Selçuklu Mezarlığına gidiyoruz. Sonrasında Van gölü kıyısında kalan Adilcevaz ilçesi, Süphan'ın kıyısında Aygır Gölü ve Erciş'e kadar yol üzerinde Van gölü'nün kuzey kıyılarını karelerimize sığdırarak bu gece konaklayacağımız Erciş'e ulaşıp konaklayacağımız otele yerleşiyoruz.

2.Gün 17 Mayıs / Erciş - Bend-i Mahi Çayı - Muradiye Şelalesi - Erçek Kuş Cenneti - Akdamar Adası - Van
Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp Tendürek Dağı’ndan beslenen Bend-i Mahi çayında suyun akış yönünün aksine zıplamakta olan inci kefallerinin ters göçüne tanıklık edeceğiz. Ardından Bend-i Mahi çayı üzerinde yer alan meşhur Muradiye Şelalesi'ni görmeye gidiyoruz. Şelale çekimleri sonrası Van Gölü'nün doğusunda yer alan ve yaklaşık 200'ün üzerinde kuş çeşidinin varlığını sürdürdüğü Erçek gölü havzasında Erçek Gölü Kuş Cenneti'ne doğru yol alacağız. Şansımız varsa burada flamingolar fotoğraf çekimlerimize eşlik edebilir :) Erçek gölünden ayrılarak Karagündüz Köyünü ziyaret edeceğiz. Sonrasında Akdamar Adasına bir yolculuk yapıp günü burada batırdıktan sonra Van merkeze hareket edip konaklayacağımız otele ulaşacağız.

3.Gün 18 Mayıs / Van - Çavuştepe Köyü - Hoşap Kalesi - Başkale - Hakkari
Sabah otelden ayrılıp Çavuştepe Köyü/Kalesi ve yaklaşık 400 yıllık tarihiyle Hoşap Kalesi gezilerimizi yapmak üzere yola koyuluyoruz. Ardından Van-Hakkari yolu üzerinde bulunan ve yaklaşık 2500m rakım ile ülkemizin en yüksek ilçelerinden olan Başkale'ye doğru hareket edeceğiz. Buradaki köylerde yapacağımız çekimlerin ardından Hakkari'ye doğru yol alıp yol boyu çekeceğimiz fotoğraflar eşliğinde otelimize ulaşıp yerleşiyoruz.

4.Gün 19 Mayıs / Berçelan Yaylası - Seyithan Gölü - Travertenler - Saklı Şelale - Van
Gezimizin son günü. Kahvaltı sonrası otelden ayrılıp yaklaşık 3500m rakımda yer alan ve görenleri kendine hayran bırakan güzellikteki Berçelan Yaylası ve burada yer alan Seyithan gölüne doğru yol alıyoruz. Buradaki çekimlerimizi tamamladıktan sonra Van istikametine doğru dönüp Başkale sınırlarında kalan ve büyüleyici görüntüsüyle bizleri kendisine hayran bırakacak Travertenlere gidiyoruz. Buradaki gezilerimizi yapıp Saklı Şelale'yi de görerek Van havaalanına doğru yol alıp uçak saatimize göre alana ulaşarak sizlerle vedalaşıyoruz.

Nereleri Gezeceğiz? 
Muş - Güroymak - Tatvan - Ahlat - Adilcevaz - Erciş - Bend-i Mahi Çayı - Muradiye Şelalesi - Erçek Kuş Cenneti - Akdamar Adası - Van - Çavuştepe Köyü - Hoşap Kalesi - Başkale - Hakkari - Berçelan Yaylası - Seyithan Gölü - Travertenler - Saklı Şelale

Ödenek; 1250 TL* (Nakit)
*Belirtilen fiyat 2 kişilik odada kişi başı fiyattır

Neler dahil?
-Gezi yapılan bölgedeki tüm ulaşımlar,
-3 gece konaklama, 
-3 kahvaltı,
-3 akşam yemeği,
-Ören yeri giriş ücreti, 
-Seyahat sigortası,
-Rehberlik

Cebinden ne çıkacak? 
-Başlangıç ve bitiş noktalarına şehirler arası ulaşım, 
-İlk gün kahvaltı ve öğlen yemekleri,
-Akdamar tekne gezisi ücreti, 
-Müze giriş ücretleri,

Ulaşım/Buluşma Planı;
*16 Mayıs sabahı saat 09.30 dolaylarında Muş havaalanından çıkmış olacağız. (Dileyen misafirlerimiz geziden 1 gün önce Muş'a gelebilir. Belki birlikte kısa bir Muş gezisi yapabiliriz) :)
*19 Mayıs'ta ise Van havaalanı'ndan akşamı saat 18.00 dolaylarında grubumuzu yolcu etmiş olacağız. Buna uygun uçuşları tercih edebilirsiniz. İlave olarak, dönüşünü Yüksekova'dan yapmak isteyenler olursa son gün gezilerine katılmadan bu şekilde dönüşünü planlayabilir.

İlke ve Şartlar


Günler : 4 | Gece : 3


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64