Bodrumda Kış Tatili 01/02/2017


Bodrum denildiğinde akıllara hep pırıl pırıl bir deniz, sıcacık bir güneş , hareketli gece hayatı ve yaz günleri gelir. Ancak bodrum sadece yaz döneminde değil  mevsim ayrı bir güzeldir. Bodrum daha güneyde yer aldığı için kış aylarında dondurucu soğuklar olmaz. Genelde hava serin geçer ve bu bizi rahatsız etmez. Ancak yaz günlerinde denize yansıyan güneşin parıltısını rahatlıkla görebileceksiniz.

Bodrum Marina'dan Halikarna'da kadar uzanan sahil boyunca hem deniz havası alacaksınız hem de meydanda bulunan Deniz Derneğinde sıcak bir şeyler içerek soluklanabileceksiniz. Gezmek ve tarihi yerleri görmek için oldukça fazla zamanınız olacak o nedenle acele etmeyin.      

Yaz aylarında güneşin anlından gezinti yapmak zor olabilir. Kış aylarında giderseniz Bordum Kalesi ne de uğrayın derim. Tüm kale ve kulelere tek tek uğramalısınız ; cam müzesini ve su altı müzesini gezin.

Kış aylarında bulabileceğiniz balık türlerini yemek fırsatınız olacak. Deniz kenarında bulunan ünlü balıkçılardan birinde bu eşsiz lezzete varabilirsiniz. Bodrumun ünlü otlarıyla yeni mezeleri denemeyi unutmayın.

Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız Yalıkavak, Gümüşlük ve Bitez size harika görüntüler sunacaktır. Bodrum'da kış tatili yapmak yaz tatiline göre daha uygun fiyatlara yapılmaktadır. Siz de Bodrumda Kış Tatili yapmak istiyorsanız kış bitmeden harekete geçmelisiniz.