Bolu Macerası 12/01/2017


Bolu,Batı Karadeniz'in en batısında yer alan bir ildir. Denize kıyısı olmayan bu ilin güneyinde Ankara, doğusunda Çankırı, batısında Düzce bulunmaktadır.

Karadeniz iklim koşullarının etkisi altında olan bu topraklarda,  yaz aylarında bol yağış görülürken kış aylarında kar yağışı görülür. Kış aylarında ziyaret etmek istiyorsanız kayak yapabilirsiniz. Eğer yaz aylarından gidecekseniz kamp yapabilirsiniz.

Bolu'da Nerede Kalmalı?           

Bolu'da konaklamak için oldukça fazla alternatifiniz var. Dilerseniz 5 yıldızlı otellerde kalabilirsiniz. Eğer ücretleri fazla buluyorsanız  dört ya da üç yıldızlı otelleri de tercih edebilirsiniz.  Ayrıca ekonomik bir tatil yapmak isteyen ziyaretçiler için farklı alternatifler bulunmaktadır. Bolu, Kartalkaya ve Abant civarı olmak üzere birçok bölgede ucuz otel ve konaklama yerleri bulabilirsiniz.

Bolu'da Gezilecek Yerler

Doğal güzellikleri ve tarihi mekanları ile bize kucak açan Bolu, siz değerli ziyaretçileri de eminim büyüleyecektir. Eşsiz doğası ve huzur dolu yaşamını gördüğünüzde gezmekten hiç sıkılmayacaksınız. Abant'ın eşsiz manzarasını fotoğraflardan bile olsa görmeyeniniz yoktur. Abant'ın muhteşem manzarası eşliğinde yürüyüşler yapabilirsiniz. Bu yeşil kentin yüksek alalarında ya da yaylalarında yamaç paraşütü  yapabilirsiniz.