Doğu Karadeniz Yayla Gezileri 25/04/2021


Karadeniz Yayla Gezileri - Doğu Karadeniz Yaylaları Turları 

Zengin bir kültürel çeşitliliğe sahip olan ülkemiz, kültür turizm açısından oldukça elverişlidir. Kültürel renkliliğin yansıra özellikle Doğu Karadeniz el değmemiş doğası ile oldukça etkileyici olmakta.

Gezi eğilimleri son yıllarda uzun yolculuklar yapmak yerine lokal olarak bir bölgeyi gezme eğilimindedir. 

Butik tur yapan seyahat acentalar katılımcılarını lokal bölgelerde karşılayıp küçük gruplarla ayrıntılı geziler yapmayı tercih ediyorlar. Tamzara Turizm uzun yıllardır, Karadeniz’de küçük gruplarla kültür turları ve yayla gezileri yapmakta. Tamzara Turizm ekibi ve yönetimi Doğu Karadenizli ve İstanbul merkezli olmaları avantajından yaz sezonunda Karadeniz Turları yapmaktadırlar. Kaçkar Dağı zirve çıkışı ve Trans Kaçkar gezileri, Karadeniz Yaylaları yürüyüş turlarını özellikle fırtına vadisi, Maçahel, yaylalar konusunda uzmanlaştırdı. Katılımcılar Trabzon, Giresun veya Hopa hava alanında karşılanıyor ve böylelikle ülkenin birçok noktasından aynı haftadaki tura katılım sağlamak mümkün olabiliyor.
Misafirler maksimum 15 kişilik araçlar ile akşam 18:00’de otele ulaşmak koşulu ile yaylalar, şelaleler, çay bahçeleri, korunan orman alanları, ve kültür noktalarında geziyorlar. Yaylalarda yürüyüşler yapıyor. Bazı Yayla gezilerinde sadece iki bin metre yükseklikteki yayla sınırında konaklama yapıyor.

Doğu Karadeniz dört bin metrelik yüksek dağlarla kuşanmıştır. Fırtına vadisi, Hemşin vadisi, İkizdere vadisi, Çağlayan vadisi Kaçkar Dağı doruklarına doğru uzanır. Bu vadilerin sonlarında harika yaylalar bulunmakta. Doğu Karadeniz gezisinde Ayder yaylası nasıl uğranılmadan gidilmeyecek bir yer ise, TamzaraTur Pokut ve Gito yaylalarını gezi planında yine uğramadan geçilmeyecek yayla kategorisinde bulundurmakta. İşte gerçek yaylalar bu harika vadilerin sonunda  zirvelerin hemen altında bir uzanırlar. Her biri farklı manzara, bitki örtüsü ve yaylacı barındıran yaylaları gezmek anca küçük gruplarla mümkün oluyor. Tamzara Tur uzmanlığı tam bu alandadır. Oluşturacağınız özel gruplara çok özel yayla gezileri alternatifleri sunar. Hiç bilemeyeceğiniz yaylalarda konaklama olanağı sağlar.

Kaçkar Eteklerinde, Badara Yaylası , Elevit Yaylası, Gito Yaylası, Verçenik Yaylası, Amlakit Yaylası, Samistal Yaylası, Hazindak Yaylası, Kavron Yaylası, Çaymakçur Yaylası,  Avusor Yaylası, Koçdüzü Yaylası gezileri yapar ve her birinde ayrı konaklama olanağı sağlar. Tamzara Turizm Yayla gezilerine son yıllarda Maçahel, Borçka Karagöl yaylaları, Şavşat ve Ardanuç yaylaları, Sahara Milli Parkı Karagöl yaylaları ekledi. Bu bölgeler konaklama olanağı sınırlı olsa da her geçen gün gezilerin talebi artmakta.
Gerçek Yayla gezileri için doğu Karadeniz yıllardır alternatifsiz olanak sağlamakta. Bu yıl bu güzel yaylaları keşfetmeye ne dersiniz. www.tamzaratur.com  sizlere ilham olacaktır… 
 

ANTHEMİS TİNCTARİA - BOYACI PAPATYASI Doğu Karadeniz Yaylaları Turumuzdan - Kaçkar Çiçekleri http://www.tamzaratur.com/pageTurDetayMenu.asp?TurDetay=94&Kategori=1

Tamzara tur paylaştı: 11 Nisan 2013 Perşembe

Diğer Blog Yazılarımızdan