Gönen Kaplıca Rehberi 02/03/2017


Balıkesir' in bir ilçesi olan Gönen ; tertemiz bir havaya ve doğal bir güzelliğe sahip. Gönen denildiğinde ilk akla gelen şey kaplıcaları olur. Sağlık turizmi açısından oldukça önemli bir belde olan Gönen her geçen gün daha da fazla ziyaretçi ağırlıyor. Yaklaşık 70.000 metrekarelik bir milli parkın içinde bulunan kaplıcalar birçok sağlık problemine iyi geliyor.

Başka medeniyetlerinde yararlandığı bu sağlıklı sular ; ortopedik hastalıklar, nörolojik hastalıklar, damar sertleşmesi, solunum sistemleri gibi hastalıklar için oldukça iyi geliyor. Bu bölgede bulunan bütün tesislerin genel adıdır Gönen Kaplıcaları. Bir kaplıcaya giderek hem güzel bir şekilde ağırlanıyorsunuz hem de fizik tedavi hizmetlerinden faydalanıyorsunuz.

Su sıcaklıkları oldukça fazla olduğu için çok kalmak önerilmez. Ancak mineral bakımından oldukça zengin olan bu kaplıcalar eminim size de iyi gelecektir. Bu sular sayesinde birikmiş stresi üzerinizden atıyor ve gevşiyorsunuz.

Marmara bölgesinde oturuyorsanız ve bir kaplıcaya gitme planınız varsa kesinlikle Gönen Kaplıcalarını öneririm. Buralara kadar gelmişken Balıkesir ilinin doğa doğal güzelliklerini de görmeden gitmeyin derim.