Kıyıköy Gezi Rehberi 20/03/2017


Kıyıköy Kırklareli sınırları içesinde bulunur. İstanbul'a yakın olması sebebiyle bir kaç gün için tatil kaçamağı yapabileceğiniz bir noktadır. Bu noktada dilerseniz kamp da yapabilirsiniz. Zenginlerin uğradığı bir nokta değil ancak yakınlığı itibari ile gidilip görülmesi gereken yerlerden biridir. Kış aylarında Karadeniz'in hırçın dalgalarına maruz kalacağınız için yaz aylarında gitmeniz tercih edilir. 

Suriçi

Denizden gelebilecek tehlikelere karşı yapılan bu surlar tarih kokuyor. Tek şeritli olan dar yolların her iki yanında dinlenebileceğiniz, yorgunluk kahvesi içebileceğiniz noktalar bulunmaktadır. Yemek fiyatları da oldukça uygun fiyatlardadır. Buradan kıyıköy limanına doğru hareket ediyoruz.

Kıyıköy Limanı

Bu liman kamp kurmak isteyenlerin ilk durağıdır. Mıcırlı yollar ve sahilin kıyısında bulunan tekneler güzel bir görüntü katmış. Dilerseniz yakınında bulunan nehirde deniz bisikleti ile dolaşabilirsiniz. Yaz aylarında sizin için unutulmaz tatlı anlar yaşayacaksınız.

Geldiğiniz yolu geri dönerek sur dışına çıkacaksınız. Sahile ve Kıyıköy Ayanikola’ya ulaşacaksınız. Burada nehrin kenarlarından bulunan mekanların olukça romantik mekanlar olduklarını söyleyebiliriz. Ayrıca Bungalovlar ve karavanları dilerseniz konaklamak için kiralayabilirsiniz. Sizin için güzel bir deneyim olacağından emin olabilirsiniz.