Mersin Tur Rehberi 20/01/2017


Bildiğiniz gibi Mersin denize kıyı olan Akdeniz iklim özelliklerinin baskın olduğu bir ilimizdir. Mersin merkezinde bulunan 70 katlı bir  otel dikkatinizi çekecek. Birbirinden farklı yapıda bulunan mağaraları ile siz ziyaretçilerin görmesi gereken yerlerden biridir. Özellikle Astım mağarasını görmelisiniz.

Bir sonraki adresimiz Cennet ve Cehennem Obrukları olacak. Derin yarıklardan oluşan bu doğa oluşumu oldukça büyüleyici. Cennet obruğu oldukça yeşil olmasına rağmen Cehennem obruğu kasvetli ve siyahımsı bir görüntüsü var.

Denizin ortasında bulunan Kız Kalesi ise bir diğer durağımız olacak. Mavi ile buluşan bu yapı görenleri hayrete düşürüyor. Yaz aylarında caretta carettalar yumurtalarını buraya bırakıyor.

Tepe de bulunan Silifke Kalesi'ne çıkarak Silifke ye yukardan bakacağız. Manzara karşısında mest olmamak elde değil.

Yer altında bulunan bir kilise var. Kilisenin ismi Aya Thekla Yeraltı Kilisesi. Bu kilise yer altı şehrinden kalan yapıdır.  

Ayrıca Mersin ilçesinde bulunan Adamkaya arkeolojik yapı vadinin dik yokuşlarında bulunan önemli tarihi yapılarından biridir. Siz de bu güzellikleri kendi gözlerinizle görmek istemez misiniz? Bize katılın hayatınız değişsin.