Yedigöller Milli Parkı 14/01/2017


Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Bolu ilinde gezilecek çok yer var ancak 2 günde en az fazla birini gezebilirsiniz. Gezilmesi gereken yerlerden biri de Yedi Göller Milli :arkı dır. Özellikle son bahar aylarında oldukça güzel bir görüntüye sahi. olan bu milli park fotoğrafçıların ilgi odağı olmuştur.

Yedi Göller adından da anlaşılacağı gibi kuzeyden güneye doğru 7 adet gölden oluşmaktadır. Bu göllerin isimleri : İncegöl, Sazlıgöl , Küçükgöl, Deringöl, Büyükgöl, Kurugöl ve Seringöl dür.

Yedi Göller Nasıl Bir Yer?

Sessiz ve sakin bir ortamı olan, yeşillikler ile kaplı bir doğa harikası dediğimiz bölgelerden biridir. Göllerin çevresinde geniş yapraklı köknar ağaçları, kayın , meşe , gürgen, dişbudak, karaağaç, ıhlamur gibi geniş yapraklı ağaçlar bulunmaktadır.  Özellikle son bahar aylarında sarıdan kırmızıya doğru bir sürü renge bürünen yapraklar sayesinde ziyaretçilerin ilgi odağı olmayı başardı.

Bu milli park çevresinde yemek yiyebileceğiniz bir yer olmadığı için yemeğinizi yanınızda getirirseniz iyi edersiniz. Hatta orada bulunan banklarda manzaraya karşı yemeğinizi yiyebilirsiniz.

İstanbul'a uzaklığı 310 kilometre olup, yolların durumu sebebiyle 4  saat kadar sürebilmektedir.