loading

Munzur Eteklerinde Trekking Turu

25 Ekim 2024
Munzur Dağlarının eteklerinde Pülümür, Nazimiye, Çemişgezek ve Pertek bölgeleri yürüyüşü...
TL 17.900,00

Fırat Yolu Tunceli Etapları Trekking Turu

11 Eylül 2024
Tunceli olağan üstü coğrafyasında Fırat Yolu Yürüyüş Yolu güzergahı kapsamında Trekking ile keşfediyoruz.
TL 24.000,00

Fırat Yolu Malatya - Elazığ Trekking Turu

02 Ekim 2024
#Fıratıkeşfet rotaları, Malatya - Elazığ bölgesi Trekking Rotaları Yürüyüşü
TL 15.450,00

Fırat Yolu Trekking Turu (Malatya)

01 Ekim 2024
Malatya’da, Fırat’ın İzinde bir yolculuğa hazır olun.
TL 17.900,00

Fırat Yolu Yürüyüş Yolları

Fırat Yolu Yürüyüş Yolları Projesi, Fırat Nehri havzasında yer alan Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerini birbirine bağlayan bir uzun mesafe yürüyüş parkuru projesidir. Projenin amacı, bölgenin doğal ve kültürel güzelliklerini keşfetmek, yöresel turizmi geliştirmek ve doğa severlere unutulmaz bir deneyim sunmaktır.

Fırat Yolu Yürüyüş Yolları, 400 kilometreyi aşkın bir uzunluğa sahiptir ve farklı zorluk derecelerinde etaplardan oluşmaktadır. Parkur boyunca tarihi ve turistik yerler, şelaleler, kanyonlar, göller ve yaylalar gibi birçok doğal güzellik bulunmaktadır.

Yürüyüşçüler, Fırat Yolu Yürüyüş Yolları'nı kendi başlarına veya rehberli turlar ile tamamlayabilirler. Parkur boyunca konaklama ve yeme-içme imkanları da mevcuttur.

Fırat Yolu Yürüyüş Yolları'nın bazı popüler etapları şunlardır:

 • Malatya - Darende:Bu etap, Fırat Nehri'nin kıyısında ilerleyen ve Somuncu Baba Külliyesi, Tohma Kanyonu ve Levent Vadisi gibi tarihi ve doğal güzellikleri barındıran bir etaptır.

  Darende - Elazığ:Bu etap, Keban Baraj Gölü'nün kıyısında ilerleyen ve Elazığ Kalesi, Haruniye Camii ve Sivrice Şelalesi gibi tarihi ve doğal güzellikleri barındıran bir etaptır.

  Elazığ - Bingöl:Bu etap, Munzur Dağları Milli Parkı'ndan geçen ve Peri Bacaları, Karaca Mağarası ve Yedigoller Milli Parkı gibi doğal güzellikleri barındıran bir etaptır.

  Bingöl - Tunceli:Bu etap, Fırat Nehri'nin kolu olan Peri Suyu'nun kıyısında ilerleyen ve Pülümür Şelalesi, Nazımiye Kalesi ve Ovacık Kaplıcaları gibi doğal güzellikleri barındıran bir etaptır.

Fırat'ı Keşfet

Fırat'ı Keşfet, Fırat Yolu Yürüyüş Yolları Projesi'ni yürüten bir organizasyondur. Fırat'ı Keşfet, yürüyüş turları, konaklama ve yeme-içme imkanları, rehberlik hizmeti ve rota bilgileri gibi konularda yürüyüşçülere bilgi ve destek sunmaktadır.

Fırat'ı Keşfet'in web sitesi (https://www.firatikesfet.com) üzerinden Fırat Yolu Yürüyüş Yolları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
Ayrıca yıl içinde özellikle sonbahar, ilkbahar aylarında yapacağımız #fıratıkeşfet temalı turlara katılabilir ve konaklama rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

Fırat Yolu Yürüyüş Yolları ve Fırat'ı Keşfet hakkında bilmeniz gerekenler şunlardır:

 • Fırat Yolu Yürüyüş Yolları, Türkiye'nin en uzun mesafe yürüyüş parkurlarından biridir.
 • Parkur, Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerini birbirine bağlamaktadır.
 • Fırat Yolu Yürüyüş Yolları'nda farklı zorluk derecelerinde etaplar bulunmaktadır.
 • Fırat'ı Keşfet, yürüyüşçülere Seyahat acentaları tarafından hizmet sağlanan, bilgi ve destek sunan bir organizasyondur.
 • Fırat'ı Keşfet'in web sitesi üzerinden Fırat Yolu Yürüyüş Yolları hakkında daha fazla bilgi edinebilir, turlara web sayfamız üzerinden katılabilir ve konaklama rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

Fırat Yolu Yürüyüş Yolları, doğayla iç içe olmak, yeni yerler keşfetmek ve unutulmaz bir deneyim yaşamak isteyenler için ideal bir rotadır.

Daha önce yorum yapılmamış, ilk yorumu yapan siz olun
Yorumunuz admin onayından sonra yayınlanacaktır

Yorum Bırak

Destek Hattı