Hakkımızda


Yolculuk bitmez! yolculuk, insan yaşamında tükenmeyen bir süreçtir.

Her ne şekilde olursa olsun kişi yolculuk adına heyecan duyar, hazırlıklar ve araştırmalar yapar, çevresindekilerle planlarını paylaşır, sürekli olarak yolculuk hayalini geliştirmeye çalışır. Yolculuğun küçüğü büyüğü, kısası uzunu yoktur, şehir içinde ya da dışında fark etmez; adımınızı dışarı attığınız anda yeniliklere açıktır ruhunuz artık. Günübirlik yürüyüşlerle başlar gezginin güncesi ve yeni yerler keşfetmek için duyulan heyecanlarla gelişir. Bazen tek başınadır yolculuklar, bazen de eşle dostla paylaşılır; her biri ayrı bir deneyimdir. Yola çıkmanın heyecanı bir kez yaşandı mı insanın yakasını bir daha bırakmaz. 

Her gezi yeni bir maceranın içine sürüklüyor insanı, ve her yolculukta yeni şeyler görüyor, öğreniyor insan. Sizi, oluşturduğumuz “küçük grup maceralarına” dahil etmek, keşiflerimizi bir de sizin gözlerinizden görmek istiyoruz. 

Haydi gezginler! Bu sefer çantalarınızı bizimle birlikte yola çıkmak için toparlayın…

1989 yılında kurulan Tamzara kimdir ne yapar ?
 

Tamzara, doğa ve macera sporlarına yönelik A grubu seyahat acentasıdır. Profesyonel bir dağcı olan İbrahim Ay tarafından 1989 yılında kurulmuştur. Geziler, kendi ülkesini keşfetme isteği ile organize edildi. 

Ağırlıklı olarak Fransız katılımcılarıyla ülkemizin birçok bölgesine turlar düzenlemekte olan Tamzara, doğa turlarında dağ ekspedisyonları, tur kayağı faaliyeti, bisiklet turları, rafting organizasyonları da düzenlemektedir. Karadeniz’den Ege’ye, kuzeyden güneye ülkemizi adım adım dolaşan Tamzara gezginleri Bolkar, Aladağ, Köroğlu, Süphan, Nemrut, Bozburun, Ağrı, Kaçkar zirvelerinde dolaşıp; Karadeniz, Kapadokya, Doğu Anadolu, İstanbul kültür gezileriyle de faaliyet göstermeye devam etmiştir. 

1989 yılından beri, Türkiye’de değişik spor ve serüven organizasyonları düzenlemekteyiz. Bu uçsuz bucaksız ülkenin dağlarını, ormanlarını, steplerini ve kıyılarını sizin için keşfediyoruz. 

Bu sitede isteklerinize, rüyalarınıza ve kapasitenize göre düzenlenen çeşitli dağ, kültür, at, rafting, bisiklet ve kayak gezileri bulacaksınız. Bizimle birlikte, 5’ten 14’e kadar değişen küçük gruplarla (küçük grup maceraları), Türkiye’nin görmezden gelinen yerlerini; köylülerin geleneklerini, Anadolu nüfusunu, zirveleri, dağların yüksek vadilerindeki çobanları ve eşsiz tabiatı keşfedeceksiniz. 

Bu rotaları oluştururken, sizin maceracı ruhunuza hitap edecek, doğaya ve kişisel özgürlüğünüze saygılı, dinamik ve candan bir ekip yetiştirdik. 

1989’dan beri, çalışmalarını, uygunluklarını ve nezaketlerini takdir edeceğiniz rehberlerimiz, aşçılarımız, şoförlerimiz, katırcılarımız ve ofis çalışanlarımız ile iş başındayız. 

Doğayı seven herkesi aramızda görmek istiyoruz.


 
"Tamzara"nın anlamı !

Tamzara, Giresun Şebinkarahisar'da bir mahalle adıdır. Şebinkarahisar, Osmanlı döneminde önemli bir sancaktı ve Tamzara mahallesi önemli bir merkezdi. Mahallenin yakınında aynı adlı bir gölün bulunması, meyve, sebze gibi ürünlerin bol üretiliyor olması ve uzun yıllardan beri önemli bir kavşak noktasında bulunmasından dolayı Anadolu'da bilindik bir yer olmuştur. Ünü şarkılara, halk oyunlarına karışarak Anadolu'nun birçok yerine yayılmıştır.

Fatura ve Acente Bilgileri

Tamzara Turizm ve Ticaret Ltd. Şti. 

Beyoğlu VD. Vergi No:1660027178 

Yeniçarşı Cad. 36/4 Beyoğlu-İstanbul 

T.C.Turizm Bakanlığı A Grubu Seyahat Acentası işletme Belgesi No:1758 Tarih:15.08.1989

Banka Hesap Bilgileri
Banka Adı: Şube Şube Kodu: Hesap No Para Birimi
Garanti Galatasaray       68      6298099 TL
İşbankası Parmakkapı     1042 660060 TL
Yapı Kredi  Beyoğlu     015-8 3006041-8 Euro*SWF Kodu  TR61 0006 7000 0001 5830 0604 18