Bosna Hersek'te Foto Safari ve Yürüyüş Turu
Drina, Sırp Cumhuriyeti, Bosna Hersek
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Bu tur için tarihler henüz belli değil, detaylı bilgi almak için 02122519864 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 0 ₺

Toplam 0 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Sutjeska Bosna Hersek’in en eski parklarından birisidir. Burası II. Dünya Savaşı’nda Partizanlarının Almanya üstündeki galibiyeti ile meşhurdur ve orada bu olayın anısına yapılan geniş taş anıtlar bulunmaktadır. Park 17.500 hektarlık muhteşem ve el değmemiş ıssız bir bölgedir. Park, Avrupa’nın Peruçica denilen eski çağlara ait en eski ormanından birisini ağırlamaktadır. 60 metreden fazla yükseklikteki kayın ağaçları kulesi ve siyah çam ağaçları, eski ormanı koruyan kayalık yüzlerden kaynaklanmaktadır. Skakavac Şelalesi bu noktadan görülebilir ve 80 metreden fazla olan bu şelale, vadiyi kaplayan geniş yeşil ağaçlarla doludur. Sutjeska Irmağı, parkın ortası boyunca mükemmel bir vadi oluşturur ve Zelengora (Yeşil Tepeler) Dağı’nın, Maglic ve Volujak Dağları’ndan ayırır. Bosna Hersek’in en yüksek tepesi 2386 metre olan Maglic park içerisinde direkt olarak Karadağ sınırında yer almaktadır. Bu yürüyüşçüler için çekici bir tırmanış sunar. Zelengora Dağı yürüyüş yapmak için harika bir yerdir ve dağda yeni restore edilmiş birkaç dağ kulübesi vardır. 

Turun Amacı: 
Avrupa'nın henüz keşfedilmemiş bölgelerinden olan Bosna Hersek el değmemiş doğası, coşkun nehirleri, Alpleri aratmayan dağları ve kayak merkezleri ile son yıllarda turistler tarafından oldukça ilgi çeken bir bölge haline gelmiştir. Özellikle vizesiz olması sebebiyle Bosna Hersek Türk vatandaşları tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir. Ancak bu turların çoğu kültür turu standartlarında gerçekleşmekte olup alternatif bir tur özelliği taşıyan bu turda Bosna'nın çok da tanınmayan muhteşem doğasına dokunmaya çalışacağız.

Program:

1.Gün: İstanbul Saraybosna ulaşım ve Rafting Merkezine transfer 
İstanbul – Saraybosna uçuşu ile Saraybosna’ya ulaşacağız ve havalimanında bekleyen aracımız bizi alıp şehirden 70 km mesafede bulunan nehir kenarındaki Drina-Tara Rafting merkezine götürecek. Burada kurulu ve geceyi geçireceğimiz şirin bungalowlarımıza yerleşatikten sonra saat 20.00’deki akşam yemeğimize kadar dinlenme ve serbest zaman. Tesis içerisinde voleybol, futbol sahaları ile nehir kenarında kurulu banklarda vakit geçirilebilir. İsteyenler kişi başı 25 EUR karşılığında rafting yapabilirler. Akşam yemeğinden sonra isteğimize göre müzik eşliğinde ateş başı sohbetleri ile keyifli bir akşam geçireceğiz. 

2.Gün: Sutjeska Milli Parkı - Skakavac Şelaleri - Trnovacko Gölü
Kahvaltıyı takiben saat 09.00 civarlarında eşyalarımızı jiplerimize yükleyeceğiz ve jipler ile 1 saatlik bir yolculuk sonunda “Sutjeska Milli Parkı – Zelengora, Perucica Ormanları” na ulaşacağız. Bulunduğumuz yüksek noktadan muhteşem dağ manzarasını seyredip dağ yollarında yolculuğumuza devam edeceğiz. Ormanlık alan içerisinde Avrupa’da tek olan 81 metreden dökülen muazzam Skakavac şelalelerini göreceğiz. Jiplerle devam eden yolculuğumuz esnasında Prijevor Dağlık bölgesinden tüm Sutjeska Milli Park bölgesini ve Bosna Hersek’in en yüksek dağı olan Maglic Dağı’nı izleyeceğiz. Prijevor’dan sonra yöreye özgü yayla evleri olan “katun” ları turlayacağız ve gözetleme kulesine gireceğiz. Günün sonunda ulaşacağımız Maglic Dağı eteklerindeki muhteşem buzul gölleri bölgesinde Trnovacko Gölü kenarında kampımızı kuracağız. Geceleme çadırlarımızda. 

3.Gün: Maglic Dağı Yürüyüşü 
Çadırlarımızdaki huzurlu bir uykudan sonra muhteşem manzarada uyanacağımız bu günde Trnovacko Gölü’nden başlayan yürüyüş ile Maglic Dağı’nın zirvesine (2.386 m) ulaşacağız. Tepede fotoğraf ve atıştırma molasından sonra araçlarımızın bizi beklediği Prijevor’a doğru inişe geçeceğiz. Araçlarımız bizi tekrar rafting merkezine götürecek. Akşam yemeği ve gece konaklama burada. 

4.Gün: Saraybosna'ya Dönüş ve Şehir Turu 
Kahvaltı sonrasında, Saraybosna’ya doğru dönüşe geçeceğiz ve bugün panaromik şehir gezisi sonrasında otelimizde geceleyeceğiz. 

5.Gün: Mostar, Pocitel , Blagay ve Kravice Şelale turu
Sabah alacağımız kahvaltının ardından Mostar’a doğru yola çıkıyoruz. Nehir manzaralı yolculuğumuzun ardından 15. yüzyıldan itibaren Osmanlı eserleriyle donatılmış Bosna Hersek’te sıradaki durağımız 16. yüzyıldaki dokusuyla günümüze kadar bozulmadan ulaşmış Osmanlı köyü Poçitel. Sokakta gezen küçük çocukların dahi Türkçe konuştuğu bu otantik köydeki gezimizin ardından 15. yüzyılda bölgeye Osmanlı dervişlerinin ulaşmasıyla inşa edilen ilk yapı olan Blagaj Tekkesi’ni ziyaret edeceğiz. Daha sonra 1992-95 savaşında yıkılan köprüsüyle anılan Mostar’a varış. 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek’i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek’in en büyük şehri Mostar’ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557’de Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’in inşa ettiği, ancak 1993’de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004’te Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağı göreceğimiz yerler arasındadır. Mostar’ın yerel pazarlarından alışveriş yapabileceğiniz serbest zamanın ardından Saraybosna’ya dönüş.Konaklama Saraybosna’daki otelimizde. 

6.Gün: İstanbul'a Dönüş
Bugün uçuş vaktimize kadar alışveriş için serbest zaman geçireceğiz. Sonrasında İstanbul’a dönüş için aracımız bizi havalimanına bırakacak.

!!BU TURUMUZ ŞU ANDA AKTİF OLMAYIP İLERLEYEN DÖNEMLER İÇİN PLANLANMAKTADIR!!
ÖZEL GRUP TALEPLERİNİZ DOĞRULTUSUNDA DİLEDİĞİNİZ ZAMAN GERÇEKLEŞTİRMEMİZ MÜMKÜNDÜR


Ulaşım:

Bölgeye ana ulaşım uçakla olmaktadır. Yerel ulaşımlar 14 kişilik özel araçlarla gerçekleştirilmektedir.

Konaklama:

Rafting Merkezi’nde 3 gece (2 bungalow, 1 çadır) ve Saraybosna’da 2 gece 3 yıldızlı otelde konaklama

 

Gerekli Malzemeler:

Büyük çanta veya duffelbag
Yürüyüş çantası (min 25 lt) ve çanta yağmurluğu 
Hızlı kuruyan pantolon ve/veya şort 
Kısa-Uzun kollu termal iç giysi ya da gömlek, tişört 
Polar ceket ya da rüzgarlık 
Anorak veya kaz tüyü ceket 
Mayo 
Su geçirmez ve nefes alabilir yağmurluk 
Geniş siperlikli şapka 
Bandana, buff 
Soğuk havalar için bere ya da şapka 
Polar ya da yün eldivenler 
Güneş kremi 
Güneş gözlüğü 
Yürüyüş çorabı 
Bileği saran su geçirmez yürüyüş ayakkabısı 
Tozluk 
Yürüyüş sopaları (baton) 
Yedek ayakkabı 
Fotoğraf makinesi, kamera Yedek piller 
Kafa lambası 
Su matarası 
Kişisel ilaçlar (antibiyotik, ağrı kesici, boğaz pastilleri v.b.)

İlke ve Şartlar

*Turumuz maksimum 25 kişiyle yapılır. Minimum 14 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilir.
*Turumuza en geç 15 gün öncesine kadar kayıt yaptırıp ücreti yatırmış olmanız gerekmektedir.
*Rezervasyon iptali tur tarihinden 15 gün öncesine kadar iade edilir. 15 günden sonra tur ücretinin %30’u; tura bir hafta kala tur ücretinin %50’si kesinti yapılır. Tura 4 gün kala rezervasyon iptallerinde ücret iade edilmez.
*Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir
*Bosna Hersek Türk Vatandaşları'ndan vize talep etmemektedir.
*Turumuz geçmiş dağcılık veya yürüyüş tecrübesi gerektirmez. *Vejetaryen misafirlerimizin mutlaka turdan önce bildirimde bulunmaları gerekmektedir.


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Paypal - Banka Transferi -

Günler : 6 | Gece : 5


Dahil Olanlar


  • Seyahat Sigortası
  • Profesyonel rehberlik hizmeti
  • Akşam Yemeği
  • Öğlen yemeği
  • Kahvaltı
  • Ara Transferler

Hariç Olanlar


  •     Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)    
  •     Rafting organizasyonu (İsteğinize bağlı olarak ekstra yapılır. Herhangi bir zorunluluk söz konusu değildir)    
  •     Şehirler arası ulaşım bedeli    
Yorumlar
5 SELDA   08/01/2018 1 / 10
TUR TARİHİ BELİRLENSE YA DA EN AZINDAN HANGİ AYDA PLANLANIYOR BİLSEK PLAN YAPMMAIZ KOLAYLAŞIRDI.
1 Harika bir program   11/01/2017 1 / 10
Katılmak istiyorum
Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemez2 Yorumlar


1 /10
Yorumları Oku İstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578