Gürcistan-Batum-Tiflis- Maçahel, Karadenizin Diğer Yüzü Turu
Batum, Acara Özerk Cumhuriyeti, Gürcistan
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Bu tur için tarihler henüz belli değil, detaylı bilgi almak için 02122519864 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 0 ₺
Çocuk 0 ₺

Toplam 0 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Eğer Gürcistan’a hiç gitmediyseniz ama; güzel manzaraları ve şirin kasabaları, eski eserleri ve kültürü, misafirperver insanları ve lezzetli mutfağını duyduysanız; şimdi Gürcistan’da dolaşıp tüm bunları keşfetme şansınız var. Gürcistan'ın yükselen şehri Batum, tarihin kucağında yüzlerce farklı ninni ile uyutulmuş, küçük kâr hesapları için kandırılmış ama kendini hep korumuş, kimi zaman pers yapılmaya çalışılmış, kimi zaman Kholhis’liliği unutturulmuş, dili yasaklanmış, Rus yapılmaya çalışılmış. Sokaklarında binlerce yıl Gürcüleri, Ermenileri, Rumları arşınlandırmış… Şimdilerde Batum tekrardan yapılanıyor. Tüm bu bastırılmışa isyan eder gibi, bütün renkliliği içinde barındırarak bir gelişim gösteriyor. Bütün sokakları düzenleniyor, tarihi binalar tekrar canlandırılıyor, özerk bir yönetim kuruluyor, bazen Gürcü başkent’e kafa tutuluyor. Türkler ve Lazlar ile en iyi ilişkileri Batum kuruyor, fabrikalar, oteller, marketler açılıyor… Kafkasya’nın ve Doğu Karadeniz’in turizm kültür sanat merkezi olmaya hazırlanıyor. Siz, tüm bu hazırlığa görsel ve şiirsel değişime tanık olmak ister misiniz?... O halde bu yolculuğa sizde var mısınız? Eğer Gürcistan’a hiç gitmediyseniz ama; güzel manzaraları ve şirin kasabaları, eski eserleri ve kültürü, misafirperver insanları ve lezzetli mutfağını duyduysanız; şimdi Gürcistan’da dolaşıp tüm bunları keşfetme şansınız var. - Eski geçmişiyle modern başkent Tiflis - UNESCO’nun dünya mirasına dahil sit alanları - Kiliseler ve manastırlar - İpek Yolu doğrultusunda gezinti - Büyük ve Küçük Kafkas Dağları - Gürcü şarabı 
Turun Amacı: 
Doğu Karadeniz’in, Kafkasya’nın Antalya’sından Batum merkezinden başlayacak bir gezi düzenliyor olacağız. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Batum ve Gürcistan çok hızlı bir değişim içerisinde ve tıpkı bir Avrupa kenti gibi kendini yeni baştan donatmakta. Sizleri bu değişime tanık etmek ve Karadeniz tropikal ikliminde batum'da tıpkı Antalya havasında tatil keyfini yaşatmak niyetindeyiz. Gezimiz temel olarak Gürcistan Acara bölgesinde başlayıp gürcistan'ın iç kesimlerinde kentlerin bazılarını ve Tıflis içine almaktadır. Gürcistan sonrası ardından Türkiye’de ki doğa cenneti Maçahel sınırlarında devam edip Trabzon'da turumuzun sonlanacağı şekilde gerçekleştirilecektir.

Program:

1.Gün:
Sabah Trabzon havaalanında grubu karşılıyoruz. Arhavi gezisi ile programa başlıyoruz. Yürümek isteyenlerle Mençuna şelalesine çıkabiliriz yürümek istemeyenler girişteki kafede oturup bekleyebilirler. Ortacalar vadisindeki çifte köprüler gezisi sonrası Sarp köyüne transfer oluyoruz. Sarp köyü gezisi ve sınır izlenimleri yapıyoruz. Akşama doğru Kopmuş plajında deniz molası veriyoruz. 

2.Gün: 
Gürcistan’da ki Sarpi köyü ziyareti yapıyoruz. Andrew heykeli, Gonio Kalesini geziyoruz. Daha sonra Çoruh Deltası, Batum Müzesi, Büyük Katedral, Etnografya müzesi gezisi yapacağız. Öğle yemeği Meşhur Lazuri-Mengruli lokantasında olacak. Öğle yemeğinden sonra botanik parkına gezi yapıyoruz. Akşam sahil parkını gezeceğiz.  Akşam yemeği Batum sahilin de. Gece boyunca Gürcü şarabı içme olanağınız var ve eğleniyoruz. Geceyi dans eden fıskiyeler ile sonlandırıyoruz.

3.Gün:
Sabah erkenden yola çıkıp Mitrala milli parkını geziyoruz. Öğle yemeğinden sonra Mitrala milli parkındaki şelaleye yürüyüp geriye dönüyoruz. Petra Kalesi ve Kubuleti şehrini dolaşılıp otelimize geri dönüyoruz…

4.Gün: 
Sabah eşyalarımızı toplayıp Tiflis’e doğru yola çıkıyoruz. Önce Kutaisi şehrine uğruyoruz. Kutaisi’de Bağratlı Kilisesi gezisi yapacağız. Stalin’in doğduğu Gori kentine uğruyoruz. Burada tabi Stalin müzesini geziyoruz. Tiflis’e gelmeden Thokveli Katedralini geziyoruz. Akşam saatlerinde Tiflis’teyiz. 

5.Gün:
Tüm gün Tiflis gezisi yapıyoruz. Tiflis şehir turunda eski ve yeni şehir geziliyor. Eski şehirde gezilecek yerler birbirine çok yakın. Eski Tiflis’i gezmeyi Metekhi bölgesi ve Kilisesi ile başlıyoruz. Tuğla kubbeli sülfür banyolarından sonra Narikala Kalesini görmek için tepeye doğru çıkıyoruz. Sinagog, Sioni Katedrali ve Anchiskhati Kilisesi ve birçok anıtsal heykel gördükten sonrası eski şehir gezimiz sona eriyor. Öğle yemeği sonrası Gürcü Devletinin hayret verici hazinelerini gezeceğiz. Tiflis’in ana caddesi olan Rustaveli Caddesi’nde yürüyüş ve alışveriş yapmakla sona eriyor. Türkiye’ye giriş yapmak için yola çıkıyoruz. Gece yarısı Otelimize varıp dinleniyoruz.

6.Gün: 
Hopa’dan Borçka’ya ulaşıyoruz. Öğle yemeğini Maçahel vadisinde Camilli köyünde alıyoruz. Yemek sonrası Maral şelalesi gezisi Akşam Maçahel’de pansiyonda konaklıyoruz. 

7.Gün: 
Maçahel’den erkenden ayrılıp Karagöl’e uğruyoruz. Öğle yemeğini Karagöl kıyısında yiyoruz. Dinlence sonrası Trabzon’a hareket edip saat 18.00'de grubu havaalanından yolcu ediyoruz.

!!BU TURUMUZ ŞU ANDA AKTİF OLMAYIP İLERLEYEN DÖNEMLER İÇİN PLANLANMAKTADIR!!
ÖZEL GRUP TALEPLERİNİZ DOĞRULTUSUNDA DİLEDİĞİNİZ ZAMAN GERÇEKLEŞTİRMEMİZ MÜMKÜNDÜR


Ulaşım:
Bölgeye tavsiye ettiğimiz ulaşım aracı Uçak’tır. 
Otobüs veya kendi aracınızla da ulaşımı sağlayabilirsiniz.  Tur katılımcıları Trabzon hava alanında karşılanırlar. Trabzon hava alanında yolcu edilirler. Otobüs ile gelenler otogar’dan karşılanır. Trabzon’da otobüs ile dönenler Otogar’da yolcu edilir. Kendi aracıyla gelen katılımcılar. Trabzon veya Hopa’ya direk gelebilirler.

Batum havaanınını kullanıp Hopa terminalinden çıkış yaparak bu tura katılabilirsiniz. Sadece biletinizi THY'dan alırken Hopa terminalinden alınması gerektiğini unutmamanız gerekmektedir. Turumuz saat 18.00'de Trabzon'da son bulur

Konaklama:

2 Gece Sarp Otel

2 Gece Batum Sputnik Otel

1 Gece Tiflis Otel

1 Gece Maçahel Tema Konuk evi veya Maçahel Pansiyon

 

Gerekli Malzemeler:

Yanınızda bulunduracağınız malzemelerin, olanağınız var ise; yürüyüş yapabileceğiniz rahatlıkta olmasını öneririz. 

Seyahat Çantası (Gezilerimizde küçük araçlar kullanıldığı için hazırlıklarınızı yaparken küçük boy çanta getirmeniz gerekmektedir. Çekçekli altında tekerlekleri olan çantalar sıkıştırılamadığından çok sorun olabiliyor. Spor çantası şeklinde bir seyahat çantanız olmasını rica ederiz. Turlar otobüsle değil minibislerle yapılmakta.)
Küçük bir sırt çantası (Günlük yürüyüşlerde yedek eşyanızı ve kumanyanızı koyacağınız yaklaşık 25 lt. sırt çantası)

Yürüyüş ayakkabısı (Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği ve tabanında bol tutamağı bulunan)

Spor ayakkabı (Yürüyüş haricinde Ayder’de giyeceğiniz ve yedek olarak bulunacak az yer kaplayan hafif ayakkabı)  

Yağmurluk (Tercihen panço dediğimiz, geniş ve bol başımızdan geçirip gövdemizi kaplayan aparat)

Sweat-shirt (Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi)

T-shirt (Sentetik, teri üzerinde tutmayan)

Pantolon (Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim, iki adet yeterli)

Şort (Sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon)

Mayo (Karadeniz'e veya kaplıca girmek için)
Flash Bellek (Tur sırasında çekilen video ve fotoğrafların anında katılımcılara verilebilmesi için)

Fotoğraf Makinesi

 

Önemli Not: Tura hazırlanırken yukarda bahsettiğimiz gibi 14 kişilik minibüsler kullanıldığını unutmayın. Seyahat çantanızı hazırlarken bunu düşünerek hazırlık yapın. Ayrıca alacağınız hediyelik eşyalar, yöresel giysiler vb gibi şeyler taşıyacağınız yükü artıracağı için minimumda hazırlık yapmanızı öneririz.

İlke ve Şartlar

*Turumuz maksimum 25 kişiyle yapılır. Minimum 8 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilir.
*Turumuza en geç 15 gün öncesine kadar kayıt yaptırıp ücreti yatırmış olmanız gerekmektedir.
*Rezervasyon iptali tur tarihinden 15 gün öncesine kadar iade edilir. 15 günden sonra tur ücretinin %30’u; tura bir hafta kala tur ücretinin %50’si kesinti yapılır. Tura 4 gün kala rezervasyon iptallerinde ücret iade edilmez.
*Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Paypal - Banka Transferi -

Günler : 7 | Gece : 6


Dahil Olanlar


  • Seyahat Sigortası
  • Profesyonel rehberlik hizmeti
  • Akşam Yemeği
  • Kahvaltı
  • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
  • Ara Transferler

Hariç Olanlar


  •     Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)    
  •     Rafting organizasyonu (İsteğinize bağlı olarak ekstra yapılır. Herhangi bir zorunluluk söz konusu değildir)    
  •     Şehirler arası ulaşım bedeli    
Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578