Ermenistan - Gürcistan Turu
Batum, Acara Özerk Cumhuriyeti, Gürcistan
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 4,080 ₺

Toplam 4,080 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 800 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

AYAKİZLERİ ÖZEL ERMENİSTAN - GÜRCİSTAN GEZİSİ - 07-18 AĞUSTOS 2019

Kurban Bayramı’nda bir gezi planladık ; hemen hemen hiç bilinmeyen Ermenistan ve az bilenen ama muhteşem Svaneti’si ile Gürcistan coğrafyalarına gideceğiz. Gürcistan’a vize yok. Ermenistan vizesi ise girişte bir form doldurulup 10 dolar kadar bir para ödenerek alınıyor. Lakin yeşil pasaportlulur ise sorun. Ermenistan’da bizi gezdirecek şirket yeşil pasaportlular adına davet gönderip vize başvurusu yapacak. Onun için yeşil pasaportlu gezi katılımcılarının pasaport fotokopilerini aylar önceden toplayacağız.

Direk uçak ile Ermenistan'a ulaşmış olacağız. Gidiş Atlas Jet uçağı ile İstanbul/Erivan seferi ve gece yarısı varacak Erivan’a. Dönüş ise Gürcistan Batum’dan olacak. İsteyenler karayolundan isteyenler ise Trabzon Havaalanından dönecek. 

Oteller oda kahvaltı konaklama ,Ermenistan/Gürcistan’da minibüslerle ulaşım , rehberlik , iki müze ve Sataphlia Mağarası girişi olarak ücret 750 dolar civarında olacak. Buna ayrıca 3 gece konaklayacağımız Mestia’daki akşam yemekleri de dahil olacak. Diğer 7 akşam yemeği ise cepten olacak tabii ki. Gezideki tek sorun o coğrafyada yolların kötü olması ve araçlarımız olan minibüsleri çok da konforlu olmaması. Maalesef , Kafkaslar henüz halkının müthiş kültürüne rağmen konforlu araçlara sahip değiller , ulaşım olarak.

Bu durumda gezi katılımcıları olarak bizler ne yapacağız? 7 Ağustos Çarşamba için Atlas Jet’den İstanbul/Yerevan ve 18 Ağustos Pazar için Trabzon Havaalanından dönüş biletini almak.Tabii ki isteyenler sadece gezinin Ermenistan bölümüne katılabilirler.Onlar ise Yerevan’ 7 Ağustos gidiş 10 Ağustos dönüş biletini alacaklar.Ya da sadece Gürcistan’a katılacak olanlar da 10 Ağustos için İstanbul/Tiflis uçak bileti alacaklar.

Albümler: 
https://www.facebook.com/icimdebirgocebe/photos/?tab=album&album_id=1028170587224607 
https://www.facebook.com/icimdebirgocebe/photos/?tab=album&album_id=1045285038846495 

Gezi programı ise kaba hatları ile şöyle ;

Plan
1.GÜN 7 AĞUSTOS ÇARŞAMBA> GECE YARISI ATLAS JET İLE UÇUŞ.
2.GÜN 8 AĞUSTOS PERŞEMBE>03:00 OTELE YERLEŞME.- YEREVAN ve ECHMİADZİN
3.GÜN 9 AĞUSTOS CUMA> GARNİ – GERART MANASTIRI – ECHMİADZİN - YEREVAN
4.GÜN 10 AĞUSTOS CUMARTESİ> SEVAN GÖLÜ – DİJAN – TİFLİS
5.GÜN 11 AĞUSTOS PAZAR> TÜM GÜN TİFLİS GEZİSİ - TİFLİS
6.GÜN 12 AĞUSTOS PAZARTESİ> TİFLİS – SİGNAGİ- TİFLİS
7.GÜN 13 AĞUSTOS SALI> MSKETA – GORİ – KUTAİSİ
8.GÜN 14 AĞUSTOS ÇARŞAMBA> ZUGDİDİ – MESTİA
9.GÜN 15 AĞUSTOS PERŞEMBE> USGULİ GEZİSİ -
10.GÜN 16 AĞUSTOS CUMA> MAZERİ VADİSİ – SHARA ŞELALESİ - MESTİA
11.GÜN 17 AĞUSTOS CUMARTESİ> ZUGDİDİ- KOBULETİ - BATUM
12.GÜN 18 AĞUSTOS PAZAR>BATUM GEZİSİ VE DÖNÜŞ.

AYRINTI SEVENLERE PLAN:
1.GÜN 7 AĞUSTOS ÇARŞAMBA> GECE YARISI ATLAS JET İLE UÇUŞ.

Çarşamba akşam 23:20 Atlasjet uçuşu ile Yerevan’a uçuş. 02.30 alana varış. Gümrük ve vize işlemlerinden sonra doğruca otel’e geçiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz.

2.GÜN 8 AĞUSTOS PERŞEMBE>03:50 OTELE YERLEŞME- YEREVAN ve ECHMİADZİN
Otel’e geç varsak dahi erkenden güne başlıyoruz. Ermenistan’ın en gelişmiş kenti Yerevan’dır. Üç milyonu bulan nüfusu ile oldukça renkli ve değişik ilgilere olanak sağlayan bir kent. Mimar Tamanyan’ın müthiş dairesel planıyla kurulan kent oldukça etkileyici. Biz bu ilk gün çoğunlukla kentin tarih, edebiyat ve müze alanları ile ilgileniyor olacağız. Öncelikle kent sokaklarında, Pazar’da Cumhuriyet meydanında gezinti yapıyoruz. Devamında Ermeni Ana heykeli gezisi, Eski kitap müzesi, ahşap müzesi ve vakte göre tarih müzesini gezeceğiz. Geç öğle yemeği için Echmiadzin’e geçiyoruz. Burası Ermenistan’ın Vatikanı sayılır. Unesco listesinde olan alanda kısa gezi sonrası öğle yemeğimizi yiyoruz. Tekrar Yerevan’a döneceğiz. Genocide anıtını ve isteyenler ile müzesini gezeceğiz. İsteyenler şehrin park bahçelerini keşfedebilir. Akşam şehir merkezinde bir restoranda eğleniyor olacağız.

3.GÜN 9 AĞUSTOS CUMA> GARNİ – GERART MANASTIRI – ECHMİADZİN – YEREVAN
Sabah erkenden Antik yerleşke Garni gezisi için yola çıkıyoruz. Helenistik tapınak olan Garni gezisi sonrası öğle yemeğimizi alacağız. Ermenistan kırsalı manzaralı yollar ile Gerart Manastırına uğrayacağız. Manastır kısmen kayaya oyulmuş yapısı ile oldukça etkileyici ve sık ziyaretçi alan yerlerden biridir. Geziler sonrası tekrar Yerevan’a dönüyoruz. Vakit olur ise Ararat Brendy fabrikasını gezmeye çalışacağız. Akşam yemeği Yerevan merkezde.  

4.GÜN 10 AĞUSTOS CUMARTESİ> SEVAN GÖLÜ – DİJAN TİFLİS
Eşyalarımızı toplayıp erkenden yola çıkıyoruz. İlk olarak Sevan Gölüne hareket ediyoruz. Göl tıpkı bir deniz gibi geniş bir alanı kapsıyor. Aslında göl cıvarında birçok manastır bulunmakta ama hepsini gezmeye vaktimiz yok. Sevan yarım adasında bulunan Sevan Manastırına uğrayacağız. Burada hava koşulları uygun ise sahilde bir mola şansımız olabilecek. Devamında Ermenistan’ın sayfiye kasabası olan Dijan’a ulaşmış olacağız. Eski sokak, alışveriş yerleri ve çevre gezisi yapıp öğle atıştırmasını buradan tedarik edeceğiz. Gürcistan’a doğru yola devam ediyoruz. Yolda Hrand Dink anısına oluşturulan ormanda kısa bir mola vereceğiz. Bölge fotoğraf ve dinlence için oldukça güzel. Yeşil ve ormanlık bir alandır. Vanadzor üzerinden sınır kapısına ulaşıyor ve aracımızı değiştirerek Gürcistan’a giriş yapmış oluyoruz.

5.GÜN 11 AĞUSTOS PAZAR> TÜM GÜN TİFLİS GEZİSİ – TİFLİS
Tüm gün Tiflis gezisi yapacağız. Bugün Pazar. Ünlü Tiflis Bitpazarının en hareketli olduğu gündür. Kenti en iyi şekilde anlamak için eski kent meydanında yürüyerek keşfe başlayacağız. İlk gezi alanımız Tiflis’in doğuşuna neden olan hamam veya kaplıca bölgesi olacak. Oradan kaleye doğru çıkacağız. Eski Cami (ki oldukça ilginçtir), botanik bahçesi ve kale gezimiz olacak. Devamında eski semt sokaklarına gireceğiz. Kentin en ünlü sokağında geleneksel mantı yemeği ile öğle molası verebiliriz. Öğleden sonra yaklaşık iki saat bit pazarı molası vereceğiz. Ardından Açıkhava müzesi ve teleferik gezisi yapabiliriz. Akşam yemeği şehrin merkezinde Gürcü eğlencesi yapacağımız bir restoranda olacak.     

6.GÜN 12 AĞUSTOS PAZARTESİ> SİGNAGİ – KVARELİ – TİBİLİSİ
Gürcistan’ın güney doğusuna Ortaçağ kasabasına doğru bir yolculuğumuz olacak. Signagi Kasabası Ortaçağ’dan kalma ve Unesco listesine aday olan ve Avrupa Birliğinden destek alarak yenileme geçiren küçük bir kent. Ana hedefimiz bu kent ve Şarap diyarı Kvareli olacak. Erkenden yola çıkacağız İlk bir şarap fabrikası gezeceğiz. Ardından Signagi’ye ulaşacağız. Burada Kutsal Nino Manastırı ve eski kenti gezeceğiz. Ünlü Gürcü ressam Pirosmani Müzesini gezmek olanaklı. Ardından Gürcistan’ın şarap bölgesinde Kvareli kasabasına gideceğiz. Kizmaruli Şarap fabrikasında önce öğle yemeği yiyeceğiz. Ardından fabrikayı gezeceğiz. Devamında çevre gezileri yapıp Tiflis’e geri geç saatte dönüyoruz.

7.GÜN 13 AĞUSTOS SALI>GORİ – KUTAİSİ
Sabah erkenden Gürcistan’ın kuzeyine doğru yol alacağız. Önce Gori kentine uğrayacağız. Burada Yoldaş Stalin müzesine kısaca uğramadan olmaz sanırız. Ardından Kutaisi kentine geleceğiz. Kutaisi’de doğal bir mağara gezisi yapacağız. Prometheus mağarası olarak bilinen bir mağarası gezisi yapacağız. Burada 6.yy’dan kalma Gelati Manastırını göreceğiz. Manastır Gürcülerin önemli bir merkezidir. Günü Manastır gezisi ile sonlandıracağız. Konaklama Kutaisi’de

8.GÜN 14 AĞUSTOS ÇARŞAMBA> ZUGDİDİ – MESTİA
Sabah erkenden yine yollara düşüyoruz. Gürcistan kırsalı manzaraları ile öğle saatlerinde Mestia merkeze ulaşıyoruz. Nispeten rahat bir gün ile Chaladi Buzulu yürüyüşü yapacağız. 1.300 metreden yürüyerek 2.000 metre yüksekliğinde müthiş buzul manzaraları göreceğimiz Chalaadi buzulu kıyısına varacağız. Buradan isteyenlerle buzulun orta noktalarına doğru yürüyüşü devam edebiliriz. Akşam dönüşte Mestia Kültür turu kapsamında Müze ev ve Kule ziyareti yapabiliriz.

9.GÜN 15 AĞUSTOS PERŞEMBE> USGULİ GEZİSİ
Avrupa’nın en yüksek köyü olarak bilinen Usguli Köyüne safari gezisi yapacağız. Köye ulaşımımız biraz zor. Yol oldukça engebeli ve 4x4 araçlarla ulaşacağız. Usguli Köyünde müze, manastır ve Shara dağı izlenimi. Yol boyunca Svan Köyleri gezisi. Usguli köyünde Shara Dağı ve buzuluna dört saatlik bir yürüyüş yapacağız. Tekrar aynı yol ile Mestia’ya dönüyoruz.

10.GÜN 16 AĞUSTOS CUMA> MAZERİ VADİSİ – SHARA ŞELALESİ – MESTİA
Usba şelalaesi yürüyüşü çok keyif ile yürünen patikadır. Dünyaca Ünlü Ushba Dağının güney zirvelerini görüyoruz. Kafkas Dağlarındaki 4700 metrelik Ushba Dağı Tarihe mal olmuş trajedileri ve başarıları ile muazzam, bir o kadarda sert bir dağ görüntüsü veriyor. Şelalede yüzme keyfi yapabiliriz. Gücümüz var ise Buzul’a doğru biraz daha yürüyüş yapabiliriz. Dönüş yine aynı yoldan. Mestia’da konaklama.

11.GÜN 17 AĞUSTOS CUMARTESİ> ZUGDİDİ- KOBULETİ – BATUM
Erken saatte Batı’ya doğru yolculuk yapıyoruz. Yol boyunca Önce Zugdidi kentinde Dadiani Sarayını göreceğiz. Buradan Karadeniz sahilinde yeni bir turistik kent olan Anaklia’ya gidebiliriz. Öğle yemeğini yerken deniz keyfi yapma olanağımız olacak. Devamında Poti şehri üzerinden Batum kasabasına gidiyoruz. Vakit uygun ise önce bulvar ve kent gezisi yapacağız. Akşam konaklama Batum’da. Bu gece güzel bir eğlenceyi hak etmiş olacağız.

12.GÜN 18 AĞUSTOS PAZAR>BATUM GEZİSİ VE DÖNÜŞ.
Sabah erkenden Botanik bahçesi gezisi yapabiliriz. Çeşitli alışveriş molaları sonrası öğle saatlerinde ülkeye Sarp sınır kapısından geçiş yapıyoruz. Dönüş saatine göre geziler ile önce Trabzon Havaalanına ulaşıp katılımcıları yolcu ediyoruz. (Giresun havaalanına giden 10 kişi üstünde misafirimiz olur ise Ordu Giresun Havaalanına ulaştırıp yolcu ediyoruz.)  

Ödenek: 750 $ Kişi başı nakit ödeme ücreti
*İki ve üç kişilik odada kişi başı nakit fiyattır. (SNG konaklama farkı 250 $)
K.Kartına tek çekim 775 $

Neler dahil olacak?
- Erivan-Tiflis-Batum-Giresun araç transferi
- 11 Gece Oda Kahvaltı Konaklama,
- 4 kahvaltı, 3 Akşam yemeği (9-10.ve 11.gün)
- Lokal rehberlik hizmeti,
- 4 Müze ve 3 Ören yeri giriş ücretleri
- Seyahat Sigortası,

Cebinizden ne çıkacak?
- Öğle yemekleri, şehirlerde akşam yemeği, yoldaki yemekler
- Gezi boyunca alınacak binbir türlü hediyeliklerJ

Nerede Kalacağız?
Tiflis’te ve Erivan’da tam şehrin merkezinde 4* standartlında otellerde kalacağız. Mesia Dağ otelinde. Batum’da İberia Otel’de veya Royal Palas Otel’de 3* 

Öğle yemekleri Alternatifleri ne olacak?
Zaman kısıtlamalarından dolayı uzun öğle yemekleri molalarımız olamayacak. Lakin belirlenen bazı duraklarda ön siparişler ile bu zaman sorununu aşarak yerel lezzetleri tadacağımız öğle yemek molalarımız olacak. Ermenistan-Gürcistan yolunda yol azıklarımız yanımızda olmasında fayda var.:)

- Kayıt nasıl olunur?
İlan edilen kişi başı tur bedelinin tamamı veya 150$ kaparo ödemesi yapılarak katılımcılarımızın kayıtları oluşturulur.

Kayıt esnasında katılımcı ismi, iletişim bilgileri (telefon, e-mail.vb) sigorta için kimlik bilgilerinin bize aktarılması gerekmektedir.
TamzaraTur (212) 251 98 64 pbx - 0 505 497 05 78 - onur@tamzaratur.com

-Çantamda neler olmalı:
Küçük bir sırt çantası (Şehirlerde ve yürüyüşlerde yedek eşyanızı koyacağınız 25 lt. sırt çantası)
Yürüyüş ayakkabısı, Yağmurluk, Sweat-shirt, T-shirt, Pantolon, Güneş koruyucu şapka, Gözlük
Flash Bellek, Fotoğraf makinesi

İlke ve Şartlar


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Banka Transferi -

Günler : 12 | Gece : 11


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578