Trans Gürcistan ve Doğası - Batum- Kutaisi- Tiflis - Ahıska - Şavşat
Svaneti Street, Tiflis, Gürcistan
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Bu tur için tarihler henüz belli değil, detaylı bilgi almak için 02122519864 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 0 ₺
Çocuk 0 ₺

Toplam 0 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Trans Gürcistan ve Doğası - Batum- Kutaisi- Tiflis - Ahıska - Şavşat Tur Videosu - Tur Anlatımı
Tur Detayları

Gürcistan binlerce yıllık tarihe sahip olan çok özel bir coğrafya. Yaklaşık yüz yıllık Sovyet döneminin etkisi ile çok özel bakir kalmış kırsal alanlar, ormanlar ve biyolojik rezerv alanlarına sahiptir. Hristiyan kültürünün geçmişi çok eski olduğundan dolayı manastırlar, kiliseler ve bağcılık konusunda da birçok ilkleri bulunmaktadır. Keşfedilmemiş bu özel coğrafya'yı mutlaka gezmenizi önermekteyiz.

Program:

1.Gün Cumartesi: TRABZON – HOPA - BATUM
Trabzon Havaalanında sabah 09.00’da buluşma, Hopa’ya transfer. Arhavi’de Çifte Köprü gezisi. Hopa terminalinden gelen katılımcıları alıyoruz. Öğle yemeğimizi yiyoruz. Sarp sınır kapısının geçilmesi. Gürcistan’da Sarpi köyü ziyareti yapıyoruz. Andrew heykeli, Gonio Kalesini geziyoruz. Daha sonra Çoruh Deltası, Büyük Katedral, sahil parkı izlenimi ile Batum’a varıp otelimize yerleşiyoruz. Gece boyunca Gürcü şarabı içme olanağınız var ve eğleniyoruz. Geceyi dans eden fıskiyeler ile sonlandırıyoruz.

2.Gün Pazar: BATUM DOĞASI
Batum doğasını keşfedeceğimiz bir gün olacak. İlk olarak Mitrana Milli parkı gezisi yapacağız. Gürcistan’ın ve Acara bölgesinin önemli milli parklarından birini gezeceğiz. Öğle saatine kadar milli park içerisinde aktivite yapıyoruz. Yol güzergahında Petra kalesini geziyoruz. Günün geri kalan kısmını dünyaca ünlü Batum Botanik Parkında geçireceğiz. Botanik Parkı gezisi süresince keyifli bir deniz molası veriyoruz. Batum’a dönüp otele yerleşiyoruz. Akşam yemeğini sahil restoranda alacağız. Akşam yemeğinde serbest zaman veriyoruz.

3.Gün Pazartesi: POTİ – ZUGDİDİ – SENAKİ – KUTAİSİ - BAKURİNİ
Gürcistan’nın sahil kentlerini keşfe çıkacağız. İlk olarak Kobuleti, ardından Poti şehirlerini göreceğiz. Bu arada Poti deltası ve kuş gölünü görme olanağı olacak. Zugdidi kentine gideren 18. yy ‘dan kalma son Megrel hanedanlığının evi olan Dadyani sarayını geziyoruz. Daha sonra Küçük bir kent olan Senaki’ye yöneleceğiz. Burada Lazika Krallığının başkenti olduğu söylenen Nokalekevi ören yerini görüyoruz. Zaman kalırsa ören yerinin altında ırmakta yüzme molası veriyoruz. Buradan sonra ilk durak Kutaisi şehri. Bir dönem Gürcistan’a başkentlik yapmış olan şehirde kısa bir tur atıyor ve Bagradi Kilisesi tepesine çıkıyoruz. Buradan Unesco listesine alınan 3. yy Gelati Manastırına ulaşıp geziyoruz. Kutaisi kent merkezinde yapacağımız gezi sonrası Gori üzerinde Bakurini milli parkına gidiyoruz. Gürcistan’ın en ünlü kayak merkezi olan bölgede konaklıyoruz.

4.Gün Salı: BAKURİNİ – GORİ - KAZBEGİ
Bakurani’den Gori’ye hareket. Stalin müzesi gezisi yapıyoruz. Ardından Gürcistan erken dönem yerleşim izlerinin en iyisi olan Uplistsikhe Mağaralarını geziyoruz. Buradan Tiflis yolunu kullanarak Kazbegi kasabasına yol alıyoruz. Eski askeri yolu takip ederek önce Gudauri kasabası ve ardından Kazbegi kasabasına ulaşıyoruz.  Konaklama Gudauri Otel’de. 

5.Gün Çarşamba: KAZBEGİ – TİFLİS
Sabah müthiş Kazbegi Dağı manzarası ile uyanıyoruz. 5.000 metrelik müthiş Kazbek ve Kafkas dağlarının manzarası gerçekten büyüleyici. Gergeti Sameba Kilisesi için yaklaşık bir saatlik yürüyüş yapacağız. Buradan manzara çok güzel. Çevre gezisi yaparak Kazbegi merkezine dönüyoruz. Köy gezisi sonrası Tiflis’e hareket ediyoruz. Konaklama Tiflis’te. 

6.Gün Perşembe: TÜM GÜN TİFLİS
Tüm gün Tiflis gezisi yapıyoruz. Tiflis şehir turunda eski ve yeni şehir geziliyor. Eski şehirde gezilecek yerler birbirine çok yakın. Eski Tiflis’i gezmeyi Metekhi bölgesi ve Kilisesi ile başlıyoruz. Tuğla kubbeli sülfür banyolarından sonra Narikala Kalesini görmek için tepeye doğru çıkıyoruz. Sinagog, Sioni Katedrali ve Anchiskhati Kilisesi ve birçok anıtsal heykel gördükten sonrası eski şehir gezimiz sona eriyor. Öğle yemeği sonrası eski başkent olmuş ve Unesco koruma listesine girmiş Mtskheta kasabasını gezeceğiz. Katedral ve manastır müthiş etkileyicidir. Tekrar Tiflis’e dönüp Gürcü Devletinin hayret verici hazinelerini gezeceğiz. Tiflis’in ana caddesi olan Rustaveli Caddesi’nde yürüyüş ve alışveriş yapmakla sona eriyor. Bir süre serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Tiflis’in gece hayatını keşfedeceğiz. Konaklama GTM otel

7.Gün Cuma: TİFLİS – AHISKA – ŞAVŞAT
Gürcistan’ın Ahıska bölgesine hareket. Vardzia Manastı, Tsalka ve Faravani gölleri, eski köy yerleşimleri gezisi ile Ahıska’ya varıyoruz. Öğle yemeğimizi burada piknik şeklinde alıyoruz. Ahıska bölgesinin keşfi. Ahiska Müzesi, Kale, Ahmediye Camii gezileri sonrası Posof Sınır Kapısına yolculuk. Sınır kapısını geçerek Şavşat’a hareket ediyoruz. Kocabey Yaylasında tesisimize yerleşip dinleniyoruz.

8.Gün Cumartesi: ŞAVŞAT – ARTVİN –HOPA - TRABZON
Şavşat’ta ilk gezi yerimiz Karagöl olacak. Daha sonra Tibeti Kilisesi gezisi yapacağız. Çoruh vadisi boyunca Artvin, Seriner barajı, Borçka Barajı, Borçka izlenimi ile Cankurtaran geçidinden geçerek Hopa’ya varıyoruz. Hopa terminalinden dönüş yapacak katılımcıları Hopa’da bırakıp Trabzon’a doğru yol alıyoruz. Akşam saatinde (19.00’dan sonra bilet alınmış olmalı) Trabzon Havaalanından grubu yolcu ediyoruz.

!!BU TURUMUZ ŞU ANDA AKTİF OLMAYIP İLERLEYEN DÖNEMLER İÇİN PLANLANMAKTADIR!!
ÖZEL GRUP TALEPLERİNİZ DOĞRULTUSUNDA DİLEDİĞİNİZ ZAMAN GERÇEKLEŞTİRMEMİZ MÜMKÜNDÜR


Ulaşım:
Bölgeye ulaşım uçak ile olmasını tavsiye etmekteyiz. Yerel ulaşımlar 14 kişilik Ford minibüslerle olacak.

Konaklama:

Şehirlerde 3* standardında otellerde kalacağız.

-Kazbegi Kasabasında Pansiyon niteliğinde bazı odalarda banyo olmayan bir tesiste kalacağız.

Gerekli Malzemeler;

Yanınızda bulunduracağınız malzemelerin, olanağınız var ise; yürüyüş yapabileceğiniz rahatlıkta olmasını öneririz. 

Seyahat ÇantasıGezi süresini göz önünde bulundurarak hazırlık yapmanızı ve almayı düşündüğünüz hediyelik eşyaları da hesaplamanızı tavsiye ederiz.

Küçük bir sırt çantası: Günlük yürüyüşlerde yedek eşyanızı ve kumanyanızı koyacağınız yaklaşık 25 lt. sırt çantası.

Yürüyüş ayakkabısı: Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği ve tabanında bol tutamağı bulunan.

Spor ayakkabı: Yürüyüş haricinde giyeceğiniz ve yedek olarak bulunacak az yer kaplayan hafif ayakkabı.  

YağmurlukTercihen panço dediğimiz, geniş ve bol başımızdan geçirip gövdemizi kaplayan aparat.

Sweat-shirtUzun kollu polar veya sentetik üst giysi.

T-shirt: Sentetik, teri üzerinde tutmayan.

PantolonSentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim.

Terlik: Otel odalarında, denizde ihtiyacınız ola bilir.

Flash Bellek: Tur sırasında çekilen video ve fotoğrafların anında katılımcılara verilebilmesi için.

Fotoğraf Makinesi

İlke ve Şartlar

*Turumuz maksimum 25 kişiyle yapılır. Minimum 14 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilir.
*Turumuza en geç 15 gün öncesine kadar kayıt yaptırıp ücreti yatırmış olmanız gerekmektedir.
*Rezervasyon iptali tur tarihinden 15 gün öncesine kadar iade edilir. 15 günden sonra tur ücretinin %30’u; tura bir hafta kala tur ücretinin %50’si kesinti yapılır. Tura 4 gün kala rezervasyon iptallerinde ücret iade edilmez.
*Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Paypal - Banka Transferi -

Günler : 8 | Gece : 7


Dahil Olanlar


  • Seyahat Sigortası
  • Profesyonel rehberlik hizmeti
  • Akşam Yemeği
  • Kahvaltı
  • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
  • Ara Transferler

Hariç Olanlar


  •     Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)    
  •     Rafting organizasyonu (İsteğinize bağlı olarak ekstra yapılır. Herhangi bir zorunluluk söz konusu değildir)    
  •     Şehirler arası ulaşım bedeli    
Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578