Tiflis - Yerevan Yolculuğu
Tiflis, Tbilisi, Gürcistan
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Bu tur için tarihler henüz belli değil, detaylı bilgi almak için 02122519864 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 0 ₺

Toplam 0 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Gürcistan Tiflis - Ermenistan Erivan Yolculuğu ...
ÇOK YAKIN kültürlere Sahip oldugumuz kadim komşularımızdan Gürcistan ziyaretinde Ermenistan coğrafyasına sıra dışı alternatif A.Ş. rotaları ile keyifli Bir yolculuk Yapıyoruz.

Kısaca Planı
1.GÜN> TİFLİS - Signagi - KVARELİ - TELAVİ- Tiflis
2.GÜN> Ermenistan - Dijan - SEVAN GÖLÜ - Erivan
3.GÜN> ERİVAN - garni - GERART MANASTIRI
4.GÜN> ERİVAN - Echmiadzin - Hor Virap Kilisesi - TİFLİS
5.GÜN> TİFLİS ve DÖNÜŞ.

Albümler:
https://www.facebook.com/icimdebirgocebe/photos/?tab=album&album_id=1028170587224607
https://www.facebook.com/icimdebirgocebe/photos/?tab=album&album_id=1045285038846495

AYRINTI SEVENLERE PLANI:
1.GÜN SALI > TİFLİS - Signagi -TİBİLİSİ
Sabah grubu Havaalanında karşılıyoruz. Bu gün biraz yorucu olabilir. Günden kazanmak için trip telavi kentine yol alacağız. Telavi'de kahvaltı yapıp güne başlıyoruz. Gürcistan'ın bir zamanlar sabah saatlerinde bir gezi yapacağız. Önce Telavi mahzeni gezip sonra Kvareli kasabasında keşif yapacağız. Sonra Signagi ortaçağ kentine ulaşıyoruz. Geziğimiz coğrafyaları kuşbakışı izleyen manzaralı bir restoranda öğle yemeği yiyeceğiz. Ardından Signagi kasabasını kale ve sokaklarını gezeceğiz. Ünlü Gürcü ressam ve yazarı Pirosmani müzesini gezebiliriz. Gürcistan'a Hristiyanlığı getiren Rahibe Nino Manastırını gezip Tiflis'e döneceğiz. Öğleden sonra Tiflis'teyiz. İlk gezi alanımız Tiflis'in doğuşuna neden olan hamam veya kaplıca bölgesi olacak. Oradan kaleye doğru çıkacakız. Cami, botanik bahçesi ve kale gezimiz olacak. Devamında eski semt sokaklarına gireceğiz. Kentin en önemli sokağında genel mantığıyla öğle molası verebiliriz. Ardından Açıkhava müzesi ve teleferik gezisi yapabiliriz. Akşam yurdumuzun eski Tiflis bölgesi ve unesco'ya koruma altına alınan Msketa bölgesinde yapıyoruz. Akşam yemeğini buradaki restoranda alabiliriz. Akşam Tiflis'te gece Gezisi, Barlar sokağındayız :)
Konaklama,: Tiflis / Öğle: Hariç / Yürüyüş: 1 saat / Araç: 5 saat / Akşam Y: Hariç

2.GÜN ÇARŞAMBA> Ermenistan - Dijan - SEVAN GÖLÜ - Erivan
erkenden Ermenistan sınır kapısına Yol alıyoruz. Ermenistan'a Sadakhlo sınır kapısından geçiyoruz. Ermenistan'ın ilk birkaç saatinde döneminden önce terk edilmiş kasabaları, kırsal alanları içerisinde yolculuk etmek olurağız. Vanadzor üzerinden Dijan kasabası yol alacağız. Yolda Hrand Dink anılır bir şekilde ormanda kısa bir mola vereceğiz. Bölge fotoğraf ve dinlence için oldukça güzel. Yeşil ve ormanlık bir alandır. Devamında Ermenistan'ın sayfalarına kasabası olan Dijan'a ulaşmışılmışağız. Eski sokak, alışveriş yerleri ve çevre gezisi yapıp Sevan Gölüne hareket ediyoruz. Göl tıpkı bir deniz gibi geniş bir alanı kapsıyor. Aslında göl cıvarında birçok manastır var ama hepsini gezmeye vaktimiz yok. Sevan Sevimadasında Sevan Manastırı'na uğrayacağız. Burada bir mola şansımız olabilir uygun koşullu sahilde. Akşam saatlerinde Erivan'a ulaşıp otele yerleşiyoruz. Bu akşam vakit kaybetmeden küçük bir esnaf lokantasında yemeğimizi yiyip şehir sokmaklarına kendimizi atıyoruz. Konaklama, Erivan / Öğle: Hariç / Yürüyüş: 1 saat / Araç: 5 saat / Akşam Y: Dahil

3.GÜN PERŞEMBE> ERİVAN - garni - GERART MANASTIRI
Ermenistan ın en Gelişmiş kenti Yerevan'dır. Üç milyonu bulan nüfus ile çok renkli ve değiş ilgilere olanak vermek bir kent. Mimar Tamanyan'ın müdahalesi dairesel planıyla kurulan kent oldukça etkileyici. Biz ilk gün çoğunlukla kentin tarih, edebiyat ve müze alanları ile ilgileniyor vereagız. Öncelikle Soykırım anıtını ve isteyenleriyle müzesini gezeceğiz. Devamında Ermeni Ana heykeli gezisi, Eski kitap müzesi, ahşap müzesi ve vakte göre tarih müzesini gezeceğiz. Yerevan'da Garni Tapınağı ve Geghard Manastırı Gezileri yapacağız.
Konaklama Erivan'daki otelimizde. / Öğle: Hariç / Araç: 2 saat / Akşam Y: Hariç

4.GÜN CUMA> ERİVAN - Echmiadzin - Hor Virap Kilisesi - TİFLİS
Öğle saatine Kadar yine Yerevan'da olacağız. Bu sefer açık Pazar, turistik sokaklar ve panoramik şehir turları yapacağız. Öğleden sonra Ermenistan'ın Vatikan'ı bilenen Eçiadzin'i gezeceğiz. Devamında terk-i dünya manastırı olarak bilenen Khor Virap manastırını gezip Tiflis'e yola çıkacağız. Akşam 19.00 dolaylarında Tiflis'te üzerinde olun. İsteyenler ile gece turu yapıp kısa süreliğine otele yerleşiyoruz.

4.GÜN CUMARTESİ> TİFLİS ve DÖNÜŞ.
Sabaha karşı 04.00 dolaylarında grup Tiflis havaalanından yolcu edeceğiz. Bir sonraki gezide görüşmek üzere grupla ayrılıyoruz. Geç dönüşte yapacak kişiler koşullar uygun ise yine biz yolcu edeceğiz lakin saat uymuyor özel araçla havaalanına kendileri transfer yapmaları gerekebilir.

!!BU TURUMUZ ŞU ANDA AKTİF OLMAYIP İLERLEYEN DÖNEMLER İÇİN PLANLANMAKTADIR!!
ÖZEL GRUP TALEPLERİNİZ DOĞRULTUSUNDA DİLEDİĞİNİZ ZAMAN GERÇEKLEŞTİRMEMİZ MÜMKÜNDÜR


NELER DAHİL olacak?
- Tiflis-Erivan-Tiflis araç transferi 
- 3 Gece Oda Kahvalti Konaklama,, 
- 4 Kahvalti, 2 Akşam yemeği (1.ve 2.GÜN)
- Lokal, hizmeti Rehberlik
- Sigortası, Seyahat

Cebinizden ne çıkacak?
- Öğle yemekleri, 2 akşam yemeği, yoldaki yemekler
- Gezi Boyunca alınacak binbir türlü hediyelikler
- Muze A.Ş. Ören yeri giriş Ücretleri

Vize İşlemleri nasıl olacak?
Biliyorsunuz, Gürcistan'a vize yok. Hatta kimlikleriimizle girebiliyoruz. Yeşil pasaportu olmayan kişiler Ermenistan sınır kapısında bir form doldurarak vize alabiliyor. Yeşil pasaportu için durum biraz sıkıntılı. Pasaportunu 20 gün önce bize gönderesi dahilinde vize alma olanağı olabilir. Detayları Için bizlerle Temaşa gecin ...

Nerede Kalacağız?
Tiflis'te ve 3'üncü tam bölgede Erivan'da kalan otellerde kalacağız.

Öğle yemekleri Alternatifleri ne olacak?
Zaman kısıtlamalarından dolayı uzun öğle yemekleri molalarımız olamayacak. Lakin Belirli Olduğunuz Bazı Duraklarda Önceden Talep Edildiğiniz İçin Bu Zamanla Sorun Aşkın Yerel lezzetleri tadacağımız yemekle yemek molalarımız olacak. 2.GÜN Ermenistan yolunda yol azıklarımız yanımızda olmasında fayda var :)

Ulaşım 
Geziye 27 nisan günü sabaha Karşı 03.50 dolaylarında başlamayı planlıyoruz. Ana ulaşım için Pegasus, THY, AtlasGlobal hava yolları kullanamaz.

Kayıt nasıl olunur?
İlan edilen kişi başı veya tamamı veya kaparo ödemesi yapılarak katılımcı kayıtları oluşturulur.
Kayıt esnasında katılımcı ismi, iletişim bilgileri (telefon, e-posta.vb) sigorta için kimlik bilgilerinin bize aktarılır. 

İlke ve Şartlar


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Banka Transferi -

Günler : 4 | Gece : 4


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578İlgili Turlar