Japonya Yolculuğu Sakura Zamanı
Osaka ili, Japonya
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Bu tur için tarihler henüz belli değil, detaylı bilgi almak için 02122519864 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 0 ₺

Toplam 0 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Sakura Zamanı Japonya Yolculuğu. Gezmek için değil Yaşamak için..:)

Bu özel geziyi 8 ay Japon kültürünün içinde yerel halkla yaşamış rehber dostumuzla birlikte hazırladık.  Sekiz gün boyunca Japonya’nın en görülesi yerlerini özel turist otobüsleri ile değil, halkın içinde, toplu ulaşım araçları ile gezerek Japonya’da yaşıyor hissini yaşayacaksınız. Üstelik en uygun fiyatla gezip görmek için iyi bir olanak olacak. Sabah erken saatlerden gece geç saatlere kadar doya doya gezeceğimiz bu rotada en fazla 12 kişi olacak. Şu an her iki tarihte son katılımcı sayılarındayız. Acele edin…

Kısaca Plan:
1.GÜN CUMARTESİ> OSAKA KANSAİ HAVAALANI – OSAKA ŞEHRİ
2.GÜN PAZAR> NARA ŞEHRİ – TODAİJİ TAPINAĞI – OSAKA ESKİ KENT GEZİSİ
3.GÜN PAZARTESİ> TÜM GÜN KYOTO GEZİSİ
4.GÜN SALI>  OSAKA – NAMBA - TOKYO
5.GÜN ÇARŞAMBA>  TÜM GÜN TOKYO GEZİSİ
6.GÜN PERŞEMBE>  GELENEKSEL TOKYO – ASAKUSA – AKİHABARA - UENO
7.GÜN CUMA> HAKONE – FUJİ DAĞI – RYOKAN  
8.GÜN CUMARTESİ>  TOKYO – HAVAALANI - İSTANBUL

Detaylı Plan:
1.GÜN
CUMARTESİ> OSAKA KANSAİ HAVAALANI – OSAKA ŞEHRİ
Uzun bir uçak yolculuğumuz var. Akşam Kansai havaalanında buluştuktan sonra tren ile bir saatlik bir yolculuk yapıyoruz. Osaka şehrine varıp 3 gün kalacağımız otele yerleşiyoruz. Akşam yemeğinden sonra dinlenmeye geçiyoruz.

2.GÜN PAZAR> NARA ŞEHRİ – TODAİJİ TAPINAĞI – OSAKA ESKİ KENT GEZİSİ
Sabah erkenden kalkıp, 100 yıl başkentlik yapmış Nara şehrine gidiyoruz. Nara bölgesine gidişimizde tren ile olacak. Nara bir park ve parkta yaklaşık 1.200 serbest gezen geyik var. Gezi sırasında geyik ile karşılaşırsak şaşırmayın. Ardından  Todaiji (Büyük Doğu Tapınağı) tapınağını ziyaret edip geziyoruz. Todaiji tapınağı kapısı dünyanın en büyük ahşap kapısı olmalı. Nara şehirinde öğlen yemeğini yedikten sonra Japonya’nın en büyük şehirlerinden biri olan Osaka’ya geri dönüyoruz. Eski şehir bölgesinde en kalabalık ve renkli sokaklarında gezip, isteyen kuleye çıkıp şehre tepeden bakıyoruz. Ardından bir süre serbest zamanımız olacak. Keza dükkanları gezmek çok keyifli. Bu zamanda yerel tatları deneyebilirsiniz. Osaka’da Sakura göreceğimiz park gezimizde olacak. Sonrasında kraliyet sarayının çevresinde vakit geçirip otelimize geri dönüyoruz. 

3.GÜN PAZARTESİ> TÜM GÜN KYOTO GEZİSİ
Bütün gün eski başkent, hala geleneksel, hala eski günlerin izleri kaybolmamış muhteşem kent  Kyoto dayız. Otelden ayrıldıktan sonra yarım saatlik tren yolu ile Kyoto şehrine varıyoruz. Altın tapınak dan, Kyomizuen’e, Sansujangen-do Tapınağın dan şehrin sokaklarına kadar her yeri adım adım dolaşacağız.

4.GÜN SALI>  OSAKA – NAMBA - TOKYO
Sabah Osaka’nın Namba bölgesinde dolaşıp sonrasında şehrin dışında 150 yıllık köklü bir Japon aileye misafir olacağız. Geleneksek Japon çay seremonisini bizzat yaşayıp müze ev de Dünyanın ilk seri üretilen TV sinden birini görme şansımız dahi olacak. Osaka ya dönüş de Japonların geleneksel kaplıcalarında yorgunluk atıp gece otobüsüne yetişecek Tokyo ya doğru yola çıkacağız.

5.GÜN ÇARŞAMBA>  TÜM GÜN TOKYO GEZİSİ
Sabah erken saatlerde Tokyo da otelimize gidip valizleri bırakıyoruz. Dünyanın en kalabalık şehri Tokyo’yu keşfetmeye başlıyoruz. Bu şehir de gezilip görülecek o kadar çok şey var ki, hiç vakit kaybetmeden Tokyo kazan biz kepçe dolaşacağız. İlk gün otelin çevresinde Tokyo’yu panoramik göreceğimiz hızlı bir gezi olacak. Hava açık olursa Fuji dağına el sallayacağımız Metropolitan ofisi, en kalabalık bölgesi Shibuya, Harajuku bölgelerini gezeceğiz. Yoyogi parkında en güzel sakuraları göreceğiz. Günün sonu Meiji tapınağı olacak. Otelde kısa dinleme sonrası gece Tokyo gezisine çıkacağız.

6.GÜN PERŞEMBE>  GELENEKSEL TOKYO – ASAKUSA – AKİHABARA - UENO
İnternet Tokyo olarak aratınca kesin karşınıza çıkacak fotolardan biri de Asakusa bölgesine ait dir. Sonrasında elektronik merkezi Akihabara, Festival havasındaki Ueno parkı gezeceğimiz yerlerden bazıları…

7.GÜN CUMA> HAKONE – FUJİ DAĞI – RYOKAN  
Bu gün Tokyo’da ki otelimizden ayrılıp valizleri bırakacak, 1 günlük eşyamızı yanımıza alıp Japonya’nın sembolü Fuji dağı yakınlarına gideceğiz.  Yine toplu taşıma araçları ile Hakone’ye gideceğiz. Aktif volkanın püskürttüğü sülfürlü suda pişen yumurtaları yiyip, her siyah yumurtada 7 yıl fazla yaşayacağımız efsaneyi pas geçmeyeceğiz. Bu gece geleneksel Japon oteli olan bir Ryokan da kalıyoruz. Geleneksel otelde hem kaplıcadan yararlanıp hem de yüzyıllardır değişmeyen Japon tarzını yaşamış olacağız.

8.GÜN CUMARTESİ>  TOKYO – HAVAALANI - İSTANBUL
Sabah Tokyo ya doğru yola çıkıp valizlerimizi bıraktığımız otelden alıp memlekete dönüş için havaalanına doğru yola çıkacağız.

!!BU TURUMUZ ŞU ANDA AKTİF OLMAYIP İLERLEYEN DÖNEMLER İÇİN PLANLANMAKTADIR!!
ÖZEL GRUP TALEPLERİNİZ DOĞRULTUSUNDA DİLEDİĞİNİZ ZAMAN GERÇEKLEŞTİRMEMİZ MÜMKÜNDÜR

Neler Dahil
-Gezi fiyatına 6 gece konaklama,
-Osaka- Tokyo gece otobüsü,
-Programda belirtilen toplu ulaşım,
-Müze girişleri ve rehberlik hizmeti

Cebimden ne çıkacak?
-Belirtilen dışında masraflar,
-Öğle yemekleri,
-Akşam yemekleri,

Kayıt nasıl olunur?
Rezervasyon bölümünden bilgilerinizi girip ön ödemeyi gerçekleştirmeniz yeterlidir.

Ulaşımlar Nasıl Olur
Uçak bileti İstanbul – Osaka gidiş, Tokyo – İstanbul dönüş olacak şekilde alın. Kore havayolları ile Seul aktarmalı uçuş en uygun şartları sunuyor.
Japonya’da bulunacağımız gezi süresince yerel halk gibi toplu taşımalardan faydalanarak gezeceğiz. Bazen otobüs, tren, çoğunlukla metro kullanılacak.

Nerede Kalacağız
Konaklamalar Oda konaklama olacak, 3 gece Osaka, 2 gece Tokyo ve 1 gece Hakone, hepsi şehir merkezinde ve 3 yıldızlı olacak.  Tokyo’da bir gece kapsül otelde kalacağız. Kesin kayıt sonrası otel bilgileri iletilecektir.
 

Tayfa Başı Kim Olacak
Gruba Nezihe Güçlü eşlik edecek. Birçok tur yaptı ve bir süre Japonya’da yaşadı.

Çantamda Neler Olmalı
Yağmurlu olabiliyor. Mevsim koşullarında İstanbul gibi düşünmek gerekir.
En başta mutlaka iyi bir yağmurluğunuz olmalı.
*Küçük bir sırt çantası (Günlük yürüyüşlerde yedek eşyanızı ve kumanyanızı koyacağınız yaklaşık 25 lt. sırt çantası)
*Yürüyüş ayakkabısı (Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği iyi olan)
*Spor ayakkabı (Yürüyüş haricinde giyeceğiniz ve yedek olarak bulunacak az yer kaplayan hafif ayakkabı) 
*Yağmurluk (Tercihen panço'da olabilir)
*Sweat-shirt (Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi)
*T-shirt (Sentetik, teri üzerinde tutmayan)
*Pantolon (Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim, iki adet yeterli)
*Mayo, Havlu (kaplıca girmek için)

İlke ve Şartlar


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Banka Transferi -

Günler : 8 | Gece : 7


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578İlgili Turlar