İsviçre Alpleri
Zürih, İsviçre
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Bu tur için tarihler henüz belli değil, detaylı bilgi almak için 02122519864 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 0 ₺

Toplam 0 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


İsviçre Alpleri Tur Videosu - Tur Anlatımı
Tur Detayları

Alpler, tüm Orta Avrupa'yı çevreleyen büyük çoğunluğu İsviçre, Fransa ve İtalya'da yer alan 207.000 km2'ik büyük dağ silsilesidir. Hatta ülkemizdeki Toros dağları Alp silsilelerinin son uzatılarındandır. Alp vadileri oldukça değişiktir. Bazıları sayısız şelalelerin mevcut olduğu nehirleri barındıran dik yamaçlı, bazıları da, ana dağlara paralel uzanan geniş vadiler şeklindedir. Alp dağları sislsilesinin en yüksek noktası İtalya-Fransa ve İsviçre sınırlarının tam kesiştiği noktada yer alan Mont Blanc'tır (4.811 m), ikinci yüksek zirve ise Penin Alpleri'nde bulunan ve aynı zamanda İsviçre'nin de en yüksek dağı olan Monte Rosa'dır (4.634 m). Diğer önemli zirveleri Finsteraarhorn (4274 m), Aletschhorn (4195 m) ve Jungfrau (4.158 m), Eiger (3.970 m), Matterhorn (4.478 m). Tüm bu doğal güzellikleri korumayı başaran İsviçre halen 8 milyonluk nüfusu ile küçük ama dünyanın en zengin ülkelerinden biridir. Her bir yetişkin için en yüksek malvarlığına (finansal ve finansal olmayan) sahiptir. Her sene dünyanın en yaşanılabilir şehirleri listesinin başlarına mutlaka birkaç şehri ile katılır. 26 farklı kantondan oluşan ülkede kantonların bulunduğu bölgelere göre Almanca, Fransızca ve İtalyanca konuşulmaktadır. Bu 3 dil de ülkenin resmi dilidir. Her yıl birçok ülkeden binlerce turist yürüyüş, bisiklet, kano, kaya tımanışı, dağ tırmanışları, kampçılık v.b. doğa aktiviteleri için bu ülkeyi ziyaret etmektedir. 

Turun Amacı: 
Halen binlerce yıllık buzulların, yemyeşil çayırların, buzul göllerinin hüküm sürdüğü, dünya'nın en güzel, en zarif ülkelerinden biri olan İsviçre'nin tüm bu doğal güzelliklerini kendi gözlerimizle görmek, dokunmak ve koklamak. Beyaz ile yeşilin birleştiği bu muhteşem coğrafyada adeta bir peyzaj çalışması gibi yerleştirilmiş ağaçları, üstüne basmaya çekineceğimiz yemyeşil çimenler arasında dolaşacak ve tabi ki o muhteşem dağları gözlemleyeceğiz. Şansımz varsa Ibex (Alplere özgü dağ keçisi) ve Marmotları da görebiliriz.

Program:

1. Gün: Zürih'e Ulaşım, Şehir gezisi
İstanbul'dan sabah uçuşu ile Zürih'e gidiş, otele transfer kısa bir şehir turu, geceleme Zürih'te. 

2. Gün: Zürih - Lozan - Thun - Interlaken - Grindelwald
Zürih'ten Grindelwald'e geliş (135 km / 3 saat), Yol üzerinde Lozan, Interlaken ve Thun gibi şirin İsviçre kentlerine uğranılacak. Thunersee gölü görüldükten sonra Grindelwald’e ulaşacağız. Otelimize yerleştikten sonra kısa bir şehir turu ile birlikte Eiger müzesi gezilecek. Geceleme Grindelwald’de. 

3. Gün: Grindelwald - Kleine Scheidegg - Mannlichen Tepesi
Grindelwald'den sabah erkenden dikey tren ile kısa bir yolculuk sonunda Kleine Scheidegg istasyonuna ulaşım. Buradan başlayan yürüyüş ile Mannlichen tepesine (2.343 m) ulaşım, panaromik Eiger, Mönch, Jungfrau gibi ünlü dağlar ile diğer birçok Bern Alpleri zirvelerini izleyeceğiz. Geceleme Grindelwald'de (6-7 saat yürüyüş) 

4.Gün: Grindelwald - Zermatt - Çevre Gezisi
Grindelwald'den aracımızla Zermatt'a doğru sabah kahvaltısından sonra yola çıkacağız (128 / 3 saat). Zermatt’a ulaşıp otelimize yerleştikten sonra, kısa bir çevre yürüyüşü (isteyenler ile), alışveriş, Matterhorn müzesi gezisi v.s. geceleme Zermatt'ta. 

5.Gün: Zermatt - Riffelberg - Riffelsee - Gornergrat
Zermatt'ta geçireceğimiz bu günde uzun (6-7 saat) ama sonucunda değecek muhteşem manzaralı Riffelsee gölü yürüyüşü yapacağız. Bu göl bize abidevi Matterhorn dağının en muhteşem görüntüsünü sunacak. Tempomuza ve zaman durumuna göre yürüyüşümüzü Gornergrat'a kadar da uzatabiliriz. Gornergrat’ta Matterhorn ile beraber tüm Valais Alpleri (Monte Rosa, Breithorn, Klein Matterhorn v.b.) zirvelerini izleme şansı bulacağız. Geceleme Zermatt'ta. 

6.Gün: Zermatt - Montreaux - Bern - Zürih'e dönüş
Zermatt'tan Zürih’e dönüş, dönüş yolunda İsviçre’ye gelmişken görmeden geçemeyeceğimiz Montreux ve Bern şehirlerinde kısa molalar veriyoruz. Geceleme Zürih’te. 

7.Gün: İstanbul'a dönüş
Sabah kahvaltı sonrası alışveriş v.s. ,için serbest zaman ve havalimanına transfer..

!!BU TURUMUZ ŞU ANDA AKTİF OLMAYIP İLERLEYEN DÖNEMLER İÇİN PLANLANMAKTADIR!!
ÖZEL GRUP TALEPLERİNİZ DOĞRULTUSUNDA DİLEDİĞİNİZ ZAMAN GERÇEKLEŞTİRMEMİZ MÜMKÜNDÜR


Ulaşım:
Bölgeye ana ulaşım uçakla olmaktadır. Yerel ulaşımlar 14 kişilik özel araçlarla gerçekleştirilmektedir.

Konaklama:

Zürih, Grindelwald ve Zermatt’ta 2’şer gece oda-kahvaltı konaklama yapılmaktadır.

Gerekli Malzemeler:

Yürüyüş çantası (min 25 lt) ve çanta yağmurluğu
Hızlı kuruyan pantolon ve/veya şort
Kısa-Uzun kollu termal iç giysi ya da gömlek, tişört
Polar ceket ya da rüzgarlık
Mayo
Su geçirmez ve nefes alabilir yağmurluk
Geniş siperlikli şapka
Bandana, buff
Soğuk havalar için bere ya da şapka
Polar ya da yün eldivenler
Güneş kremi
Güneş gözlüğü
Yürüyüş çorabı
Bileği saran su geçirmez yürüyüş ayakkabısı
Tozluk
Yedek ayakkabı 
Fotoğraf makinesi, kamera
Yedek piller
Kafa lambası

İlke ve Şartlar

*Turumuz maksimum 25 kişiyle yapılır. Minimum 14 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilir.
*Turumuza en geç 15 gün öncesine kadar kayıt yaptırıp ücreti yatırmış olmanız gerekmektedir.
*Rezervasyon iptali tur tarihinden 15 gün öncesine kadar iade edilir. 15 günden sonra tur ücretinin %30’u; tura bir hafta kala tur ücretinin %50’si kesinti yapılır. Tura 4 gün kala rezervasyon iptallerinde ücret iade edilmez.
*Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Paypal - Banka Transferi -

Günler : 7 | Gece : 0


Dahil Olanlar


  • Seyahat Sigortası
  • Profesyonel rehberlik hizmeti
  • Kahvaltı
  • Ara Transferler

Hariç Olanlar


  •     Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)    
  •     Rafting organizasyonu (İsteğinize bağlı olarak ekstra yapılır. Herhangi bir zorunluluk söz konusu değildir)    
  •     Şehirler arası ulaşım bedeli    
Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578