Adana Lezzet Festivali > Geze Geze Ye, Yiye Yiye Gez
Adana, Reşatbey Mahallesi, Seyhan, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 485 ₺

Toplam 485 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Kendine has ve eşsiz tatların keyfini çıkarmak isteyen tüm lezzet avcılarıyla birlikte diyet ve perhiz kelimelerinin yasaklı olduğu, Türkiye’nin en büyük Lezzet Festivali için 6-8 Ekim'de Adana’dayız ;)

Yöreye özgü kebapçılar, börekçiler, tatlıcılar, şirdancılar, şalgamcılar, kaburgacılar, ciğerciler, bici biciciler.. daha neler neler.. Bir yandan midemiz bayram ederken diğer yandan bölgenin önemli yapılarını ve tarihi güzelliklerini de keşfedeceğiz. Yaşar Kemal’in "İnce Memed" romanının geçtiği topraklar olan Anavarza’yı, tarihteki en eski köprülerden Taş Köprü'yü ziyaret edip narenciye bahçelerinde dalından portakal-limon toplayacağız, festival akşamlarında Adana sokaklarında hep birlikte şarkılar söyleyeceğiz..

Program
1. Gün 6 Ekim Cuma / Havalimanı buluşma - Adana ve Narenciye Hasadı - Festival Etkinlikleri

Sabah uçağıyla Adana Havalimanına gelen misafirlerimizle buluşup bizi bekleyen aracımız ile şehir turumuza başlıyoruz. İlk durağımız şehrin ünlü börekçilerinden Levent Börekçilik. Cadde üstü bir lezzet durağı olan mekanda tadacağımız lezzetli böreklerin ardından şehir turumuza başlıyoruz. İlk rotamız Türkiye’nin en büyük kubbesine sahip Sabancı Camii olacak. Cami’den sonra, dünyada halen kullanılan en eski köprü olan Taş Köprü ve sırasıyla Büyük Saat Kulesi, Kazancılar Çarşısı, Adana Ulu Camii, Adana Sinema Müzesi gezeceğimiz yerler arasında olacak. Turumuz esnasında Adana’nın sokak lezzetlerini tatma imkanı bulacağız. Şehir turumuzun ardından Narenciye bahçesi’ne hareket ediyoruz.. Narenciye bahçesinde, uzmanlardan alacağımız bilgilendirmelerden sonra portakal ve limonları dalından toplama ve satın alma imkanı bulacağız. Bu deneyimin ardından dileyen katılımcılarımız Lezzet Festivali kapsamında gerçekleştirilecek etkinliklere katılmak için festival alanına gidebilir, dileyenlerle de otelimize yerleşebiliriz.

2. Gün 7 Ekim Cumartesi /  Tarsus - Varda Köprüsü - Kapıkaya Kanyonu -  Festival Etkinlikleri
Sabah erkenden bir şehir geleneği olan ciğer kebabı ile kahvaltı için Ciğerci Mahmut’a gidiyoruz (extra) Günü ciğer kebabı ile karşılamak ilginç bir lezzet deneyimi olacak :) (Arzu eden misafirler otelde kahvaltıda yapabilirler) Kahvaltı sonrası ilk durağımız Kapıkaya Kanyonu. Toplam uzunluğu 7,2 kilometre olan Kapıkaya Kanyonu'nun son 2,5 kilometresini yürüyerek gezeceğiz. Manzara gerçekten muhteşem. Bu kanyon aynı zamanda" Adnan Menderes Posta Yolu" olarak da anılmaktadır. Yaklaşık 1 saat sürecek yürüyüşümüzün ardından Varda Köprüsü'ne gidiyoruz. Toroslar’da (Ulukışla-Hacıkırı-Karaisalı bucağı) inşa edilen 37 adet demiryolu tünelinin uzunluğu yaklaşık 17 kilometredir. Bu tüneller arasında Türkiye’nin en uzun ikinci demiryolu tüneli (3,756m) bu bölgede bulunmaktadır. Demiryolu güzergahının en önemli sanat yapılarından birisi de“Varda Köprüsü” dür. Yapımı 5 yıl süren ve inşaatı sırasında 21 işçi ve 1 mühendisin öldüğü Varda Köprüsü inşaatı 1912 yılında tamamlanmıştır. Uzunluğu 172 metre, orta ayağı ise 99 metre olan köprüye aynı zamanda "Alman" veya "Hacıkırı" köprüsü de denmektedir. Ölen Almanlar anısına bir de mezarlık (Alman Mezarlığı) yapılmıştır. Gezimizin ardından yaklaşık 1 saatlik bir yolculuğun ardından Tarsus’a ulaşıp ilk durağımız olan Tarsus Şelalesi’ne hareket ediyoruz. Şelale yakınında bulunan Yıldırımlar Restoranda özel öğle yemeği. Yemek sonrası Tarsus şehir turumuzda göreceğimiz yerlerden bazıları; St. Paul Kuyusu, Eski Tarsus Evleri, Ulu Cami, Kırkkaşık Bedesteni, Kleopatra Kapısı ve Nusret Mayın Gemisi olacak, turumuz esnasında yöreye özel tantuni’yi yerinde tadacağız. Turumuz sonrası şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanda Tarsus cezeryesi tatma ve satın alma imkanı bulacağız. Geziler sonrası Adana’ya hareket edip meşhur Turgut Özal bulvarında gerçekleşecek olan sokak etkinliklerine katılmak için serbest zaman veriyoruz.

3. Gün 8 Ekim Pazar / Yılankale - Anavarza - Ceyhan Turu - Festival Alanında Serbest Zaman - Dönüş
Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak bugünkü ilk durağımız olan ve Yaşar Kemal’in "İnce Memed" romanının geçtiği topraklar olan Anavarza’ya hareket ediyoruz. Yüksek kayalıkların üzerinde duran bir kartal yuvasını andıran Anavarza Antik Kenti; Asurlular, Roma, Bizans, Abbasiler ve Ramazanoğulları'na ev sahipliği yapmıştır. Kentte bulunan tarihi kalıntılardan zafer takı, su kemerleri ve mozaikler gibi eserleri göreceğimiz bu gezimizin ardından Kilikya Ermeni Krallığı döneminde Kral I. Levon tarafından yaptırılmış olan, yöre halkı tarafından Şahmeran Kalesi olarak da adlandırılan Yılan Kale'yi ziyaret ediyoruz. Yılan Kale turu sonrası Ceyhan’a geçeceğiz. Ceyhan’da yapacağımız panoramik tur sonrası Adana’ya hareket edip festival alanına giderek gün boyu sürecek olan etkinliklere katılıyoruz. Gün bitiminde dönüş saatine göre havaalanına ulaşıp grubumuzu yolcu ediyoruz.


Ödenek; 485 TL (nakit)

Neler dahil? 
-Adana'da başlayıp Adana'da biten tüm transferler ve turlar,
-2 Gece konaklama,
-2 kahvaltı,
-Profesyonel rehberlik hizmeti,
-Programda ilan edilen tüm çevre gezileri,
-Seyahat sigortası

Cebinden ne çıkacak? 
-Şehirler arası ulaşım bedeli,
-İlk gün kahvaltı,
-Program dahilindeki öğle ve akşam yemekleri (rehberimiz özel lezzet durakları hakkında sizlere bilgi verecektir)
-Festival alanı giriş ücreti,
-Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
-Özel harcamalarınız

Nerede Kalacağız?
2 gece İbis Otel Adana

Ulaşım Planı:
Bölgeye tavsiye ettiğimiz ulaşım aracı uçaktır. Tur katılımcıları Adana havaalanında karşılanıp Adana havaalanından yolcu edilecektir.

Buluşma günü saat 09.00 dolaylarında havaalanından çıkışımızı yapacağız, dönüş günü de akşam 19.00 ve sonrası uçuşlar tercih edilebilir.

İlke ve Şartlar


Günler : 3 | Gece : 2


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578