Doğu Karadeniz Yaylaları Turu
Çamlıhemşin/Rize, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 2,700 ₺
Çocuk 0 ₺

Toplam 2,700 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

FIRTINA VADİSİ YAYLALARI TURU
Dünyanın korunmada öncelikli 200 ekolojik bölgesi arasında bulunan Fırtına Vadisinin en önemli özelliği, dünyada sayısı çok azalmış olan “doğal yaşlı ormanların" zengin yayılış göstermesidir. WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) 1999 yılında, Avrupa'nın biyolojik çeşitlilik bakımından en değerli ve acil olarak korunması gereken 100 orman alanını belirlemiştir. Türkiye'de yer alan bu alanlardan biri de Fırtına Vadisi'dir. Türkiye'nin “Dünyaya Armağanları” paketi içinde yer alan vadi, doğru yöntemlerle koruma altına alınarak dünyaya armağan edileceği günü beklemekte.. 

Fırtına Vadisini mutlaka duymuşsunuzdur. Duymadıysanız Ayder Yaylasını duymuşsunuzdur. Bu tur Ayder Yaylasını ve Fırtına Vadisinin konumlandığı Kaçkar Dağlarının kuzey eteklerinde geçmektedir. Her yıl bu bölgeye binlerce tekil ziyaretçi uğrar. Lakin bu ziyaretçilerin büyük bölümü vadinin ve milli park bölgesinin çok az bölgesini görüp gezer. Bu tur programı yaylaların, vadideki doğal alanların ve korunması gereken sıcak noktaların odağına sürdürülebilir turizm anlayışını temel alarak, küçük gruplarla özel olarak düzenlenen bir yapıdadır. Turumuz Doğu Karadeniz’in ve Fırtına vadisinin en güzel yaylalarını kapsayan bir programdır. 

Doğu Karadeniz yayla gezisi; en asgari düzeyde araç kullanıp, koşuşturmadan ve gürültüden uzak, tamamen doğal ortamlar içerisinde geçireceğiniz bir hafta vaat etmektedir. Gezilecek bölgenin bütün yönlerini görüp öğrenebileceğiniz, doğal güzelliklerini doyasıya yaşayabileceğiniz bir programdır. Yayla konaklamalarında yöre insanını en iyi şekilde tanıyabileceğiniz ve duyumsayacağınız zamana sahip olacaksınız. 

Aynı zamanda yayla gezisi süresince geçireceğiniz bir haftalık zamanda, Laz ve Hemşin kültürünü, atışmalı şarkıları, horon’un en havalı figürlerini, Karadeniz şarkılarının insanın ruhuna dokunan yanlarını ve daha birçok güzel anıya sahip olacaksınız. Eğlence için akşamları adeta şölene dönen zamanlarınız olacak. Hadi katıl bize…

Kısa Program:
1.Gün Cumartesi> Trabzon – Fırtına Vadisi -  Ayder Orman Yürüyüşü
2.Gün Pazar> Huser Yaylası - Avusor Yaylası – Altıparmak
3.Gün Pazartesi> Büyükgöl – Palakçur Yaylası – Çaymakçur Yaylası
4.Gün Salı> Çaymakçur–Karadeniz Gölü– Çengovit Gölleri – Kavron Yaylası
5.Gün Çarşamba> Kavron – Samistal – Hazindan Yürüyüşü
6.Gün Perşembe> Hazindak – Pokut – Konaklar - Ayder
7.Gün Cuma> Tar Deresi - Bulut Şelalesi Yürüyüşü - Çinçiva Köyü - Çağlayan - Havaalanı

Detaylı Program

1.GÜN CUMARTESİ> TRABZON – FIRTINA VADİSİ -  AYDER ORMAN YÜRÜYÜŞÜ
Doğu Karadeniz Yayla turumuza, grubumuzu sabah Trabzon’da karşılayarak başlıyoruz. Rotamız Fırtına Vadisi.. Vadi izlenimi ve küçük fotoğraf molaları sonrası Ayder Yaylasına ulaşıp otelimize eşyalarımızı yerleştirdikten sonra öğle yemeğini yiyoruz. Yemek sonrası Ayder sırtlarında tropikal ormanlar içerisinde 2-3 saatlik patikadan çok keyifli bir yürüyüş yapacağız. Akşam kaplıca keyfi yapabilir ;)  

2.GÜN PAZAR> HUSER YAYLASI - AVUSOR YAYLASI – ALTIPARMAK
Ve nihayet Karadeniz Yaylalarını keşfe başlıyoruz :) Bugün Kaçkar dağının ana vadisini ve gezeceğimiz rotaları avucunuzun içine almış gibi görebileceğimiz bir yayla gezisi yapacağız. Huser Yaylasına araçla ulaşıp 360 derece manzara eşliğinde dorukları, vadileri sizlere tanıtacağız. Ardından buradan Avusor yaylasına bir sırt yürüyüşü yapacağız. Bu ikinci etap yürüyüşte oldukça etkileyici manzaralar oluşturuyor. Yaklaşık 4 saatlik yürüyüş sonunda Avusor Yaylasında konaklayacağımız pansiyona ulaşıyor ve kuzine etrafında yorgunluk atıyoruz.

3.GÜN PAZARTESİ> BÜYÜKGÖL – PALAKÇUR YAYLASI – ÇAYMAKÇUR YAYLASI
Keyifle yapılan sabah kahvaltısı sonrası pansiyonda biraz dinleniyoruz. Saat 10.00 gibi başlayan yürüyüş ile önce Avusor Büyük Göl’e çıkıyoruz. Buradan küçük bir aşıt aşarak Palakçur Yaylasına bir iniş yürüyüşü yapacağız. Palakçur’dan araçla Çaymakçur Yaylasına çıkacağız. İsteyenler ile Palakçur – Çaymakçur yaylası yürüyüşünü devam ettirebiliriz. Çaymakçur oldukça özel bir yayla. Küçük çevre gezileri yapıp Çaymakçur yaylasındaki pansiyonumuza yerleşiyoruz.

4.GÜN SALI> ÇAYMAKÇUR – ÇENGOVİT GÖLLERİ – KAVRON YAYLASI
Yayla turumuzda bugün göller bölgesi yürüyüşü yapacağız. Önce Naletleme geçidine doğru biraz sulu bir patikadan tırmanış şeklinde bir yürüyüşümüz olacak. İlk hedefimiz Karadeniz gölü.. Burada vereceğimiz molanın ardından kısa bir çıkış daha yaparak Çengovit göllerine ulaşacağız. Burası aynı zamanda Kaçkar zirvesini göreceğimiz Kavron Vadisidir. Burada İsimsiz Göl ve Büyük Karadeniz Gölünü gezeceğiz. Öğle kumanyamızı yedikten sonra bu sefer başka bir rotadan Kavron yaylasına inmiş olacağız. Akşam konaklamamız otantik bir yayla evinde, Kavron Yaylasında olacak.

5.GÜN ÇARŞAMBA> KAVRON – SAMİSTAL – HAZİNDAK YÜRÜYÜŞÜ
Kaçkar dağlarının ve Fırtına vadisinin en güzel sırt yürüyüşlerinden birini yapacağımız bir parkura doğru yol alıyoruz. Kavron Yaylasından Samistal Yaylasına sıkı bir yürüyüş yapacağız. Bu güzergah aynı zamanda “yeşilyol” adı altında yol açılmak istenen rotadır. Sırt hattından harika manzaralar ile Samistal Yaylasına yürüyeceğiz. Öğle yemeği sonrası Samistal yaylasından antik patikaları kullanarak Hazindak Yaylasına müthiş bir yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşün son bölümü orman içerisinde ve taş döşeli yollarda olacak. Hazindak Yaylası oldukça güzel bir yayla, inanıyoruz çok seveceksiniz. Yaylaya ulaşıp pansiyona yerleşiyor ve dinleniyoruz.

6.GÜN PERŞEMBE> HAZİNDAK – POKUT – KONAKLAR – AYDER
Bugün Hazindak yaylasından Pokut Yaylasına yer yer araç yolu ve patikaları kullanarak bir yürüyüş yapıyoruz. Karadeniz'in gözbebeği yaylalarından olan Pokut yaylasında uzunca fotoğraf ve çay molası sonrası orman içi yollardan ve patikalardan Sal Yaylasına yürüyoruz. Burada vereceğimiz molalar sonrası aracımız ile buluşup Konaklar mahallesine ineceğiz. Kısa yürüyüşler ve köy gezisi sonrası Ayder Yaylasına çıkıp son gece eğlencesi için otelimize yerleşiyoruz.

7.GÜN CUMA> TAR DERESİ - BULUT ŞELALESİ YÜRÜYÜŞÜ - ÇİNÇİVA KÖYÜ - ÇAĞLAYAN - HAVAALANI
Bugün gezimizin son günü. Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılarak kısa bir araç yolculuğunun ardından Tar Deresi ve Bulut Şelalesi gezilerimizi yapacağımız bölgeye ulaşıyoruz. Sonrasında birçok filime plato olan Çinciva köyü ve tarihi taş köprüleri gezip Çağlayan Vadisi'nde alacağımız yemeğin ardından Trabzon'a doğru hareket ediyoruz.

ERKEN REZERVASYON DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN ;)

Ödenek: 
2700 TL (Nakit tur fiyatı) - 2790 TL (Kk tek çekim) 
Single Konaklama Farkı: 550 TL
Çocuk Fiyatı: 1750 TL*
*Çocuk fiyatı 06-12 yaş aralığında ve iki ebeveyn yanında kalmak koşuluyla geçerlidir. 

Neler Dahil?
-Trabzon'da başlayıp Trabzon'da bitecek bütün ara transferler,  
-6 Gece Konaklama
-6 Kahvaltı,
-6 Akşam yemeği,
-Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,
-Bölgesel mihmandarlık ve  rehberlik hizmeti,
-Seyahat Sigortası,

Mühim açıklama :)
Kimi zaman tur fiyatını yüksek bulan katılımcılarımız için buradan küçük bir dipnot yazmak istiyoruz. Nispeten biraz daha uygun rakama satılan Doğu Karadeniz gezileri; kitle turu dediğimiz, 45 kişilik otobüslerle gezilen turlardır.

Çok özel bir coğrafya olan, saklı cennet olarak adlandırdığımız bir çok güzelliği bünyesinde barındıran Doğu Karadeniz'in; koşturmacalı kalabalık geziler yerine, uzun yıllardır uyguladığımız "Butik Tur" mantığıyla çok daha keyifli, alakalı ve tadını çıkaran bir şekilde gezileceğine inanıyoruz. Bu düşünceye uygun olarak programlarımız sabah uygun bir saatte hareket edip akşam yine çok geç vakte kalmadan bitecek şekilde, tatilinizi koşuşturma içinde değil, dolu dolu yaşatan planlamalar şeklindedir.

Ayrıca “ekstra ücret” başlığı altında sizlerden kayıt sırasında ya da tur esnasında hiçbir ücret toplanmaz. Uygun bütçeyle satışa sunulan turlarda “ekstra” toplanan ve tur ücretine dahil edilmeyen bedellere dikkat etmeniz gerekir. Toplanan bu ücretlerle birlikte o turların fiyatları bizlerin tur fiyatları ile aynı orana gelmekte hatta üstüne çıkmaktadır.

Bundan sonra 45 kişi ya da 15 kişi ile gezmek sizin tercihiniz olacaktır. Bizler, Karadeniz’in özünün ancak “Butik Tur” mantığında; küçük araçlarla maksimum 14-15 kişi ile gezerek keşfedebileceğine inanıyoruz :)

Cebinden Ne Çıkacak?
-Şehirler arası ulaşım bedeli,
-Öğlen yemekleri,
-Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)

Konaklamalar
2 gece Ayder’de Natura Otel, Zafran Otel, Petek Otel..vb (Banyo-tuvaletli odalar)
1 Gece Avusor Pansiyon (Ortak Banyo-Tuvalet)
1 Gece Çaymakçur Pansiyon (Banyo-tuvaletli odalar)
1 Gece Kavron Pansiyon (Ortak Banyo-Tuvalet)
1 Gece Hazindak Pansiyon (Ortak Banyo-Tuvalet)

Ulaşım
Gruplarımız 15 kişiyle sınırlı olduğundan dolayı tüm katılımcıları bulundukları şehirden alıp ortak bir ulaşım olanağı sağlamamız maalesef pek mümkün olamamakta. Dolayısıyla, gruplarımızla lokal gezi yaptığımız bölgede buluşmak zorundayız.

Grupla buluşma saatlerimiz;
Cumartesi sabahı en geç saat 09.30 dolaylarında Trabzon havaalanından hareket etmiş olacağız.
Dönüş günü ise, Cuma akşam saat 19.00 ve sonrası Trabzon havaalanı hareketli tüm uçakları tercih edebilirsiniz.

Normal koşullarda bölgeye tavsiye ettiğimiz ulaşım aracı uçaktır. Otobüs veya kendi aracınızla da ulaşımı sağlayabilirsiniz. Tur katılımcıları havaalanında karşılanıp, havaalanından yolcu edilirler. Otobüsle veya kendi aracıyla gelenler otogarda karşılanır.

Otobüs ile ulaşım için;
Gidiş veya dönüş organizasyonunu otobüs ile yapmak isteyen katılımcılarımız en geç saat 10.00 dolaylarında Trabzon’da olacak şekilde turdan 1 gün önce Perşembe yola çıkış ve dönüş için, Cuma akşam yine 19.00 ve sonrası Trabzon hareket şeklinde rezervasyonlarını yapmalıdır. (Dönüş rezervasyonunu Trabzon'a ulaştığınız gün rehberle otogarda yapabilirsiniz)

Rehber
Rehberlerimiz; sosyal ilişkileri güçlü, gezi yapılacak bölgeleri araştırmacı bir ruhla inceleyen, sizlerin bölgeyle özdeşlik kurmanızı sağlayacak olan ve yöreyi çok iyi bilen bölge insanlarıdır.
Onlarca kez yaşamış oldukları tur deneyimlerinden dolayı yöreye oldukça hâkimdirler. Anlatılacak bilgi çok olduğundan dolayı daha önce turlarımıza katılan ve ikinci kez gelen katılımcılar bazen "bu anlattıklarını önceki turda anlatmadın" diye rehberlerimize sitemde bulunmaktadırlar :)
Ayrıntılı gezi ve anlatım için bizi tercih etmenizde bir nedeni de; gidilen lokal bölgelerde Laz, Hemşinli ve Gürcü gönüllü rehberlerinizin olmasıdır.

Gerekli Malzemeler:
Küçük bir sırt çantası (Günlük yürüyüşlerde yedek eşyanızı ve kumanyanızı koyacağınız yaklaşık 25 lt. sırt çantası)
Yürüyüş ayakkabısı (Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği ve tabanında bol tutamağı bulunan)
Spor ayakkabı (Yürüyüş haricinde Ayder’de giyeceğiniz ve yedek olarak bulunacak az yer kaplayan hafif ayakkabı)  
Yağmurluk (Tercihen panço dediğimiz, geniş ve bol başımızdan geçirip gövdemizi kaplayan aparat)
Sweat-shirt (Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi)
T-shirt (Sentetik, teri üzerinde tutmayan)
Pantolon (Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim, iki adet yeterli)
Şort (Sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon )
Mayo (Buzul göllerine, Karadeniz'e veya kaplıca girmek için)
Flash Bellek (Tur sırasında çekilen video ve fotoğrafların anında katılımcılara verilebilmesi için)
Fotoğraf makinesi

İlke ve Şartlar

*Turumuz maksimum 15 kişiyle yapılır. Minimum 7 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilebilir.
*Gezilerimizde küçük araçlar kullanıldığı için hazırlıklarınızı yaparken küçük boy çanta getirmeniz gerekmektedir.
*Turumuza en geç 15 gün öncesine kadar kayıt yaptırıp ücreti yatırmış olmanız gerekmektedir.
*Rezervasyon iptali 15 gün öncesine kadar iade edilir. 15 günden sonra tur fiyatının %30'u, bir hafta kala tur fiyatının %50'si kesinti yapılır. Tura 4 gün kala ücret iade edilmez.
*Rehberler koşullara göre tur programındaki günleri değiştirebilir.
*Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
*Turlarımıza kayıt olan katılımcılarımız “Tur Sözleşmesi”ni okumuş, kabul etmiş ve imzalamış sayılır.


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Banka Transferi -

Günler : 7 | Gece : 6


Dahil Olanlar


 • Seyahat Sigortası
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Akşam Yemeği
 • Kahvaltı
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Ara Transferler
 • Tüm konaklamalar
 • Milli park giriş ücreti

Hariç Olanlar


 •     Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)    
 •     Şehirler arası ulaşım bedeli    
 •     Öğlen yemeği    
 •     Belirtilen hizmetler dışındaki ekstra giderler    
Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578İlgili Turlar