Sonbahar'da Fırtına > 29 Ekim Karadeniz Turu
Çamlıhemşin/Rize, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 2,250 ₺

Toplam 2,250 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Ne demiş şair, “yüce karlı dağların bile selam durduğu o güzelim kent…” Trabzon’dasınız ama sizi ötelere çağıran bir davet var. Trabzon’dan iki saatlik bilemediniz üç saatlik bir yolculukla Ayder’e doğru yol alıyorsunuz. Ardeşen’e doğru Kaçkarlar’ı göreceksiniz, sakın şaşırmayın. Kaçkarlar’daki mevsim dünüşüme Fırtına Vadisi boyunca tanık olacağınız bir masalın peşine düştünüz, e iyi de ettiniz. Belki her yerde sonbahar güzeldir ama burayı görmemişseniz en iyisini yaşamamışsınız demektir. Kendini doğaya koşulsuz teslim etmek isteyenlere özel bir tur.

Program
1.GÜN / TRABZON - FIRTINA VADİSİ - MOLLAVEYİS - ÇİNÇİVA
İlk günün heyecanı bir başka olur. Trabzon’a indiniz, ilk heyecan başladı. Sizi transfer ettikten sonra; Fırtına Vadisi’ne doğru yol alıyoruz. Sonbaharın ilk demlerini yaşamaya başladınız. Çinçiva köyüne selam veriyoruz. Burada ilk gün öğle yemeğimizi yerel mutfak şeklinde aldıktan sonra, Mollaveyis köyüne çıkıp, oradan tekrar Çinçiva köyüne inişe geçiyoruz.
Yürüyüş bitiminde kahve ve isteyenler için zipline molası veriyoruz, akabinde pansiyona yerleşiyoruz.

2.GÜN / POKUT ve SAL YAYLASI
Bu kez de Kaçkarlar’ı 360 derece görebileceğiniz yaylalara doğru alıyoruz. Pokutsal olarak anılan bu yaylaların kutsallığı nerden geliyor bilinmez ama her daim en çok görülesi yerlerden oldular . O nedenle siz görmeseniz ayıp olurdu. Sal yaylası bir düzlükte kurulmuş, Pokut ise bir sırtın üstüne. Birbirlerine yüzyıllardır komşuluk ediyorlar iyi kötü… Ama gelenleri büyüledikleri aşikâr. Tabii bununla da sınırlı değil, gördükleriniz bütün bir Kaçkar’ın sıkıştırılmış hali gibi, nerdeyse her yeri görüyorsunuz. Pokut ve Sal'dan ayrıldıktan sonra dileyenleri Çulina köyüne 400 metre yükseklikten geçen teleferikle karşıya iletiyoruz. Bu aktiviteyi dileyenler yapabilecektir. Burada çay molası verip, tekrar otele dönüş yapıyoruz.

3.GÜN / ZİLKALE - PALOVİT ŞELALESİ - ÇAT VADİSİ - ELEVİT
Boydan boya bir Fırtına günü bugün. Öncelikle eski bir Ceneviz kalesi olan Zilkale’ye uğruyoruz, Fırtına deresini yukarıdan izliyoruz. Sonra Türkiye’nin yağmur ormanları niteliğindeki Palovit vadisine dalıyoruz. Bu vadide kısa bir yürüyüş yapacağız ki ormanların zenginliğini görebilelim. Sonra da Çat köyüne gidiyoruz. Çat köyü, iki derenin “çat”tığı yani karşılaştığı yerde, o nedenle geniş mi geniş, Milka reklamında İsviçre Alpleri diye yutturulan yer de Çat’ın ta kendisidir. Gerisini siz düşünün artık. Çat'tan sonraki durağımız ise 1800 rakımlı Elevit yaylası. Elevit'te kısa bir tur attıktan sonra, pansiyonumuza dönüş yapıyoruz.

4.GÜN / AVUSOR YAYLASI - HUSER YAYLASI
Bugünkü durağımız  önce Avusor yaylası, ardından da Huser yaylası. Avusor yaylasında buzul gölü yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra, Huser yaylasına geçiyoruz. Huser yaylasından sonra dileyenler, bisikletle iniş gerçekleştirebilir.

5.GÜN / SİYAMKAR - SÜRMENE - TRABZON
Son günümüz, sabah kahvaltının ardından, önce Siyamkar tepesine çıkıp, vadiyi genel olarak izleyip, vadiyle vedalaşıyoruz. Ardından, sırasıyla Rize'de Liman lokantasında bir yemek molası veriyoruz. Sonra da dört farklı çay tadımını gerçekleştireceğimiz Sürmene'de İki Çay fabrikasına uğruyoruz. Bu ziyaretimizi bitirdikten sonra ünlü Sürmene bıçağı için Sürmene Bıçak Sarayı'na uğruyoruz. Ve sonrasın da havalimanına doğru yol alıyoruz.

Ödenek; 2250 TL (Nakit)

Neler Dahil?
-Trabzon'da başlayıp Trabzon'da biten bütün ara transferler,  
-4 Gece Konaklama
-4 Kahvaltı,
-4 Akşam yemeği,
-5 Öğle yemeği
-Bölgesel mihmandarlık ve  rehberlik hizmeti,
-Seyahat Sigortası,

Cebinden Ne Çıkacak?
-Şehirler arası ulaşım bedeli,
-Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,
-Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)
-Rafting, zipline gibi organizasyonlar

Konaklama:
Turumuzda 4 gece Ayder yaylasında konaklanılmaktadır. Konaklama Natura Lodge Otel’de gerçekleşecektir.
Konaklamalar 2 ve 3 kişilik odalarda yapılmaktadır. Odalarda banyo, tuvalet, ısıtma sistemi, saç kurutma makinesi, Lcd televizyon bulunmaktadır. Yayla keyfini ve doğal ortamda eğlenme olanağını yaşayabileceğiniz bir tesistir.

Buluşma Planı:
27 Ekim Pazar sabahı saat 09.00 dolaylarında Trabzon’da hava alanında veya otogarda buluşacağız. 
Dönüş günü 31 Ekim'de ise saat 19.00 ve sonrasında Trabzon’dan dönüş organizasyonu yapmanız gerekir.

İlke ve Şartlar


Günler : 5 | Gece : 4


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578