Yürüme Okulu - Karadeniz'de
Çamlıhemşin/Rize, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Bu tur için tarihler henüz belli değil, detaylı bilgi almak için 02122519864 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 0 ₺

Toplam 0 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Yürüme Okulu

11-14 Nisan

Kimine göre sağlıklı yaşam, kimine göre sivil hareket, kimine göre politik bir duruş, kimine göre yaratıcılık alanı, kimine göre de meditasyon. Yürümek sağlıklı her insanın günlük yaşamı içinde yapageldiği en doğal etkinliklerinden biri. Bir noktadan bir noktaya ulaşmak için elimizin (ayaklarımızın) altında  hazır bulunan doğal yeteneğimiz. Peki gerçekten yürümeyi biliyor muyuz? Ömrümüz boyunca attığımız hangi adımların farkında olduk? Yürüme deneyimi bize fazladan neler öğretebilir, bize verilen ömrü nasıl kıymetli kılabilir ve potansiyelimizi nasıl açığa çıkarabilir?

Yürüme Okulu programı içinde ele alınacak konular arasında şu başlıklar var: 
* Yürümenin dinamiği, adım atma, nefes ve beden ilişkisi
* Yürürken doğa gözlemi
* Yürüme edebiyatı ve yürüyen ünlüler 
* Günlük yaşamda yürüme ve yürüyüş günlüğü tutma
* Politik bir duruş olarak yürüme ve ünlü yürüyüşler 

Yürüme Okulu programı, Kaçkar Dağları’nın yükseklerinde sohbet çemberleri, doğa yürüyüşleri, çevremizdeki doğayı tanıma ve ifade etme egzersizleri içeriyor. 

Güneşin Aydemir'in rehberliğinde gerçekleştireceğimiz Yürüme Okulu programı, Kaçkar Dağları’nın yükseklerinde sohbet çemberleri, doğa yürüyüşleri, çevremizdeki doğayı tanıma ve ifade etme egzersizleri içeriyor.

Gezi Programı

Çamlıhemşin ve Batum

​1.Gün: Konaklama mekanımızda buluşma, birlikte akşam yemeği ve tanışma çemberi.

2.Gün: Konaklama mekanımızda alacağımız kahvaltının ardından araçlarımızla Çamlıhemşin’in doğa harikası Fırtına Vadisi’ne doğru yol alacağız. Vadi içerisinde yer alan Tar Deresi Yürüyüş Parkuru, Yürüme Okulumuzun başlangıç noktası olacak. Türkiye’nin en yüksek şelalesi olan Bulut Şelalesini de göreceğimiz parkurumuz bize bir doğa ziyafeti sunacak. Güneşin Aydemir eşliğinde muhteşem güzellikte patikalardan geçerken yürümenin dinamiği, hareketin doğası, yürümenin felsefesi, doğa gözlemi, doğa okur yazarlığı gibi çok çeşitli konularda sohbetler ve pratikler yapacağız. 2,5 km sürecek parkurumuzu tamamlamamızın ardından tarihi İpek Yolu üzerinde yer alan, Çamlıhemşin’in etkileyici yapısı Zilkale’yi gezeceğiz. Doğu Roma İmparatorluğu döneminde kervansaray ve gözetleme yapısı olarak hizmet vermiş olan Zilkale’yi ziyaretimizin ardından yöresel lezzetleri tadacağımız leziz bir ogle yemeği yiyeceğiz. Bu keyifli mekanımızda bir de sohbet çemberimiz olacak. Güneşin Aydemir’in doğa edebiyatı, yürüme felsefesi, yürüyen ünlüler ve yürüme üzerine ünlü düşünceler gibi çeşitli konu başlıklarında gerçekleştireceği keyifli anlatımları dinleyeceğiz. Akşamüstü saatlerinde ise konaklama mekanımıza dönmüş olacağız. Akşam yemeğimiz konaklama mekanında…

3. Gün: Konaklama mekanımızda alacağımız kahvaltının ardından Gürcistan’ın Batum kentine gitmek için araçlarımızla yola çıkacağız. Türkiye ve Gürcistan arasındaki sınır anlaşması gereği nüfus cüzdanlarımız ile gümrükten geçiş yapabileceğiz. Batum’da ilk durağımız Botanik Parkı olacak. Enfes yürüyüş yollarına sahip olan tabiat parkının patikalarında yürürken bitkiler, ağaçlar ve orman hayvanları hakkında hem gözlemler yapacağız hem de bu canlıların anlayış, zeka ve hayata tutunma biçimlerine dair çok ilginç bilgiler edineceğiz; aslen bir biyolog olan ve uzun yıllarını doğa korumacılığı ve ekoloji alanlarında yürüttüğü projelere ve araştırmalara vakfetmiş olan Güneşin Aydemir’den doğanın başka türlü hikayesini dinleyeceğiz. Ayrıca parkurumuzda yol alırken bir yürüyüş meditasyonu da yapacağız. 

Botanik parkında geçen keyifli zamanın ardından araçlarımızla Batum’un şehir merkezine ulaşacağız. Öğle yemeğimizi gürcü mutfağından örnekler tadacağımız şirin bir mekanda alacağız. Yemeğin ardından Eski Batum adı da verilen ve tarihi dokusu ile çok hoş bir atmosfere sahip olan kent merkezinde bir şehir yürüyüşü yapacağız. Bu turun ardından konaklama mekanımıza dönmek üzere araçlarımızla yola çıkacağız. Akşam yemeğimizi konaklama mekanımızda aldıktan sonra yine burada küçük bir kapanış eğlencemiz olacak. Horon, tulum ve türkülerle keyifli bir gece geçireceğiz.

 4. Gün: Konaklama mekanımızda alacağımız kahvaltının ardından veda zamanı gelecek. Yeniden buluşmak dileği ile tüm dostlarımızı uğurlayacağız. 

​Ödenek: TL* 
Nakit ödemede kişi başı ücrettir. 


Konaklama
Kahvaltılar
Öğle ve akşam yemekleri
Tüm gezi ve etkinlikler ücretimize dahildir.

Goluri Turizm ve Yaşam Okulu işbirliği ile gerçekleşir. Goluri Turizm ve Yaşam Okulu işbirliği ile gerçekleşitirilir. 

İlke ve Şartlar


Günler : 4 | Gece : 3


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578