Aladağlar'da 4 Gün > Kamplı Trekking
Datça
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Bu tur için tarihler henüz belli değil, detaylı bilgi almak için 02122519864 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 1,860 ₺

Toplam 1,860 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Hiç şüphe yok ki Türkiye’nin en çok ziyaret edilen dağlık coğrafyalarından biri Aladağlardır. Orta Toroslar’ ın bu bölümü dağcılar,doğa yürüyüşçüleri, kuş gözlemcileri, kampçılar ve bir çok değişik dalda doğa sporları yapanlar için vazgeçilmez bir bölgedir. Kayalık dağlar, ormanlık araziler , derin vadiler ve kanyonlar doğaseverler için eşsiz olanaklar sunar.

Bölgedeki yürüyüş yolları hem derin vadileri bağlar hem de bölgenin yerlilerinin kullandığı yaylaları… Turumuzda Aladağların yüksek platolarını, ormanlık alanlarını, yaylaları geçeceğiz. Bu yalçın dağlar arasında tüm manzaraya bir de bölgenin en yüksek yaylalarından birinden bakacağız. Bu turu doğa yürüyüşü etkinliklerini tecrübe etmiş, fiziksel kısıtlayıcı bir engeli olmayan, 12 yaşından büyük tüm katılımcı adaylarına öneriyoruz.

Programımızı Aladağlar’ da doyurucu bir keşif ve eteklerinden geçiş etkinliği olarak planladık. Bölgenin giriş kapıları olan vadilerin birkaçını rotamıza dâhil ettik. Yüksek geçitler ve manzara noktalarını yürüyüş rotamıza aldık. Yürüyüş rotamız bölgenin yarı göçer halkının yaşadığı yayla yerlerinden de geçiyor. Yüksek platolardaki dağ gölleri ise bu kayalık coğrafyaya , göğe başı değen dağlara takılmış nazar boncukları gibi duruyor.

Türkiye’de dağ sporlarının adeta kutsal mekanı olan Aladağlar’ da 4 günlük yürüyüş etkinliği yapmak isteyenleri bu özel tura bekliyoruz.

Program:
1.Gün: Ankara’dan Hareket ve Aladağlara Geçiş – Sarımemedler Kampına Yerleşme (1750m)
Ankara’da katılımcılarımızla buluşuyoruz. Sabah erken saatlerde başlayan yolculuğumuzun ardından öğle saatlerinde Çukurbağ köyüne ulaşıyoruz. Yine araçla gideceğimiz Sarımemedler Kampımıza yerleştikten sonra Oluksekisi’ ne kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Akşam yemeğimizden önce çaylarımızı yudumlarken günbatımının bu dağlara adını nasıl verdiğini keşfediyoruz. Bu gece dinlendirici bir uyku çekeceğiz.

Yaklaşık Araç Transfer Süresi: 5-6 saat
Dâhil Olan Yemekler: Öğle Yemeği – Akşam Yemeği

2.Gün: Emli Vadisi ana kampı – Mangırcı Vadisi – Alaca Yaylası – Oluksekisi Oba Yeri – Emli Vadisi
Sabah erken bir kahvaltı ve hazırlığın ardından kampımızdan ayrılarak Mangırcı Vadisi boyunca orman patikasından yükselmeye başlıyoruz. Orman sınırının ardından vadinin ikiye ayrılan kollarından bir olan Küçük Mangırcı Vadisi ’nden devam edeceğiz. Ağır ağır dev duvarların gölgesinde yükselerek Güney-güney batı istikametinde yürüyeceğiz. Vadinin dar bir kaya geçidini ile kapanarak Alaca Yaylası oba yerine yol veren kayalık yolağını takip edeceğiz. Yemyeşil bir kırda kurulu oba yerinde akan çeşmede bir mola vererek öğle yemeğimizi yiyeceğiz. Aslında Kuzey-kuzeydoğu duvarının altından geçerek yükseldiğimiz Ortaburun Dağının dümdüz zirvesinin bir uzantısıdır Alaca Yaylası. Uzun yıllardır bölgenin iki köyünden (Çukurbağ ve Elek Gölü) yaylacıların aileleriyle birlikte çıktıkları bu yayla şimdilerde sadece çobanlara ev sahipliği yapıyor. Aladağlar güney zirvelerine de bir geçiş noktası olan bu yeri ardımızda bırakarak Mangırcı Kanyonuna doğru kısa bir inişin ardından kanyonun batı duvarının üzerindeki kayalık yüzdeki patikalardan kısmen kolay ve kısa çıkışlar yapsak da genel olarak inerek Oluksekisi Yaylası’na ineceğiz. İnişte kimi zaman dik kayalık oluklardan inerek Bu bölgenin en büyük ağaçlarını da görerek Oluksekisi’ne ulaşacağız. Manzaralı bu yayla yerinde dinlenmenin ardından kısa bir yürüyüş ile Emli Vadisi kampımıza geri dönüyoruz. Dağların kızıllığında harika bir akşamüstü bizi bekliyor.

Aktivite Süresi: 6 saat
Dâhil Olan Yemekler: Kahvaltı / Kumanya / Akşam Yemeği

3.Gün: Emli Vadisi Yürüyüşü – Eznevit Yayla – Karayalak Vadisi Yürüyüşü – Sokullupınar Kampı (1900 m.)
Sabah enfes bir kahvaltının ardından Aladağların patikalarındayız. Bugün Aladağların yüksek zirveleri arasında bulunan ormanlık Emli Vadisinden yürüyüşümüze başlıyoruz. Emli Vadisinin sonundan 2550 m. yüksekliğindeki Eznevit yaylasına doğru yükselmeye başlıyoruz. Hiç şüphe yok ki Aladağların güney zirvelerinin manzarasını bu kadar güzel izleyebileceğimiz bir nokta daha yok! Göğe değen zirvesiyle Kaldı Dağı ve diğer onlarca zirveye Eznevit Yaylasından bakacağız. Ardından Karayalak vadisinin girişinden geçerek Sokullupınar Kampımıza doğru ineceğiz.

Aktivite Süresi: 6-7 saat
Dâhil Olan Yemekler: Kahvaltı / Kumanya / Akşam Yemeği

4.Gün: Arpalık – Cimbar Vadisi Yürüyüşü – Demirkazık Köyü – Ankara’ya Dönüş
Sabah kahvaltımızın ardından kamptan ayrılıyoruz. Arpalık mevkiine yürüyüşümüzün ardından, bu mevsimde yeşil ve sular akan Cimbar vadisinden inmeye başlıyoruz. Cimbar’ ın yüksek duvarlarının üzerimizde bıraktığı muhteşem duygu yürüyüşümüz boyunca hiç bitmeyecek. Kâh kayaların altından geçerek kâh suların üzerinden atlayarak yürüyüşümüzü tamamlayacağız. Vadinin çıkışında bizi bekleyen aracımızla Demirkazık Köyüne geçeceğiz. Burada soluklandıktan sonra Ankara’ya doğru hareketimiz başlayacak.

Aktivite Süresi: 5 saat
Yaklaşık Araç Transfer Süresi: 5-6 saat
Dâhil Olan Yemekler: Kahvaltı / Kumanya

Ödenek: 1860 TL (Nakit tur fiyatı) - 1900  TL (Kk tek çekim) 

Neler Dahil?
-Tur boyunca tur liderliği hizmetleri
-Eşyaların kamplar arasında 4×4 araçlarla ve/veya katırlarla taşınması
-Dağdaki mutfak, aşçılık ve kamp hizmetleri
-Programda belirtilen tüm yemekler
-Aladağlar Milli Parkı giriş ücretleri
-İlkyardım seti
-Kamp Malzemeleri (Çadırlar,Mat)

Cebinden Ne Çıkacak?
-Ankara’dan Ankaraya transfer hizmeti
-Kişisel malzemeler
-Programda belirtilmeyen yolculuklardaki yemekler
-Programda belirtilmeyen transferler ve ekstra konaklama talepleri
-Alkollü alkolsüz içecekler

-Uyku tulumu**

*Bu turda kamp malzemeleri, ücretsiz olarak sağlanmaktadır.
**Uyku tulumu kiralamak isteyen katılımcılarımız 80 TL ödeyerek kiralayabilirler.
***Belirtilen fiyata Ankara’dan Ankara’ya çift yön araç transferi dahil edilmemiştir, opsiyonel olarak sunulmaktadır. Ankara’dan Ankara’ya çift yön transfer ücreti kişi başı 120 TL’dir. Lütfen rezervasyon sırasında transfer seçeneğinizi belirtiniz.

Konaklama
Aladağlar kamplı trek turumuzda kullanılan kamplarda çift kişilik dağ tipi çadırlarda kalıyoruz. Kamp yerlerimiz çimlendirilmiştir. Her kamp yerinde tuvalet bulunmaktadır. Kamplarda elektrik yoktur. Yemek ve toplanma çadırlarının yanısıra mutfak çadırı da bulunmaktadır

İlke ve Şartlar


Günler : 4 | Gece : 3


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578