Aladağlar'da Haftasonu > Kamplı Trekking
Datça
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 800 ₺

Toplam 800 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Dağcılığın ülkemizdeki en önemli oyun bahçesi Aladağlar’a gidiyoruz. Aladağlar Milli Parkı onlarca yüksek doruk arasındaki derin vadileri, kanyonları, göz alıcı yaban hayatı ve vahşi coğrafyasıyla birçok doğaseverin ziyaret noktasıdır. Hiç şüphe yok ki Türkiye’nin en çok ziyaret edilen dağlık coğrafyalarından biri Aladağlardır. Orta Torosların bu bölümü dağcılar, doğa yürüyüşçüleri, kuş gözlemcileri, kampçılar ve bir çok değişik dalda doğa sporları yapanlar için vazgeçilmezdir.

Bölgedeki yürüyüş yolları hem derin vadileri bağlar hem de bölgenin yerlilerinin kullandığı yaylaları… Turumuzda Aladağların en yeşil bölümünde olacağız. Bu bölgedeki konforlu kampımız aktivitelerimiz için en iyi yerde konumlandırılmıştır. Bu yalçın dağlar arasında tüm manzaraya bir de bölgedeki vadilerin yükseklerinden ve sadece çobanların kullandıkları kartal yuvası yaylalarından birinden bakacağız. Bu turu doğa yürüyüşü etkinliklerini tecrübe etmiş, fiziksel kısıtlayıcı bir engeli olmayan, 12 yaşından büyük tüm katılımcı adaylarına öneriyoruz.

Programımızı Aladağlar’ da doyurucu ve konforlu kamplı bir haftasonu aktivite tatili olarak planladık. Şehirden kısa bir kaçamakla bir geceyi yıldızların altında geçirecek, tadına doyulmaz bir doğa yürüyüşü yapacağız. Yürüyüş rotamız bölgenin yarı göçer halkının yaşadığı yayla yerlerinden de geçiyor. Yüksek bölümlerden seyrine doyulmaz manzaraları görerek ilerleyeceğiz.

Program:
1.Gün Cumartesi /  Ankara’dan Hareket - Emli Vadisi
Sabah erkenden belirtilen saatlerdeki duraklarımızdan hareket ederek Aladağlar’a doğru yola çıkıyoruz. Öğle saatlerinde Aladağlar’daki üssümüzde, Emli Vadisi’ndeki konforlu ana kampımızda olacağız. Çadırlarımıza yerleşip ve öğle yemeği molasının ardından Emli Ormanı’nda yürüyüşe çıkacağız. Akşamüzeri ormandaki kısa bir yürüyüşümüzün ardından kampımıza döneceğiz. Akşam yemeğimizi yiyerek yıldızların altında dinlenmeye çekileceğiz.

Deniz Seviyesinden Yükseklik: Emli Vadisi Ana Kampı, 1800 m – Koca Dölek Kamp Yeri, 2070 m
Yaklaşık Araç Transfer Süresi: 5-6 saat
Yaklaşık Yürüyüş Süresi: 2-4 saat
Dâhil Olan Yemekler: Öğle Yemeği – Akşam Yemeği

2.Gün Pazar / Emli Vadisi Ana Kampı - Mangırcı Vadisi – Alaca Yaylası – Oluksekisi Oba Yeri – Emli Vadisi – Dönüş
Sabah erken bir kahvaltı ve hazırlığın ardından kampımızdan ayrılarak Mangırcı Vadisi boyunca orman patikasından yükselmeye başlıyoruz. Orman sınırının ardından vadinin ikiye ayrılan kollarından bir olan Küçük Mangırcı Vadisin’den devam edeceğiz. Ağır ağır dev duvarların gölgesinde yükselerek Güney-güney batı istikametinde yürüyeceğiz. Vadinin dar bir kaya geçidini ile kapanarak Alaca Yaylası oba yerine yol veren kayalık yolağını takip edeceğiz. Yemyeşil bir kırda kurulu oba yerinde akan çeşmede bir mola vererek öğle yemeğimizi yiyeceğiz. Aslında Kuzey-kuzeydoğu duvarının altından geçerek yükseldiğimiz Ortaburun Dağının dümdüz zirvesinin bir uzantısıdır Alaca Yaylası. Uzun yıllardır bölgenin iki köyünden (Çukurbağ ve Elek Gölü) yaylacıların aileleriyle birlikte çıktıkları bu yayla şimdilerde sadece çobanlara ev sahipliği yapıyor. Aladağlar güney zirvelerine de bir geçiş noktası olan bu yeri ardımızda bırakarak Mangırcı Kanyonuna doğru kısa bir inişin ardından kanyonun batı duvarının üzerindeki kayalık yüzdeki patikalardan kısmen kolay ve kısa çıkışlar yapsak da genel olarak inerek Oluksekisi Yaylası’na ineceğiz. İnişte kimi zaman dik kayalık oluklardan inerek Bu bölgenin en büyük ağaçlarını da görerek Oluksekisi’ne ulaşacağız. Manzaralı bu yayla yerinde de kampta dinlenme ve hazırlığın ardından akşamüzeri Ankara’ya dönmek için yola çıkıyoruz.

Deniz Seviyesinden Yükseklik: Emli Vadisi Ana Kampı, 1800 m
Yaklaşık Aktivite-Eğitim Süresi: 6 saat
Dâhil Olan Yemekler: Sabah Kahvaltısı – Öğle Yemeği – Dönüşte kampta ikramlar

Ödenek: 800 TL (Nakit tur fiyatı) - 840 TL (Kk tek çekim) 

Neler Dahil?
-Rehberlik hizmetleri
-Dağdaki mutfak, aşçılık ve kamp hizmetleri
-Programda belirtilen tüm yemekler
-Aladağlar Milli Parkı giriş ücretleri
-İlkyardım seti
-Kamp Malzemeleri (Çadırlar, Mat ÜCRETSİZ)
-Seyahat sigortaları

Cebinden Ne Çıkacak?
-Ankara’dan Ankaraya transfer hizmeti
-Kişisel malzemeler
-Programda belirtilmeyen yolculuklardaki yemekler
-Programda belirtilmeyen transferler ve ekstra konaklama talepleri
-Alkollü alkolsüz içecekler

-Uyku tulumu**

*Bu turda kamp malzemeleri, ücretsiz olarak sağlanmaktadır.
**Uyku tulumu kiralamak isteyen katılımcılarımız 80 TL ödeyerek kiralayabilirler.
***Belirtilen fiyata Ankara’dan Ankara’ya çift yön araç transferi dahil edilmemiştir, opsiyonel olarak sunulmaktadır. Ankara’dan Ankara’ya çift yön transfer ücreti kişi başı 120 TL’dir. Lütfen rezervasyon sırasında transfer seçeneğinizi belirtiniz.

Konaklama
Aladağlar Emli Montis Ana kampımızda katılımcılarımız tek kişilik çadırlarda konaklar, mutfak ve toplanma çadırımız, sandalye ve masalarımız bulunmaktadır. Gün boyu sıcak içecek ikramı bulunmaktadır. Bu bölgede tuvalet bulunmamakta ve duş imkânı ana kampta kısıtlıdır

İlke ve Şartlar


Günler : 2 | Gece : 1


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578