Aladağlar-Trans Toros Yürüyüşü
Datça
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Bu tur için tarihler henüz belli değil, detaylı bilgi almak için 02122519864 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 3,480 ₺

Toplam 3,480 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Hiç şüphe yok ki Türkiye’nin en çok ziyaret edilen dağlık coğrafyalarından biri Aladağlardır. Orta Toroslar’ ın bu bölümü dağcılar, doğa yürüyüşçüleri, kuş gözlemcileri, kampçılar ve bir çok değişik dalda doğa sporları yapanlar için vazgeçilmez bir bölgedir. Kayalık dağlar, ormanlık araziler, derin vadiler ve kanyonlar doğaseverler için eşsiz olanaklar sunar.

Bölgedeki yürüyüş yolları hem derin vadileri bağlar hem de bölgenin yerlilerinin kullandığı yaylaları…Turumuzda Aladağların yüksek platolarını ormanlık alanlarını , yaylaları geçeceğiz. Bu yalçın dağlar arasında tüm manzaraya bir de bölgenin en yüksek doruklarından birinden bakacağız. Bu turu doğa yürüyüşü ve birkaç günden uzun konaklamalı doğa yürüyüşü etkinliklerini tecrübe etmiş, fiziksel kısıtlayıcı bir engeli olmayan, 12 yaşından büyük tüm katılımcı adaylarına öneriyoruz.

Programımızı Aladağlar’da doyurucu bir keşif ve geçiş etkinliği olarak planladık. Bölgenin giriş kapıları olan vadilerin birçoğunu rotamıza dâhil ettik. Yüksek geçitler ve manzara noktalarını yürüyüş rotamıza aldık. Yürüyüş rotamız bölgenin yarı göçer halkının yaşadığı yayla yerlerinden de geçiyor. Yüksek platolardaki dağ gölleri ise bu kayalık coğrafyaya , göğe başı değen dağlara takılmış nazar boncukları gibi duruyor.

Türkiye’de dağ sporlarının adeta kutsal mekanı olan Aladağlar’da bir haftalık sıkı bir yürüyüş etkinliği yapmak isteyenleri bu özel tura bekliyoruz.

Program:
1.Gün: Ankara - Aladağlara Geçiş - Köy Evi ya da Dağ Evi Konaklama ve Kısa Yürüyüş
Ankara’dan yola çıkıyoruz. Aladağların kapısı sayılan birbirine oldukça yakın iki köyden birine gideceğiz. Öğleden sonra konaklayacağımız yerdeyiz. Öğle yemeğimizin ardından dileyen katılımcılarımız ise kısa bir transfer ile başlayacağımız yürüyüşümüzü yapabiliriz. Dileyen katılımcılarımız aracımızla Emli Vadisi kampımıza ulaşabilirler.

Yaklaşık Araç Transfer Süresi: 4-5 saat
Dâhil Olan Yemekler: Öğle Yemeği – Akşam Yemeği

2.Gün: Maden Boğazı – Karagöl Yürüyüşü. Kampa Yerleşme
Sabah kahvaltımızın ardından kampımızdan ayrılıyoruz. Pınarbaşı Köyü’ne bir araç transferinin ardından Maden Boğazında yürüyüşümüze başlayacağımız yere ulaşacağız. Maden Boğazı boyunca oba yerlerinden geçerek dev dağlar arasında yükseleceğiz. Vadi içinden yürüyüşümüz Karagöl Kampında son bulacak. Akşamüstü göl kenarındaki kampımızdayız.

Aktivite Süresi: 6 – 7 saat
Yaklaşık Araç Transfer Süresi: 45 dk
Dahil Olan Yemekler: Kahvaltı / Kumanya / Akşam Yemeği

3.Gün: Karagöl – Yıldız Gölü – Teke Kalesi Geçidi – Yedigöller Yürüyüşü. Yedigöller’ de Kamp
Sabah kahvaltımızın ardından kamptan ayrılıyoruz. Önce kampımızın biraz ötesindeki Yıldız Gölü’nün etrafından dolaşarak yükselmeye başlıyoruz. Maden Boğazı – Yıldız Gölü platosunu Yedigöller yüksek bölgesinden ayıran Teke Kalesi Dağı geçidine kadar ağır ağır yükseleceğiz. Geçidi aştığımızda gölleri ve etrafındaki yüksek zirveleriyle Aladağların yüksek düzlüklerinin olduğu Yedigöller platosuna doğru inişimiz başlayacak. Yedigöller bölgesinin en büyük iki gölünden biri olan Hasta Hocanın Gölüne inip kısa bir mola daha vereceğiz. Buradan Yedigöller’de( 3100 m ) Direk Gölü ve Büyük Göl arasındaki kampımıza doğru yürüyüşümüz devam edecek.

Aktivite Süresi: 7-8 saat
Dahil Olan Yemekler: Kahvaltı / Kumanya / Akşam Yemeği

4.Gün: Yedigöller – Emler Zirve ( 3723 m ) – Sokullupınar Yürüyüşü
Sabah erkenden kalkıyoruz. Bu gün Yedigöller platosundan ayrılıyoruz. Karayalak vadisi boyunca Sokullupınar kamp yerine kadar inmek için önce Çelikbuyduran Geçidine ( 3400 m ) doğru yükselmemiz gerekecek. Çelikbuyduran geçidinden Emler Dağı’nın zirvesine (3723 m) uğramazsak olmaz. Zirveden sonra Çelikbuyduran geçidine geri dönüyoruz. Oradan da ihtişamlı vadi Karayalak’tan bir sonraki kamp yerimiz Sokullu’ya.

Aktivite Süresi: 7-8 saat
Dâhil Olan Yemekler: Kahvaltı / Kumanya / Akşam Yemeği

5.Gün: Sokullupınar – Emli Vadisi Yürüyüşü
Sabah enfes bir kahvaltının ardından tekrar Aladağların patikalarındayız. Bugün bir önceki gün indiğimiz Karayalak Boğazının girişinden Eznevit Yaylasına doğru yükselmeye başlayacağız. Hiç şüphe yok ki Aladağların güney zirvelerinin manzarasını bu kadar güzel izleyebileceğimiz bir nokta daha yok ! göğe değen zirvesiyle Kaldı Dağı ve diğer onlarca zirveye Eznevit Yaylasından bakacağız. Ardından Emli Vadisindeki kamp yerimize doğru ineceğiz.

Aktivite Süresi: 5-6 saat
Dâhil Olan Yemekler: Kahvaltı / Kumanya / Akşam Yemeği

6.Gün: Emli Vadisi – Mangırcı Vadisi – Oluksekisi – Emli Vadisi Yürüyüşü
Bu gün de dileyen katılımcılarımız kamp yerimizde kalabilr ve kısa doğa yürüyüşleri yaparak dinlenebilirler. İsterseniz de sizin için seçtiğimiz rotada yürüyüşe gidebiliriz. Mangırcı vadisi boyunca tırmanıp,Alacan yaylası mevkiinden Oluksekisi denilen sıra dışı güzellikteki küçük yayla yerine ineceğiz.Oluk Sekisi’ndeki kısa manzara molamızın ardından da kısa bir yürüyüşle Emli Vadisindeki kampımıza iniyoruz.

NOT: Bugün Ankara dışındaki şehirlerden gelen katılımcılarımızın talepleri doğrultusunda kamptaki kısa dinlenme ve atıştırma molamızın ardından Kayseri’ye ekstra bir transfer gerçekleştirme şansımız var. Lütfen farklı yolculuk seçenekleri ve ek ücretler hakkında bilgi alınız.

Aktivite Süresi: 4-5 saat
Yaklaşık Transfer Süresi: 3 saat
Dâhil Olan Yemekler: Kahvaltı / Kumanya

7.Gün: Emli Vadisi –Ankara’ya Araç Transferi
Aladağlarda kapsamlı bir trans trek turu yaptık ! Herkesi tebrik ediyoruz. Bu güzel coğrafyaya bir gün tekrar gelmek umuduyla ayrılacağınızdan eminiz. Ankara’ ya dönüş yolculuğumuz başlıyor.

Ödenek: 3480 TL (Nakit tur fiyatı) - 3520  TL (Kk tek çekim) 

Neler Dahil?
-Tur boyunca tur liderliği hizmetleri
-Eşyaların kamplar arasında 4×4 araçlarla ve/veya katırlarla taşınması
-Dağdaki mutfak, aşçılık ve kamp hizmetleri
-Programda belirtilen tüm yemekler
-Aladağlar Milli Parkı giriş ücretleri
-İlkyardım seti

Cebinden Ne Çıkacak?
-Ankara’dan Ankaraya transfer hizmeti
-Kişisel malzemeler
-Programda belirtilmeyen yolculuklardaki yemekler
-Programda belirtilmeyen transferler ve ekstra konaklama talepleri
-Alkollü alkolsüz içecekler

-Uyku tulumu**

*Bu turda kamp malzemeleri, ücretsiz olarak sağlanmaktadır.
**Uyku tulumu kiralamak isteyen katılımcılarımız 80 TL ödeyerek kiralayabilirler.
***Belirtilen fiyata Ankara’dan Ankara’ya çift yön araç transferi dahil edilmemiştir, opsiyonel olarak sunulmaktadır. Ankara’dan Ankara’ya çift yön transfer ücreti kişi başı 120 TL’dir. Lütfen rezervasyon sırasında transfer seçeneğinizi belirtiniz.

Konaklama
Bu turumuzda mutfak ve yemek çadırlı kamp hizmeti sağlanır. Aladağlar kamplı turlarımızda kullanılan kamplarda çift kişilik dağ tipi çadırlarda kalıyoruz. Kamp yerlerimiz çimlendirilmiştir. Her kamp yerinde tuvalet yeri bulunmaktadır. Kamplarda elektrik yoktur. Yemek ve toplanma çadırlarının yanısıra mutfak çadırı da bulunmaktadır.

İlke ve Şartlar


Günler : 7 | Gece : 6


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578