Faruk Akbaş ile Datça Fotoğraf Kampı 4 ve 6 günlük
Datça
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 2,950 ₺

Toplam 2,950 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 200 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Faruk Akbaş ile Datça Fotoğraf Kampı 4 ve 6 günlük Tur Videosu - Tur Anlatımı
Tur Detayları

FA - FARUK AKBAŞ İLE DATÇA FOTOĞRAF KAMPI 2021
Bu yaz deniz-kum ve güneşe fotoğrafı da ekledik. 
Datça’nın eşsiz kıyılarında sabahları yüzme ve kahvaltıdan sonra başlayan fotoğraf çalışmamız yoğun uygulamalarla devam ediyor. Programda Knidos antik kenti ve deniz feneri gibi ilginç çevre gezilerimiz var. Akşamları yıldız çekimleri ve açık hava sunumlarıyla birlikte eğlenceli fotoğraf saatlerimiz devam ediyor.

Fotoğraf teknik bir anlatım dili, teknolojik gelişmelerle sürekli kendini yeniliyor; bireysel çabalarla buna yetişmek kolay değil. Eğitim için destekleyici bir atmosfer sunan kampımızda fotoğrafçı olarak geleceğe emin ve neşeli ilk adımı atın!

Uygulama okulu havasında geçecek olan programımızda sahip olduğunuz makinenin tüm ayrıntılarını öğreniyor, basit çekimlerden başlayıp teknik gelişmelere uzayan geniş bir yelpazenin içinde buluyorsunuz kendinizi. 4 ya da 7 gün süreli olan kamplar, 16 Eylül’de başlıyor ve 3 Ekim’e kadar sürüyor. İstediğiniz zaman aralığını seçebilirsiniz.

4 Günlük Programlar
16 - 19 Eylül 2021 /  23 - 26 Eylül 2021 

Ödenek : 2.950 TL*
*4 gün 3 gece iki kişilik odalardaki kişi başı konaklama ücreti.
SNG konaklama farkı  

7 Günlük Programlar
19 - 26 Eylül 2021 / 26 Eylül - 3 Ekim 2021

Ödenek : 4.950 TL*
*7 gün 6 gece iki kişilik odalardaki kişi başı konaklama ücreti.
SNG konaklama farkı 

Kimler için uygun?
Kampımız iyi fotoğrafın sırlarını merak edenler için kurulmuş olup her yaştan ve her eğitim seviyesinden kişilere açıktır. Katılımcıların fotoğrafçı olmayan yakınlarını unutmadık! Kampta keyifli zaman geçireceklerdir. Konaklama yerimiz denize sadece 600 metre ve kumsal şahane. 

Kamp alanı
ZEYTİNLİ BAHÇE isimli kamp alanımız Datça şehir merkezinden 20 km uzaklıkta plajıyla ünlü Ova bükünde. Alan, doğal konumuyla hem tatil hem de yaratıcı çalışmalar için mükemmel olanaklar sunuyor. Kampın zeytin ağaçlarıyla kaplı bahçesinde birbirinden bağımsız 15 adet ahşap bungalow bulunuyor. Bu sevimli yapıların çoğu, yatak odası dışında çalışma yapıp dinlenebileceğiniz oturma odası ve bir balkon/terasa sahip. Kampa evcil hayvanlarınızı da getirebilirsiniz. Merak etmeyin; kamp alanı etkinliklerde sosyal mesafenin korunacağı büyüklükte.

İklim ve Plaj
Yörenin en güzel zamanı eylül ekim aylarıdır. Bunaltıcı sıcaklar yerini ılık havaya bırakmıştır. Plajımızla ne kadar övünsek azdır. Tertemiz sular, kumdan bir sahil ve karşıda Yunan adaları. Hemen yanda Palamutbükü, Hayıtbükü plajları...  Bazı akşamlar müzisyen arkadaşlarımız kampa renk katmak için konuğumuz olabilir. Sesinize güveniyorsanız bu sizin için de bir şans olabilir. 

Ortak Mekân ve Seyyar Stüdyo!
Kamp alanımızın girişinde restoran kafe bölümü var. Bu mekânı yeme içme dışında derslik ve seyyar fotoğraf stüdyosu olarak kullanıyoruz. Flaşlar, sürekli ışık kaynakları ve fon perdesi, stüdyonun klasik demirbaşları arasında. Bir köşede bulunan stillife masası makro çekimler için her an hazır. Restoran kafe gün boyu kullanımınıza açık. Ayrıca, boş zamanlarınızda mini foto kitaplığı karıştırmak serbest! 

Yemekler
Kampımız, taze ve lezzetli tatlar sunarken, atölye yemek programı enerjinizi öğrenmeye odaklanmanızı sağlar. Tüm yemekler için özel diyet ihtiyaçlarının yanı sıra vejetaryen seçeneklerimiz de mevcut. Sizden tek ricamız bunları kayıt esnasında belirtmeniz. Deniz ve açık hava bir araya gelince insan ister istemez acıkıyor. Belki aşçımız arada küçük sürprizler de yapar!

Kampa Ulaşım
En kısa ve pratik yolculuk Dalaman Havayolu’dur. Ancak alandan 2,5 saatlik bir yolunuz daha var. Biz sizi Datça’da karşılıyoruz. 
Havaalanından da alabiliriz ama bunun ek bir maliyeti olacaktır. 
Datça’ya çoğu büyük kentten karşılıklı olarak şehirlerarası otobüsler kalkıyor. Gerek uçak gerek otobüs ulaşımlarında Datça’dan kamp yerine transferleri ücretsiz olarak biz sağlıyoruz. 
Kamp alanına kendi aracınızla gelebilirsiniz. Marmaris’ten sonra yolculuğa bir yanda Akdeniz, diğer yanda Ege kıyıları eşlik ediyor. Yani manzara müthiş. Yeni deneyimlere meraklıysanız, Bodrum Datça arasını feribotla geçebilirsiniz.
Deniz yoluyla gelecekler için de şans var. Sahile tekne ile yanaşır, yüzerek kıyıya çıkabilirsiniz. Şaka bir yana tekne yolculuğunda olanlar için de bir iki gün fotoğraf kaçamağı önerebiliriz. 

Getirilecek Malzemeler
Güneşten koruyucular, plaj havlusu, mayo, sandalet vb. gibi tatil malzemeleri dışında getirilmesi gerekenler tabii ki fotoğraf makinesi, tripot ve lensler. Varsa müze kartını unutmayın. Diz üstü bilgisayarınızı da getirirseniz, çektiklerinizle daha rahat oynarız. Getirmeye üşenirseniz bizim malzemelerden de yararlanabilirsiniz. Ancak bunlar şimdilik sınırlı sayıda ve ilk gelenler kapıyor.

EKİP:
Faruk Akbaş

35 yıldır fotoğraf çekip eğitim veriyor. Hacettepe ve Akdeniz Üniversiteleri’nde  çalıştı. Mizahi kişiliğiyle de tanınır. Kompozisyon, Gezi Fotoğrafçılığı kitapları yayınlarından bazıları... @faruk_akbas_photography

Ahu Akbaş
Çektiği fotoğrafları çeşitli sergi ve gösterilerde ilgi görmüş, seyahat dergilerinde yayınlanmıştır.  Kalkınma ajanslarında tanıtım filmlerinde görsel yönetmenlik yaptı.Yayınlanmış iki kitabı bulunmakta. @ahuakbas

Cemal Gökçek
Kampın işletmecisi, doğa gezileri ve trekking rehberi. Keşfetme ve anlama tutkusunu paylaşarak çoğaltmak isteği hep ön planda. Seyahati seven, meraklı rottweiler kırması arkadaşı Kara ile Datça’da yaşıyor.              

Gülday Çete
Datçalı arkadaşımız deneyimli turizm emekçilerinden. Restoran işletmesi ilgi ve uzmanlık alanı. Yemekleri? Nefisss. 

Takvim ve fotoğraf programı için lütfen aşağıdaki noktalara dikkatlice  bakın... 


Bu Tur Ne işe Yarar: 
Çoğu gezilerde tanık olmuşuzdur, yeni fotoğraf makinesi alanlar bir süre bocalama devresine girerler. Bu sihirli aletler yaratıcı ve çok yönlü özellikleri ile bilinmez zor bir kapalı kutu gibidir. Makineyi çözmek ve sıradan alışkanlıkların ötesine geçmek zaman ve çaba gerektirir. Renk ve ışık ayarları, timelapse, video çekimi ve benzeri kontroller keşfedilmeyi bekler.  Eğitmen arkadaşlarımızla parmağınızı ucundaki yeni teknolojileri yaşama geçirmeye hazırlanın! 

Ne, nerede, nasıl daha güzel? İşte Kompozisyon…
Belirginlik, kritik an, bakış ve gidiş yönü, sadelik, oranlar, çizgi ve şemalar, biçim ve form, ritim, doku, renk, kontrast, alan derinliği, boyutlar, denge ve oranlar, uyum, yatay ve dikey kadraj, açık ve kapalı kompozisyon…

Doğada Sahne Kurgusu ve Yapay Işıklar
Nefis bir manzara içindesiniz ama bu size yetmiyor. Ortama biraz müdahale edebilseniz ve elinizde güçlü bir led ışık olsa kim bilir neler çıkar? Doğal yapıyı hak ettiği görsellikte çekmek için ufak tefek dokunuşlarla sınırları zorluyoruz!

Panorama - Üst üste çekim
Makinelerin bu fonksiyonlarına biraz yabancıyız sanki. Nerede ve ne zaman çekilir, hangi koşullar buna uygundur; ayarlar nerede olmalı? Uzun uzun anlatmak yerine, gelin bunu örnekler üzerinde uygulayalım! 

Drone
Benim hiç ilgim yok demeyin! Yarın gerekebilir. Neredeyse cep telefonu boyutuna kadar küçüldü ve kullanımı çok kolay. Biraz cesaret ve biraz bütçeyle arşivinize müthiş ve yepyeni bakış açıları geliyor… Eksik kalmayalım!

İstediğiniz Zaman Stüdyo
Seyyar stüdyomuz, ışık ve gölgeyi sanatsal ilişkiye dönüştüren bir deneyim sunuyor. Burada aydınlatma tekniği ve portre fotoğrafçılığını anlatıyoruz, sonra herkes sırayla kendi kompozisyonunu oluşturuyor Evet, ışıklar hazır, modeli fazla bekletmeye gelmez!

Stok ve Arşivlemeyi unutmadık!
Fotoğraflardan arşiv oluşturulması ve uygun biçimde yedeklenmesi hep ihmal ettiğimiz durum. Evde, uzayda depolamanın incelikleri…


Çekim hızı kontrolü - Uzun pozlama 
Deniz kıyısı boyunca giden kıvrımlı yollarda üçayaklar kurulur ve teknik denemeler başlar… Uzun pozlamalar görüntüyü nasıl gerçeküstü hale getiriyor. Ayrıca, polarize filtresi olan varsa yaşadı…

Timelapse
Bulutlar, güneş, bir çiçeğin açması vb. doğada hareket varsa ya da siz hareket halindeyken arka arkaya çektiğiniz fotoğraflardan çok keyifli kısa video klipler hazırlayabilirsiniz. (Not: Kameranızda timelapse/ara zamanlı çekim özelliği yoksa lütfen belirtin!)

Gökyüzü Fotoğrafçılığına Giriş; Yıldızlar, Samanyolu…
Artık timelapse çekimleri biliyorsunuz! Bundan sonra yıldız izleri fotoğraflamak kolay. Yeter ki hava uygun olsun. Denemek isteyenler? 

“Photoshop”suz Olmaz!
Dışardaki çekimler bitti. Şimdi içerdesiniz ve arkanıza yaslanıp fotoğrafların keyfini çıkarabilirsiniz. Son basamak olan görüntü işleme programları fotoğraf serüveninin bir parçası. Kolaya kaçarak işinizi ertelemeyin! Basit photoshop dokunuşlarıyla sorunlu fotoğraflarınızı kurtarabilir, görüntüleri daha güzel ve etkileyici duruma getirebilirsiniz. 

Makineler film de çekiyor!  
Fotoğraf makineleriyle film çekmek zor değil. Önceden belirtmek koşuluyla isteyenlere video eğitimi veriyoruz. Hızlandırılmış temel bir eğitim aldıktan sonra kendi hikâyenizi çekmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca unutmayın sosyal medyada videolar fotoğraflardan daha çok beğeni alıyor. İçerik ne olacak, hangi müzik kullanılacak şimdiden düşünün! 


 

Facebook Beğeni Sayfası

Twitter Hesabımız

YouTube Sayfamız

TamzaraTur İnstagram hesabı

İçimdekigöçebe İnstagram hesabı (Aktif)

Telegram Kanalımız

WhatSapp Duyuru Grubu

WhatSapp İletişim

İlke ve Şartlar


*Minimum 4 katılımcı sağlanamadığı takdirde tur iptal edilir.
*Rezervasyon iptali 2 gün öncesine kadar iade edilir. Veyahut bir sonraki geziye ön ödeme olarak kabul edilir.
*Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
*Turlarımıza kayıt olan katılımcılarımız “Tur Sözleşmesi”ni okumuş, kabul etmiş ve imzalamış sayılır.


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Banka Transferi -

Günler : 4 | Gece : 3


Dahil Olanlar


  • Seyahat Sigortası
  • Profesyonel rehberlik hizmeti
  • Akşam Yemeği
  • Kahvaltı
  • Ara Transferler
  • Tüm konaklamalar

Hariç Olanlar


  •     Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)    
  •     Şehirler arası ulaşım bedeli    
  •     Öğlen yemeği    
  •     Müze girişleri    
Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578İlgili Turlar