Yukarı Fırat Gezisi> Divriği Kemaliye Erzincan Gümüşhane Giresun
Divriği, Sivas, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Bu tur için tarihler henüz belli değil, detaylı bilgi almak için 02122519864 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 0 ₺

Toplam 0 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Yukarı Fırat Gezisi> Divriği Kemaliye Erzincan Gümüşhane Giresun
Doğu Anadolu bölgemizin Yukarı Fırat bölümüne; Fıratın doğduğu topraklara gidiyoruz. Fırat'ın suyunun yeşerteceği bu coğrafyadaki rotamızda Anadolu kırsal mimarisini en güzel köylerini, konak ve evlerini, Divriği Ulucamii ve Tuğut köyünü, Kemaliye ve çevre köylerini, Karanlık Kanyonu, Gürlevik şelalesini, Munzur dağlarının kuzey yamaçlarını, Roma'nın unutulan kenti Satala antik kentini görüp Karadeniz'e uzanacağız..

Gümüşhane'de Karaca mağarası ve Krom vadisini, Giresun'da adımızı aldığımız Tamzara mahallesini, Mavi gölleri ve Kuzalan şelalesini görmeye, gezmeye ve kültürüyle, efsaneleriyle, tarihiyle lezzet duraklarıyla yaşamaya gidiyoruz..

1.Gün Cumartesi > SİVAS DİVRİĞİ - ULUCAMİİ - TUĞUT - SIRAKONAKLAR - APÇAĞA KÖYLERİ
Sivas havaalanında buluşarak Divriği‘ye doğru yola çıkıyoruz. Divriği'de ilk olarak Unesco Dünya Kültür Miras listesinde yer alan Cami ve Darüşşifası ile büyüleyici bir güzelliğe sahip olan Ulucami'yi ziyaret ediyoruz. Ardından Divriği Kalesi'nin yanındaki tepeden Çaltı Kanyonunun görülmesi sonrası Nuri Demirağ Konağını gezip Divriği çarşısında kısa bir gezinti yaparak öğlen yemeğimizi yiyoruz. Daha sonra Tuğut köyüne doğru yol alıyoruz. Köye varıp onlarca köy konağının bulunduğu sokaklarda gezintiler yapıp bol bol fotoğraflar çekerek gezilerimizi tamamlayıp Kemaliye’ye doğru yol alıyoruz. Yol güzergahımızda Sırakonaklar Köyünü ve Ahmet Kutsi Tecer kültür merkezinin de bulunulduğu Apçağa köyünüzde gezerek günü Kırkgöz de tamamlayıp konaklayacağımız otelimize ulaşarak yerleşiyoruz.

2.Gün Pazar > KEMALİYE (EĞİN) - KARANLIK KANYON - TAŞ YOL - OCAK VE ERGÜ KÖYLERİ
Kahvaltımızın ardından Tarihi Kentler Birliği üyesi Unesco Dünya Miras listesine aday gösterilen Kemaliye (Eğin) de ki gezilerimize başlıyoruz. İlk gezi noktamız Karanlık Kanyon ve Taş yol olacak. Ayrıca kanyonda tekne gezisinde yapıyor olacağız. Bu gezi rotalarımızı tamamlayıp öğlen yemeğimizi Kemaliye'de yedikten sonra Doğa ve Tarih müzesini gezerek Kent merkezini görüp Taşdibi Mahallesi ve tarihi Taşdibi Cami, Mâni yolu, Zincirli Kaya, Lökhane gezilerimizi yaparak Ocaklı köyüne gidiyoruz. Ocak köyünde; Hıdır Abdal Türbesi, Ali Gürer Müzesi, Cem Evi, Ocak Köyü Kültür Merkezi'ni ve Prof. Dr. Bingür Sönmez'in yaptırdığı görkemli Pir Sultan Abdal Anıtı'nı gördükten sonra Dutluca Kardeşler Dondurma Künefe Evi'nde keçi sütü ve salepten yapılan dondurmayı tadıyoruz. Dutbeli başında vadiyi seyredip günü tamamlayarak otelimize dönüyoruz.

3.Gün Pazartesi > KEMAH - ERZİNCAN - GÜRLEVİK ŞELALESİ - SATALA ANTİK KENTİ - GÜMÜŞHANE
Erken alacağımız kahvaltımızın ardından Erzincan’a doğru yol alıyoruz. Yol güzergâhımızda Bağıştaş köyü ve Kemah kasabasında Üç kümbetler seyirlerimizi yaparak Erzincan’a ulaşıp Gürlevik şelalesini gezerek öğlen yemeğimizi yiyoruz. Ardından güzergahımızda yer alan Kelkit Sadak köyündeki Satala Antik kentinde uğrayıp gezintiler yaparak Gümüşhane’ye ulaşıyoruz. Süleymaniye mahallesini gezerek günü tamamlayıp konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz.

4.Gün Salı > KROM VADİSİ - İMERA MANASTIRI - KARACA MAĞARASI - ŞEBİNKARAHİSAR - MAVİ GÖLLER - KUZALAN ŞELALESİ - GİRESUN
Güne erken başlayıp Krom vadisinde yer alan İmera Manastırını ve Krom vadisini görmeye gidiyoruz. Vadideki gezilerimizi yaparak Aluçra-Şebinkarahisar-Dereli yoluyla Giresun’a doğru yol alıyoruz. Güzergâhımızda zamanımıza göre Tamzara Mahallesini, Mavi gölleri ve Kuzalan Şelalesi tabiat parkı gezilerimiz olacak. Giresun’a ulaşıp Kale ve Zeytinlik mahallesini görüp uçak kalkış saatimize göre sizleri hava alanına bırakarak vedalaşıyoruz.

Ödenek;  TL

Dahil olanlar
-Sivas’tan başlayıp Giresun havalananında bitecek ulaşım giderleri
-3 Gece Yarım pansiyon konaklama (akşam yemekleri otel dışında bölgede bulunan yerel lezzetleri tadacağınız restoranlarda olacak)
-Seyahat sigortası
-İkramlar
-Profesyonel rehberlik

Cebinizden çıkacaklar
-Uçak ulaşım giderleri
-Öğlen yemekleri
-Müze vb giriş- tekne gezisi vb ücretler

Konaklama:
2 Gece Kemaliye Özden Otel
1 Gece Gümüşhane Çimenler Otel

Uçuş Bilgileri (İstanbul için)
20 Nisan İstanbul SAW -Sivas Pegasusu 06.05 uçuşu
23 Nisan Ordu-Giresun Hav.-İstanbul SAW Pegasus 21.05

İlke ve Şartlar


Günler : 4 | Gece : 3


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578İlgili Turlar