St.Paul Yürüyüşü
Eğirdir, Isparta, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 2,450 ₺

Toplam 2,450 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Saint Paulos Yolu Yürüyüşü

Toroslar'ın Sonbahar'da ki en keyifli parkurlarından birinde, muhteşem manzaralar ve Köprüçay eşliğinde St.Paul rotasını yürümeye gidiyoruz.. Rotamıza Eğirdir'den başlayıp, Pednelissos Antik Kenti ve Uçansu Şelalelerini de görerek Torosların tüm zenginliklerini yaşayacağız. Unutmadan; isteyen Köprülü Kanyon'da rafting yapabilir ;)

Kısaca Planımız:
YOLA ÇIKIŞ >
İSTANBUL YOLA ÇIKIŞ – EĞİRDİR
1.GÜN 02 EKİM > EĞİRDİR – AKSU – ZİNDAN MAĞARASI - ADADA – KASIMLAR
2.GÜN 03 EKİM > KASIMLAR – KESME KÖYÜ ARASI YÜRÜYÜŞ- ÇUKURCA KÖYÜ
3.GÜN 04 EKİM > ÇUKURCA KÖYÜ – DEĞİRMENÖZÜ – ÇALTEPE KÖYÜ YÜRÜYÜŞÜ
4.GÜN 05 EKİM > DEĞİRMENÖZÜ – BEŞKONAK – SELGE ÖRENYERİ ve KÖYÜ – RAFTİNG
5.GÜN 06 EKİM > UÇANSU ŞELALESİ GEZİSİ – ANTALYA KONAKLAMA
6.GÜN 07 EKİM > ASPENDOS ÖREN YERİ GEZİSİ – ANTALYA GEZİSİ – İSTANBUL’A DÖNÜŞ.

Detaylı Plan:
01 EKİM > İSTANBUL YOLA ÇIKIŞ
 - EĞİRDİR VARIŞ
Sabah erken saat katılımcıları belirlenen noktalardan toplayarak İstanbul’dan Eğirdir’e yola çıkıyoruz. İncirli 05:30, Levent Durakları 06:00, Kadıköy Evl. 06:30 ve E-5 duraklarından devam şeklinde yol alıp birkaç mola vererek akşam olmadan saat 17:00 gibi Eğridir’e varıyoruz.  Tabii ki gün ışığı elverdiği sürece Eğridir’de birkaç tarihi mekanı göreceğiz. Akşam da göl kıyısında ziyafet çekeriz, göl balıkları ve tabi rakı ile. Konaklama uygulama otelinde.

1.GÜN 02 EKİM > EĞİRDİR – AKSU – ZİNDAN MAĞARASI - ADADA - KASIMLAR
Sabah Eğirdir’de göl kenarında kahvaltı yapıyoruz. Uçak ile bir gün önce gelenler ile kahvaltıda buluşuyoruz. Kahvaltı sonrası Köprüçay kaynaklarına doğru araçla yol almaya başlıyoruz. İlk durak Zindan Mağarası İS.1 ve 2. yy kalma antik eserlerinde olduğu ve Köprüçay kaynağını oluşturduğu düşünülen mağara ilginizi çekecek.  Buradan Adada antik kentine yol alacağız. Ören yeri gezisi sonrası taş döşeli Antik Roma yolundan bir saatlik bir yürüyüş yapacağız. Ardından araçla köyler arasından yolculuk ederek Kasımlar sırtlarına geleceğiz. Dağ eteğinden patika ve traktör yollarından yürüyerek Kasımlar Köyüne ulaşıp pansiyonuna yerleşiyoruz. Köyde kısa gezintiler ile akşam dinlencesinin tadını çıkarıyoruz.

2.GÜN 03 EKİM > KASIMLAR – KESME KÖYÜ YÜRÜYÜŞÜ- ÇUKURCA KÖYÜ
Sabah köyde alacağımız harika kahvaltı sonrası saat 09:00 gibi yürüyüşe başlıyoruz. Hedefimiz Kasımlar’dan Kesme Köyüne olacak. Yaklaşık 16 km lik bir yürüyüş yapacağız. Yürüyüş süresi molalar ile yedi saati bulabilir. Kasımlar köyünden başlayıp aşağıya Köprüçay’ın kaynaklarına inilecek sonra yokuşlu bir rota ile çıkılıp devamında da muhteşem patikalardan devasa kayalıklı alanlardan geçerek Kesme köyüne ineceğiz. Köyde bir mola verilip devamında köyün yanı başındaki antik yerleri görülüp aşağıya Çukurca köyüne son iki saatlik yürüyüş ile ineceğiz. Çukurca Köyünde Muhtarın misafiri olacağız ve evlere dağılarak konaklama gerçekleştireceğiz. Akşam yemeği bir köy evi bahçesinde olacak. Yemekler tabi ki köy kadınlarından ve yöresel olacak.

3.GÜN 04 EKİM >  ÇUKURCA KÖYÜ – DEĞİRMENÖZÜ – ÇALTEPE KÖYÜ YÜRÜYÜŞÜ
Sabah kahvaltıdan sonra araçlar ile köyün yukarısına çıkıp oradan bir buçuk saatte Yeşilbağ köyüne yürüyeceğiz. Sonra da inişli bir rota ile harikulade panoramalar alarak aşağıya Köprüçay Vadisi’ne ineceğiz. Yürüyüşün sonuna doğru da Toroslar’dan patlarcasına çıkan kaynak suları göreceğiz ve Değirmenözü köyüne varacağız. Pırıl pırıl suların yanı başında bir piknik yapacak ve Köprüçay’ın serin sularına girebileceğiz. Yüzme molası sonrası tekrar yola koyulup Çaltepe köyüne gideceğiz. Yolda kısa bir rota daha yapabiliriz. Konaklama ise Çaltepe köyünde harika bir pansiyon’da olacak. Pansiyon oldukça rahat ve mükemmel konumda; dinleme alanları, bahçesi ve konumu ile çok çok güzel bir yer. Akşam yemeğini pansyonda şarkılar türkülerle alacağız.

4.GÜN 05 EKİM >  DEĞİRMENÖZÜ – BEŞKONAK – SELGE ÖRENYERİ ve KÖYÜ – RAFTİNG
Bugün kahvaltıyı da erken yapıp yola çıkacağız. Araçlar ile yol alıp Ballıbucak köyü civarından yürüyüşe başlayıp hiç görülmemiş bir taş orman içine girip acaip nemli ve yaşlı ormanlar içinden “Adam kayalar” arasından  3 saat kadar yürüyüş yapıp Selge antik kentine varacağız. Orada bir öğlen yemeği alıp antik kenti de görüp araçlar ile aşağıya Köprülü Kanyon’a ineceğiz. Bizi bekleyen botlara atlayıp köpüklü sularda iki saat rafting yapacağız. Hemen herkesin yapabileceği bir etkinlik köprüçay’da rafting yapmak. Rafting süresince yüzme molalarımızda olacak. Konaklama Köprüçay kıyısında Pansiyonda olacak.

5.GÜN 06 EKİM > UÇANSU ŞELALESİ GEZİSİ – ANTALYA KONAKLAMA
Bugün büyük gün olacak. Pek bilinmeyen ve oldukça etkili Uçansu Şelalelerini göreceğiz. Yine sabah çok geç kalmadan yola koyulup araçlar ile dağları aşıp 3 saatte Pednelissos antik kentine varacağız. Antik kenti gezip sonra da hep aşağıya doğru bir rota ile orman içinden bazen de dik patikalar ile 3 saatte önce Uçansu 1 ve sonra da Uçansu 2 Şelalesine ineceğiz. Şelalenin havuzunda yüzme molası vereceğiz. Ardından araçlarımızı değiştirip bizi almaya gelecek araç ile konaklamak için Antalya kent merkezine gideceğiz. Son gece konaklamamız Kaleiçi semtinde Puding Otel’de olacak.

6.GÜN 07 EKİM > ANTALYA GEZİSİ – İSTANBUL’A DÖNÜŞ.
Bugün dönüş günümüz kahvaltı sonrası 2 saat kadar bir serbest zaman verip otobüs ile dönüşe geçeceğiz ,saat 11.00 gibi yola çıkacağız. Molalar sonrası gece 21.30 sularında da İstanbul’a varmış olabileceğiz. Tabii ki uçak ile dönecek olanlar kendi olanakları ile dönecekler.

Ödenek; 1750 TL (Nakit Ödeme)

Neler dahil olacak?
- İstanbul Eğirdir gidiş/dönüş ulaşım,
- 5 gün eşyaların transferi ve kısa araç destekleri
- 6 Gece konaklama,
- 6 kahvaltı, 4 Akşam yemeği, 5 öğle kumanyası
- Lokal rehberlik hizmeti,
- Seyahat Sigortası,

Cebinizden ne çıkacak?
- istenir ise Antalya - İstanbul (vb)- dönüş (uçak vb) organizasyonu.
- Ana yolculukta ve molalardaki yemekler
- İlk gün ve son gün akşam yemeği
- Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

Öğle yemekleri Alternatifleri ne olacak?
Yürüyüşler ’de genelde kumanya yapıyor olacağız. İlk gün subaşında güzel bir piknik yapma olanağımız var.

Nerede Kalacağız?
Köprülü Kanyon boyunca pansiyon ve tesislerde konaklayacağız. Bir gece köy evi konaklamamız bulunmakta. Köy evinde konfor ve özel duş aranmaması gerekmektedir. 

Sırasıyla Konaklama alanları:
*Eğirdir Uygulama Oteli
*Kasımlar Pansiyon
*Çukurköy Muhtarlığı
*Barca Pansiyon
*Köprüçay Pansiyon
*Puding Otel

Konaklamalar kamp şeklinde olabilir. Kamp malzemelerini isterseniz biz sağlayabiliyoruz. Lakin özellikle uyku tulumlarını sizlerin getirmesini öneririz.
Kamp kurulan yerlerin hemen yanında konaklama olanakları olacak. Pansiyon veya misafir evi niteliğindeki bu tesislerden isteyen ücret karşılığı yararlanabilir.
Akşam yemekleri kamp alanlarında kolektif bir şekilde ortak organize edilir. Akşam yemekleri ve kahvaltılar yöre ürünleri kullanılmasında özen gösterilir.

Kayıt nasıl olunur?
İlan edilen kişi başı tur bedelinin tamamı veya kaparo ödemesi yapılarak katılımcılarımızın kayıtları oluşturulur.
Kayıt esnasında katılımcı ismi, iletişim bilgileri (telefon, e-mail..vb) sigorta için kimlik bilgilerinin bize aktarılması gerekmektedir.
TamzaraTur (212) 251 98 64 pbx - 0 505 497 05 78 - onur@tamzaratur.com

Çantamda neler olmalı:
Küçük bir sırt çantası (yürüyüşlerde yedek eşyanızı ve kumanyanızı koyacağınız yaklaşık 25 lt. sırt çantası)
Yürüyüş ayakkabısı (Bileğinizi kavrayan, taban sertliği ve tabanında bol tutamağı bulunan)
Yağmurluk (Tercihen panço dediğimiz, geniş ve bol başımızdan geçirip gövdemizi kaplayan aparat)
Sweat-shirt (Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi)
T-shirt (Sentetik, teri üzerinde tutmayan)
Pantolon (Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim, iki adet yeterli)
Flash Bellek (Tur sırasında çekilen video ve fotoğrafların anında katılımcılara verilebilmesi için)
Fotoğraf makinesi (Yedek pil ve film)

Detaylı malzeme bligisi için; http://www.tamzaratur.com/blog/cantamda-neler-var

İlke ve Şartlar


Günler : 7 | Gece : 6


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578