Acara Platosunda Yeni Yıla Merhaba
Hacıosman Köyü, Hacıosman Mahallesi, İznik/Bursa, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 495 ₺

Toplam 495 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Yılbaşında Acara Platosu 
Yılbaşı için henüz plan yapmadıysanız İstanbul'a 2 saatlik mesafede, tamamen doğanın içinde, biz bize eğlenip şarkılar söyleyerek yeni yıla merhaba diyeceğimiz keyifli bir program hazırladık :) 

Yalova yarımadasından başlayıp Sakarya nehrine kadar uzanan 1000-1500m yüksekliğinde bir dağ silsilesi bizleri karşılar.. Bu bölgeye “Samanlı Dağları” denmektedir.. Bölgenin Kocaeli körfezine karşı konumu özel bir mikro iklim yaratmaktadır ve bölge geçiş iklimi yanı sıra Karadeniz’e oldukça benzemektedir. Özellikle birbirinden güzel yaylalarından dolayı Küçük Karadeniz demek pekte yanlış olmaz :) Menekşe yaylası, Alıçyayla, Küçükalıç, Ercüva Yaylası, İnönü Yaylası, Elmalı Yaylası bunlardan bazılarıdır.

Şu an Samanlı Dağları silsilesinde olabildiğince bakir kalan bir coğrafya bulunmakta. Bu alan Kocaeli Gölcük ilçesi ve Bursa İznik ilçeleri arasında uzaman bir platodur. Bölge genel olarak Acara platosu olarak anılır. Burada Batum göçmeni Gürcüler yaşamaktadır ve kendilerine Acara Gürcü’sü demektedirler. Böylece bölge Acara Platosu adını almaktadır. Acara Platosunda yayla yürüyüşünden kanyon geçişine, zirve çıkışından derin orman yürüyüşüne, geniş kır, çimen yürüyüşü ve birçok etkinliği yapmak mümkün.

Bizler de Tamzara Turizm olarak son 10 yıldır Acara Platosunda oldukça yoğun programlar düzenledik. Bahar kampları, geçiş yürüyüşleri ve en önemlisi Kayın Ormanı Çiftliğinde başta peynir atölyesi etkinlikleri olmak üzere bir çok aktivitemiz oldu.  

Şimdi ise Yeryüzü Oteli ile birlikte bölgede doğa, çocuk dostu ve etkinlik dolu bir konaklama merkezi oluşturup sizlere çok farklı hizmetler sunacağız :)

Bölge ile ilgili Bülent Üçok abimizin yazısını okumanızı öneririz. 

Tur Programı:
1.GÜN> İSTANBUL - İZNİK - KÖY YÜRÜYÜŞÜ - YERYÜZÜ OTELİ
Belirtilen kalkış noktaları ve saatlerde katılımcılarımız ile buluşup yola çıkıyoruz. Eskihisar iskelesinden feribota bineceğiz ve kahvaltı atıştırmamızı burada alacağız. Feribot yolculuğu sonrası İpekyolu ve aynı zamanda Haçlıların kullandığı Dragos Valideköprü yolu üzerinden önce İznik’e, oradan da yarım saatlik bir yolculukla Acara Platosuna ulaşıyoruz. Kar durumuna göre bölgede yer alan köyler arasında kısa yürüyüşler yaptıktan sonra kendimizi yılbaşı eğlencesine hazırlamak üzere otelimize ulaşıp odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam eğlenceli bir yılbaşı yemeği bizleri bekliyor :)

2.GÜN> İZNİK GEZİSİ – İSTANBUL
Yeni yıla uyanacağımız ilk sabahın tadını çıkararak keyifli bir kahvaltıyla güne başlıyoruz. Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıp İznik kent merkezine ulaşıyoruz. İznik’te zaman durumumuza göre Kent surları, İstanbul ve Lefke Kapı, 2. Murat Hamamı, Ayasofya Camii, Çini Atölyeleri, Yeşil Cami, İznik Müzesi, Roma Tiyatrosu gibi yapıları gezerek vakitlice İstanbul'a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Ödenek: 495 TL (Nakit tur fiyatı)

Neler dahil? 
-Bütün ulaşımlar
-Feribot geçiş bedeli,
-1 gece konaklama,
-Otelde 1 Yılbaşı yemeği, 1 kahvaltı
-Seyahat sigortası,
-Yürüyüş ve bölge mihmandarlığı

Cebinden ne çıkacak? 
-İlk gün kahvaltı ve öğle yemekleri,
-Alkollü içeekler
-Özel harcamalarınız,

Nerede Kalacağız?
Yeryüzü Oteli’nde konaklıyoruz. www.yeryuzuotel.com
Kır ve dağ oteli olarak kuruluş aşamasında olan Yeryüzü Oteli, net 40 m2 odaları ile oldukça konforlu konaklama olanağı sunar.  
Yeryüzü Otel Görselleri :)

Yola Çıkış; 
Katılımcı sayısına göre minibüs ya da yarım otobüsler ile hareket edilir.
İncirli Alfemo 07.00 
Mecidiyeköy Teknosa 07.20 
Kadıköy Evlendirme 07.30
Bostancı E-5 07.40
E-5 duraklarından devam..

Gerekli Donanım:
*Trekking yürüyüşlerine uygun spor ayakkabı veya bot.
*Tercihe bağlı tozluk.
*Trekkinge uygun pantolon (bol kesim sentetik keten) 
*Spor için üretilmiş üst kıyafetler 
*Yedek kıyafet ve ayakkabı (ıslanma çamurlanma terleme gibi durumlar için)
*Akşam izlemek istediğiniz filmler

İlke ve Şartlar


Günler : 2 | Gece : 1


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578