Bayramda Yakın Karadeniz
Hacıosman Köyü, Hacıosman Mahallesi, İznik/Bursa, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 1,250 ₺
Çocuk 0 ₺

Toplam 1,250 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 200 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Bayramda Yakın Karadeniz 
Acara Platosunda Karadeniz Esintili Bayram Turu

Yalova yarımadasından başlayıp Sakarya nehrine kadar uzanan 1000-1500m yüksekliğinde bir dağ silsilesi bizleri karşılar.. Bu bölgeye “Samanlı Dağları” denmektedir.. Bölgenin Kocaeli körfezine karşı konumu özel bir mikro iklim yaratmaktadır ve bölge geçiş iklimi yanı sıra Karadeniz’e oldukça benzemektedir. Özellikle birbirinden güzel yaylalarından dolayı Küçük Karadeniz demek pekte yanlış olmaz :) Menekşe yaylası, Alıçyayla, Küçükalıç, Ercüva Yaylası, İnönü Yaylası, Elmalı Yaylası bunlardan bazılarıdır.

Şu an Samanlı Dağları silsilesinde olabildiğince bakir kalan bir coğrafya bulunmakta. Bu alan Kocaeli Gölcük ilçesi ve Bursa İznik ilçeleri arasında uzaman bir platodur. Bölge genel olarak Acara platosu olarak anılır. Burada Batum göçmeni Gürcüler yaşamaktadır ve kendilerine Acara Gürcü’sü demektedirler. Böylece bölge Acara Platosu adını almaktadır. Acara Platosunda yayla yürüyüşünden kanyon geçişine, zirve çıkışından derin orman yürüyüşüne, geniş kır, çimen yürüyüşü ve birçok etkinliği yapmak mümkün.

Bizler de Tamzara Turizm olarak son 10 yıldır Acara Platosunda oldukça yoğun programlar düzenledik. Bahar kampları, geçiş yürüyüşleri ve en önemlisi Kayın Ormanı Çiftliğinde başta peynir atölyesi etkinlikleri olmak üzere bir çok aktivitemiz oldu.  

Şimdi ise Yeryüzü Oteli ile birlikte bölgede doğa, çocuk dostu ve etkinlik dolu bir konaklama merkezi oluşturup sizlere çok farklı hizmetler sunacağız :)

Bölge ile ilgili Bülent Üçok abimizin yazısını okumanızı öneririz. 

Kısaca Tur Planı:
1.GÜN> İSTANBUL – İZNİK GEZİSİ - KIR YÜRÜYÜŞÜ - YERYÜZÜ OTEL
2.GÜN> ELMALI KÖYÜ - ALIÇYAYLA - KÜÇÜKALIÇ YAYLA - OTEL
3.GÜN> ÖZEKDERE - MENEKŞE YAYLASI - OTEL 
4.GÜN>  ELMALI KÖYÜ – SANSARAK – İHSANİYE GEÇİŞİ
5.GÜN> YERYÜZÜ ORMAN ve KIR YÜRÜYÜŞÜ – GÖLCÜK – İSTANBUL

Detaylı Tur Planı:
1.GÜN> İSTANBUL - İZNİK - KIR YÜRÜYÜŞÜ - YERYÜZÜ OTEL
Belirtilen kalkış noktaları ve saatlerde katılımcılarımız ile buluşup yola çıkıyoruz. Eskihisar iskelesinden feribota bineceğiz ve kahvaltı atıştırmamızı burada alacağız. Feribot yolculuğu sonrası İpekyolu ve aynı zamanda Haçlıların kullandığı Dragos Valideköprü yolu üzerinden İznik’e ulaşıyoruz. İznik’te Kent surları, İstanbul ve Lefke Kapı, 2. Murat Hamamı, Ayasofya Camii, Çini Atölyeleri, Kılıçaslan Caddesi, Yeşil Cami, İznik Müzesi, Roma Tiyatrosu, batık Bazelika, Senato Sarayı gezilerini yapacağız. İznik kırsalında Dikilitaş gezisini yapıp Acara platosuna, Karadeniz izlenimli doğa alanımıza ulaşıyoruz. Yarım saatlik bir kır yürüyüşü yaparak Yeryüzü oteline ulaşıyor ve dinlenmeye geçiyoruz.
Araç yolculuğu: 2.5 saat / Yürüyüş: 2 saat /Mesafe: 4 km

2.GÜN> ELMALI KÖYÜ - ALIÇYAYLA - KÜÇÜKALIÇ YAYLA – YERYÜZÜ OTEL
Acara Platosunun en büyük köyü olan Elmalı köyü vadisine gidiyoruz. Burada Alıçyayla patikasına kadar araçla çıkıyoruz. Daha sonra bir saatlik yürüyüş ile Büyük Alıçyayla’ya ulaşacağız. Geniş düzlükler, harika manzaralar ve yayla evleri arasında yarım saatlik bir yürüyüş yapıyoruz.  Daha sonra orman içinden Küçük Alıçyayla’ya ulaşacağız. Buradan Elmalı Ankara mahallesine doğru harika bir patikadan 1.5 saat yürüyüş yapacağız. Toplam 4 saatlik yürüyüş ile günü sonlandırıp otelimize dönüyoruz.
Araç yolculuğu: Yarım saat / Yürüyüş: 4 saat /Mesafe: 14 km

3.GÜN> ÖZEKDERE - MENEKŞE YAYLASI - OTEL  
Kahvaltı sonrası 09:30 gibi yola çıkıyoruz. Saat 10:00’da parkur başındayız. Kırıntı köyünde başlayacak yarım saatlik yürüyüş ile Özekdere çayırlıklarına iniyoruz. Harika orman içi çayırlıklardan bir saat yürüyüş yapacağız. Ardından kısa tırmanış yürüyüşü sonrası Menekşe Yaylası sınırlarına ulaşacağız. Öğle kumanya molası ve dinlencenin ardından çevre gezisi yapacağız. Ardından Kırıntı Köyü patikasından dönüş yoluna geçeceğiz. İki saatin sonunda yürüyüşümüzü bitiriyoruz. Aracımıza varıp Otelimize geri dönüyoruz.
Araç yolculuğu: Yarım saat / Yürüyüş: 4 saat /Mesafe: 14 km

4.GÜN> ELMALI KÖYÜ – SANSARAK – İHSANİYE GEÇİŞİ
Bölgenin en büyük köyü olan Elmalı köyüne gidiyoruz . Burada yüzyılı geçkin tarihi ile ayakta duran çivisiz ahşap cami olarak bilinen Elmalı Camisini gezeceğiz. Ardından harika bir vadi üzerinden Sansarak Köyüne doğru bir yürüyüş yapacağız. İlk bir saat düz bir vadiden ilerleyeceğiz. Geniş çimenlik alanlardan geçtikten sonra yarım saatlik tırmanış yaparak yüz metre irtifa kazanacağız ve bir tepeye çıkacağız. Buradan iniş yürüyüşü ile bir saate Sansarak Köyüne ineceğiz. Köy kahvesinden alacağımız aperatif atıştırmadan sonra İhsaniye köyüne doğru isteyenlerle bir yürüyüş daha yapacağız. Öğleden sonra yürüyüşünde son etapta biraz tırmanış olacak. Günü İhsaniye köyünün müthiş manzarasında sonlandırıp otelimize geri döneceğiz. Araç yolculuğu: 1 saat / Yürüyüş: 4 saat /Mesafe: 14 km

5.GÜN> YERYÜZÜ ORMAN ve KIR YÜRÜYÜŞÜ – GÖLCÜK – İSTANBUL
Keyifli kahvaltı sonrasında vakitlice zamanda eşyalarımızı toplayıp aracımıza yerleştiriyoruz. Bahçemizdeki kırlık alandan başlayan bir yürüyüş ile üst gölettin kıyısına ulaşacağız. Buradan tekrar orman içine girerek bir saatlik orman yürüyüşü yapacağız. Aracımızla buluşup Gölcük üzerinden dönüş yoluna geçiyoruz. İhsaniye köyünde bir öğle molası vereceğiz. Ardından Gölcük kazıklı Kervansarayını gezeceğiz. Ardından İstanbul’a doğru dönüşe geçeceğiz.Araç yolculuğu: 3 saat / Yürüyüş: 2 saat /Mesafe: 8 km

Ödenek: 1250 TL (Nakit tur fiyatı)  - 1340 TL(KK tek çekim)
Sng Konaklama farkı: 400 TL

Neler dahil? 
-Bütün ulaşımlar
-Feribot geçiş bedeli,
-4 gece konaklama,
-4 akşam yemeği, 5 sabah kahvaltısı,
-4 Öğle kumanyası
-Seyahat sigortası,
-Yürüyüş ve bölge mihmandarlığı

Cebinden ne çıkacak? 
-Özel harcamalarınız,
-Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)

Nerede Kalacağız?
Yeryüzü Oteli’nde konaklıyoruz. J www.yeryuzuotel.com
Kır ve dağ oteli olarak kuruluş aşamasında olan Yeryüzü Oteli, net 40 m2 odaları ile oldukça konforlu konaklama olanağı sunar.  
Yeryüzü Otel Görselleri :)

Yola Çıkış; 
Katılımcı sayısına göre minibüs ya da yarım otobüsler ile hareket edilir.
İncirli Alfemo 07.00 
Mecidiyeköy Teknosa 07.20 
Kadıköy Evlendirme 07.30
Bostancı E-5 07.40
E-5 duraklarından devam..

Gerekli Donanım:
*Trekking yürüyüşlerine uygun spor ayakkabı veya bot.
*Tercihe bağlı tozluk.
*Trekkinge uygun pantolon (bol kesim sentetik keten) 
*Spor için üretilmiş üst kıyafetler 
*Yedek kıyafet ve ayakkabı (ıslanma çamurlanma terleme gibi durumlar için)
*Akşam izlemek istediğiniz filmler

İlke ve Şartlar

Nakit, Banka havalesi veya kredi kartı ile ödeme yapmak mümkün. Taksit ve diğer seçenekler için bizlerle lütfen iletişimde bulunun. *Turumuz maksimum 15 kişiyle yapılır. Minimum 10 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilir. *Turumuza en geç 25 gün öncesine kadar kayıt yaptırıp ücreti yatırmış olmanız gerekmektedir. *Rezervasyon iptali tur tarihinden 15 gün öncesine kadar iade edilir. 15 günden sonra tur ücretinin %30’u; tura bir hafta kala tur ücretinin %50’si kesinti yapılır.Tura 4 gün kala rezervasyon iptallerinde ücret iade edilmez. *Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Banka Transferi -

Günler : 5 | Gece : 4


Dahil Olanlar


  • Ulaşım
  • Seyahat Sigortası
  • Akşam Yemeği
  • Öğlen yemeği
  • Ara Transferler
  • Tüm konaklamalar

Hariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578İlgili Turlar