Harran - Nemrut Fotoğraf Gezisi
Harran
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 1,150 ₺

Toplam 1,150 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Bu kez rotamız Harran Ovası ve UNESCO Dünya Tarih ve Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Nemrut Dağı Milli Parkı.. Ülkemizin en önemli tarihi beldelerinde geçmişe yolculuk yaparken fotoğraf eğitim sürecini de birlikte yaşıyorsunuz..

Harran denince akla, uçsuz bucaksız bir ovanın ortasına konmuş konik kubbeli evler ve bu evleri aydınlatan sarı sıcak bir ışık gelir. Zamana direnebilmiş kale ve sur kalıntılarıyla çevrili Harran, bugün renk ve karmaşa içindedir. Geleneksel evlerin bir bölümü topluca durur ve Harran’ın eski zamanlarını çağrıştıran görüntüler sunar. Ancak bir kısmının tepesine televizyon antenleri, elektrik ve telefon direkleri dikilidir; aralara beton damlı biriket ve teneke kaplı yapılar girmiştir. Yine de kasabada geleneksel yaşam sürer.

Dünyanın sekizinci harikası olarak tanımlanan Nemrut’un karşısında heyecanlanmamak olanaksız. Nemrut, kırma taşların yığılmasıyla oluşturulmuş konik bir tümülüs ve görkemli heykelleriyle UNESCO Dünya Kültür Mirası arasında yer alıyor.  İ.Ö. 1. Yüzyıla tarihlenen tümülüs dağın 2150 metre yükseklikteki zirvesinde bulunuyor.

Program;
1.Gün 28 Eylül Cuma / Şanlıurfa - Harran - Tektek Dağları

Sabah Şanlıurfa Havalimanı’nda grubumuzla buluşuyoruz. Otele yerleşmenin ardından Harran’a geçiyoruz. Harran, antik kent ve geleneksel kübik evlerin son örneklerini gördükten sonra Tektek Dağları’na doğru yola çıkıyoruz. Bazda Mağaraları’nın dev boşluğunda şaşırtıcı fotoğraflar bizi bekliyor. Gün bitiminde konaklama Urfa'da

2.Gün 29 Eylül Cumartesi / Tarihi Çarşı - Balıklı Göl - Nemrut Dağı
Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. Şanlıurfa’nın tarihi çarşıları, kale ve balıklı gölün çevresinde kısa bir tur attıktan sonra hedefimiz Nemrut Dağı ve Nemrut'un görkemli heykellerinde güneşin batışına yetişmek :) Gün bitiminde konaklama Nemrut'ta

3.Gün 30 Eylül Pazar / Eski Kahta - Cendere Köprüsü - Karakuş Tümülüsü - Adıyaman
Gezinin son günü. Bugün Nemrut’un diğer duraklarını oluşturan Eski Kâhta Kalesi, Arsemia, Cendere Köprüsü ve Karakuş Tümülüsü’nü fotoğraflıyoruz.  Gün bitiminde Adıyaman havaalanına ulaşıp sizlerle vedalaşıyoruz. 

Ödenek: 1150 TL (Nakit tur fiyatı) - 1240 TL (KK tek çekim)
*Sng farkı 150 TL

Neler Dahil?
-Şanlıurfa'da başlayıp Adıyaman'da bitecek bütün ara transferler,  
-2 Gece Konaklama
-2 Kahvaltı,
-2 Akşam yemeği,
-Faruk Akbaş öncülüğünde fotoğraf rehberliği,
-Seyahat Sigortası,

Cebinden Ne Çıkacak?
-Şehirler arası ulaşım bedeli,
-Öğlen yemekleri,
-Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)

Gezi Lideri:
Dünyanın ve Türkiye'nin pek çok yerinde fotoğraf ve gezi rehberliği yapan Faruk Akbaş aynı zamanda mizahi kişiliği ile tanınır. Soru sormaktan çekinmeden yapacağınız bu eğlenceli gezi ve fotoğraf turunda birçok yeni bilgilerle döneceksiniz. Fotoğraf eğitim ve albüm kitapları bulunan Faruk Akbaş'ın Fotoğraf Teknik Okumaları, Türkiye Fotoğraf Rehberi, Fotoğrafta Pratik Kompozisyon, Gezi Fotoğrafçılığı, Fotoğraf Cepte kitapları yayınlarından bazıları.

Nerede Kalacağız?
1 gece Grand Urfa Hotel
1 gece Nemrut Kervansaray

İlke ve Şartlar


Günler : 3 | Gece : 2


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578