Hatay'da Kısa Bir Haftasonu Kaçamağı..
hatay
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Bu tur için tarihler henüz belli değil, detaylı bilgi almak için 02122519864 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 0 ₺

Toplam 0 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Hatay'da Kısa Bir Haftasonu Kaçamağı..
Binlerce yıllık tarihiyle çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış, yeşilin ve mavinin, eşsiz kenti, Hatay.. Hatay’ı görmeniz için onlarca sebep sayabiliriz. Zor kısmı, nereden başlayacağımıza karar vermek.. Yöresel yemekleri, mozaikleri, muhteşem doğası, farklı dinlere ait ibadethaneleri ve tarihi geçmişiyle 2 günlük kısa bir kaçamakla neler yapacağız bir görelim ;)

Program;
1.Gün / Sultan Sofrası - Habib Neccar Camii - Mozaik Müzesi - Kent Gezisi - Uzun Çarşı - Harbiye

Sabah havaalanında bizleri bekleyen aracımıza binerek kent merkezine gidip yörenin en özel mekanlarından olan Sultan Sofrasında zengin ve yöresel menülü bir kahvaltıyla güne merhaba diyoruz. Kahvaltı sonrası aynı yerde bulunan Habib Neccar Camisini görüp mozaik müzesine doğru yol alacağız. Müzeyi ve Saint Pierre Kaya Kilise’ni gezdikten sonra kent merkezindeki otelimize gidip yerleşeceğiz. Kısa bir süre dinlenip kentin dar ve ilginç sokaklarını gezecek ve mimarisini göreceğiz. Dinlerin ve kültürlerin harman olduğu sokaklar ve ibadethaneler oldukça ilginç gelecek. En az bir kiliseye girip ünlü Uzun Çarşı’yı gezip vakit durumuna göre ünlü lezzet durağı künefeci “Yusuf usta”ya da uğrayacağız. Dileyenler yöreye özgü alışverişler yapabilir. Akşam ise dağın eteğinde yer alan Harbiye (Defne) semtine çıkıp buradaki restorandan müzikli bir yemek alacağız.

2.Gün / Samandağı - Hıdırbey Köyü - Vakıflı Köyü - Beşikli Mağara - St.Simon Manastırı
Otelde kahvaltımızı erkenden alıp Samandağı'na doğru yola çıkıyoruz. Öncelikle Musa Dağı eteğindeki yer alan ve Alevi Türkmen köyü olan Hıdırbey ve Ermenistan dışındaki yegane Ermeni köyü olan Vakıflı köylerini ziyaret edeceğiz. ”Musa çınarı”nın da olduğu Hıdırbey’de köy kahvesinde bir çay içip Vakıflı köyünde kiliseyi ziyaret ettikten sonra bölgenin önemli bir antik yapısı olan Titus Vespesianus kaya tünelini, taş çağı mağaralarından kalma atıkları ve Beşikli Mağara denilen muhteşem kaya mezar alanını göreceğiz. Samandağ'da vereceğimiz öğle yemeği molası sonrası Saint Simon Stilit Manastırı’na gidip ilginç hikayesini öğreneceğiz. Daha sonra kent merkezine dönüp serbest zaman vereceğiz. Akşama doğru otelde buluşup aracımıza binerek havaalanına gidip programımızı sonlandıracağız.

!!BU TURUMUZ ŞU ANDA AKTİF OLMAYIP İLERLEYEN DÖNEMLER İÇİN PLANLANMAKTADIR!!
ÖZEL GRUP TALEPLERİNİZ DOĞRULTUSUNDA DİLEDİĞİNİZ ZAMAN GERÇEKLEŞTİRMEMİZ MÜMKÜNDÜR

Neler dahil olacak?
- Hatay'da başlayıp Hatay'da biten bütün ulaşım-transferler
- 1 gece konaklama,
- 2 kahvaltı, (1 Sultan Sofrası + 1 Otelde)
- 1 öğle yemeği
- Restoranda 1 akşam yemeği,
- Seyahat sigortası,
- Rehberlik

Cebinizden ne çıkacak?
- Gidiş/dönüş uçak ulaşımı,
- 1 Öğle yemeği,
- Yemeklerdeki içecekler ve Alkollü içecekler
- Ören yeri girişleri ve Müze girişleri

Konaklama:
Büyük Antakya Oteli

İlke ve Şartlar

*Turumuz maksimum 45 kişiyle yapılır. Minimum 12 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilebilir. *Turumuza en geç 15 gün öncesine kadar kayıt yaptırıp ücreti yatırmış olmanız gerekmektedir. *Rezervasyon iptali 15 gün öncesine kadar iade edilir. 15 günden sonra tur fiyatının %30'u, bir hafta kala tur fiyatının %50'si kesinti yapılır. Tura 4 gün kala ücret iade edilmez. *Rehberler koşullara göre tur programındaki günleri değiştirebilir. *Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir. *Turlarımıza kayıt olan katılımcılarımız “Tur Sözleşmesi”ni okumuş, kabul etmiş ve imzalamış sayılır.


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Banka Transferi -

Günler : 2 | Gece : 1


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578İlgili Turlar