Ege Kasabalarına Yolculuk
İzmir, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 270 ₺

Toplam 270 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Ege Kasabalarına Yolculuk Turu
Ödemiş-Birgi-Tire-Şirince-Kuşadası-Sığacık-Urla

Tatlı bir hafta sonu kaçamağı için Ege’nin kendine has doğasını, mimarisini ve lezzetlerini sonuna kadar yaşayacağın bir program seni bekliyor.. Sığacık’ın semt pazarında, Şirince’nin eski taş sokaklarında, Tire ve Birgi’nin geçmişinde keyifli bir yolculuğa çıkacağız.

1.Gün Cumartesi / İzmir-Ödemiş-Birgi-Tire-Şirince-Kuşadası
Sabahın erken saatlerinde gerçekleştirdiğimiz uçak yolculuğuyla İzmir Adnan Menderes havalimanına ulaşıyoruz. Grup arkadaşlarımızla buluştuktan sonra, kahvaltımızı da alacağımız Ege’nin şirin köyü Birgi’ye doğru hareket ediyoruz. Asırlık ağaçların altına kurulu bu yer; hem tarihi hem de kültürel açıdan gezginlerin mercek altına aldığı bir köy. Kahvaltımızın ardından usta ellerden çıkan eski konakları, medrese ve camileri gezip dar taş sokaklarda fotoğraflar çekiyoruz. Daha sonra yolumuz bizi ikinci durağımız olan Tire’ye götürüyor. Tire, yörenin ilgi çeken kasabalarından bir tanesi olma özelliğini yıllardır koruyor. Kasabaya has lezzetleri, yemyeşil doğası ve Salı günleri kurulan köy pazarıyla fazlaca misafir ağırlıyor. Tire’de bulunan Yoğurtluoğlu Külliyesi ilçenin tepedeki gözü adeta. İlçede bulunan birbirinden farklı birçok cami ve medrese var. Öğle yemeğimizi yöresel Tire Köftesi ile aldıktan sonra Tire sokaklarını gezip bölgenin önemli bir gezi noktası olan Şirince Köyü’ne doğru yola çıkacağız. Köydeki eski kiliseyi gezip sokaklarında zaman geçirdikten sonra yöresel ürünler alıp şarap tadımı da yapabileceğiz. Şirince’yi gezdikten sonra Kuşadası’ndaki otelimize doğru yola çıkacağız.

2.Gün Pazar / Kuşadası – Sığacık – Urla - İstanbul
Sabah otelimizde kahvaltımızı alıyoruz ve gezilerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Kuşadası sahilinde gezinti yaptıktan sonra Güvercinada’ya geçiyoruz. Bir savunma kalesi olarak kurulan kaleden manzara izlenimi yapıp Seferihisar’ın sakin köyü Sığacık’a gideceğiz. Çevreden birçok insanı ağırlayan yöresel pazarını gezip alışveriş yapabilme imkanımız olacak. Dar sokaklarında kaybolup, fotoğraflar çekeceğiz. Öğle yemeğimizi yöresel mezelerden oluşan bir menüyle taçlandırabiliriz ya da yemek için kendimizi Urla’ya saklayabiliriz. Sığacık'tan sonra turumuzun son durağı olan Urla’ya geçeceğiz. Güzel bir sahil kasabası olan Urla mimarisi ve mavisiyle göz okşayan bir yer. Malgaca Pazarını gezerken küçük bir mısır çarşısı göreceğiz. Sanat sokağındaki güzel kafelerde oturup soluklanacağız ve limanı gezip Urla’ya veda edeceğiz. Gün sonunda aracımıza binip İstanbul’a dönmek için İzmir havalimanına doğru yola çıkacağız.

Ödenek; 270 TL (Nakit)

Neler dahil? 
-İzmir'de başlayıp İzmir'de biten tüm ara transferler,
-1 gece konaklama,
-1 sabah kahvaltısı,
-Rehberlik
-Seyahat sigortası

Cebinden ne çıkacak? 
-Şehirlerarası ana ulaşım bedeli,
-İlk gün kahvaltı,
-Öğle ve akşam yemekleri,
-Yemeklerde alınan içecekler,
-Müze ve milli park giriş ücretleri,

Nerede Kalacağız?
Kuşadası Surtel Otel

Ulaşım Planı:
Buluşma
: İzmir Adnan Menderes Havalimanından Saat 08.15 dolaylarında hareket edeceğiz.
Önerilen Uçuş: Pegasus Havayolları

*Gidiş: 2 Aralık 06.00 İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı – İzmir Adnan Menderes Havalimanı
*Dönüş: 3 Aralık 21.10 İzmir Adnan Menderes Havalimanı - İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı - (Dönüş uçağını akşam 20.00’dan sonra istediğiniz saate seçebilirsiniz)

İlke ve Şartlar


Günler : 2 | Gece : 1


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578