Çocuklarla Trans Kaçkar
Kaçkar, Kaçkar Köyü/Çayeli/Rize, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 2,950 ₺
Çocuk 0 ₺

Toplam 2,950 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Çocuklarla Trans Kaçkar Tur Videosu - Tur Anlatımı
Tur Detayları

ÇOCUKLARLA TRANS KAÇKAR..
Çocuklar dünyamız, dağlarda öyle… Çok sevdiğimiz doğa özellikle çocuklar için bir özgürlükler ortamı. Doğa’da bulunmak, doğayı duyumsamak bizleri içsel yolculuklara çıkardığı gibi çocuklar için de unutulmaz deneyimler ortamı sunar.

Kaçkar dağları yuvamız, gözbebeğimiz, belki ilk aşkımız. Bu olağanüstü coğrafyada çocuklarla yaptığımız aktiviteler müthiş hazlarla dolu. Şimdi çıtayı bir kademe daha yükselterek Çocuklarla Trans Kaçkar yapmaya niyetlendik :) Belki ilk kez denenecek bir grup aktivitesi olarak bu planı hazırlamak bizleri oldukça heyecanlandırıyor..
 
Kaçkar turunda, çocukların güvenlikleri için ekleyeceğimiz olanaklar ile desteklenmiş planı aşağıda inceleyebilirsiniz.

Dar kapsamda çocuklu aileler ile geliştireceğimiz turun tüyoları şöyle;
-Güvenli araçlarla ve deneyimli şoförlerle seyahat,
-Çocuk dostu yemek menüleri,
-Trans Kaçkar geçiş gününde ve kamp yürüyüşünde destek için at bulundurulması,
-Kamp alanında çocuk aktivite çadırı,
-Biz de çocuğumuzla katılacağımızdan çocuklu rehber eşliği J

Not: Her ne kadar 3 yaşında bir çocuk tura katılacak olsa da 4 yaş üstü çocukların katılması daha uygun olur.

Şimdi Kaçkarları kısaca bir tanıyalım;
Kaçkar Dağı 3937 metre yüksekliğiyle ülkemizin dördüncü yüksek dağıdır. Kaçkar Dağı ve silsilesi, sahip olduğu doğal ve kültürel değerlerle dünyanın korunması gereken en önemli 200 ekolojik bölgesinden biri ilan edilmiştir. Türkiye'de aktüel buzul aşındırmasının görüldüğü ender yerlerden biri olan Kaçkar Dağı ve çevresi, fauna açısından da oldukça zengindir. Özellikle dünyanın en önemli yırtıcı kuş göç yolunun bu bölgeden geçmesi, bölgeyi adeta bir yırtıcı kuş cennetine dönüştürmüştür. Bölge flora açısından 2500 bitki çeşidini barındırmaktadır. Bunlardan 300 çeşidinin sadece Türkiye'de 160 çeşidinin de sadece Kaçkar Dağları'nda yetiştiği tespit edilmiştir. Ayrıca literatürde Türkiye'nin tek ılıman kuşak yağmur ve sis ormanları (boreal) olarak tanımlanan, Doğu Karadeniz'in Doğal Yaşlı Ormanları, biyolojik çeşitlilik bakımından eşsiz doğal zenginlikler sunmaktadır. 

Ölmeden önce yapılması gereken yüz şeyi say deseler Trans Kaçkar Zirve programı bu listenin ilk onuna mutlaka girer.. Kaçkarların en bakir patikalarında bulutların arasına yürüyüp, Kaçkar rotasındaki vadiler, buzul gölleri, dereler, şelaleler, çiçekler ve zirvelerin bütünlüğü ile unutulmaz bir dağ deneyimi yaşayacaksın :)

Kısaca Plan:
1.GÜN PAZAR>
TRABZON – FIRTINA VADİSİ – ÇAT YAYLASI - AYDER
2.GÜN PAZARTESİ> KAVRON YAYLASI VE KAÇKAR KUZEY YÜRÜYÜŞÜ- AYDER
3.GÜN SALI> KAVRON – CENGOVİT GÖLLERİ – NALETLEME GEÇİDİ - OLGUNLAR
4.GÜN ÇARŞAMBA> OLGUNLAR – NASTAF YAYLASI - DİLBERDÜZÜ YÜRÜYÜŞÜ - KAMP
5.GÜN PERŞEMBE>  DENİZ GÖLÜ – KAÇKAR ZİRVE YÜRÜYÜŞÜ - KAMP
6.GÜN CUMA> NASTAF YAYLASI – OLGUNLAR-YUSUFELİ –AYDER
7.GÜN CUMARTESİ> AYDER – ÇEVRE GEZİSİ - TRABZON

Tur Programı:
1.GÜN PAZAR> TRABZON – FIRTINA VADİSİ – ÇAT YAYLASI - AYDER
Trabzon’da grubu karşılayıp doğrudan Fırtına vadisine doğru hareket edeceğiz. Çamlıhemşin konaklar mahallesinde geleneksel bir evde öğle yemeği alacağız. Buradan doğruca Çat Yaylasına çıkacağız. İlk aktivite hep birlikte çimenlerde yuvarlanıp Karadeniz'e merhaba demek :) Vadinin harikulade manzaraları, kemer köprüleri, şimşir ormanı ve konaklarında kısa geziler ve fotoğraf molaları vereceğiz. Ardından Ayder’e doğru yol alacağız. Vaktimiz olursa Tar Deresi ve Bulut şelalesine kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Ardından Ayder yaylasına çıkıp tesisimize yerleşiyoruz..
Yürüyüş Süresi: 2 saat - Araç Yolculuğu: 3 saat

2.GÜN PAZARTESİ> KAVRON YAYLASI – KAÇKAR KUZEY YÜZÜ YÜRÜYÜŞÜ – AYDER
Bugün Çocuklarla yüksek irtifaya alışma günü, Kaçkar dağlarına alışma ve zirvenin kuzey yüzünü göreceğimiz özel bir gün olacak. Zirve çıkışı sırasında belli bir yükseklik alışması gerektiğinden Kaçkar kuzey yüzüne yaklaşmak en ideal plan olmaktadır. Kavron Yaylasından başlayacak yürüyüş 2 saatlik süre sonunda Öküz Çayırı dediğimiz bölgeye ulaşmamızı sağlayacak. Burada İsimsiz Gölü ve Menderesleri gezdikten sonra Kaçkar kuzey buzullarını ve ana zirvenin kuzey fotoğraflarını çekip Kavron Yaylasına döndükten sonra Ayder'e ineceğiz..
Yürüyüş Süresi: 4 saat - Araç Yolculuğu:1 saat

3.GÜN SALI> KAVRON – CENGOVİT GÖLLERİ – NALETLEME GEÇİDİ - OLGUNLAR
Gezinin zirve hariç en uzun yürüyüş günü. Bugün bütün gün yürüyüşün başından itibaren bir at bizlere eşlik edecek. Yorulan çocuklar dönüşümlü olarak ata bindirilip dinlendirilecek :)
Kaçkar dağı geçiş yürüyüşü, yani Trans Kaçkar yürüyüşü Kavron yaylasından başlayacak. Önce 2 saatlik bir yürüyüş ile Cengovit göllerine ulaşacağız. Buradan Karadeniz gölü eteğinden Naletleme geçidine çıkmış olacağız. 3200m yükseklikteki geçidi aşıp Laz Poğarında bir öğle kumanya molası vereceğiz. Bundan sonrası artık iniş şeklinde olacak. Dobaye Yaylası üzerinden Meretet (Olgunlar) köyüne ulaşacağız. Ortalama 8 saatlik bir yürüyüş ile transı bitirmiş olacağız. Gün bitiminde Olgunlar’da pansiyonda dinlenmeye çekiliyoruz.
Yürüyüş Süresi: 8 saat - Araç Yolculuğu: 1 saat.

4.GÜN ÇARŞAMBA> OLGUNLAR – NASTAF YAYLASI - DİLBERDÜZÜ YÜRÜYÜŞÜ - KAMP
Bugünkü yürüyüşte de bir at bizlere eşlik edecek. Hedef Kaçkar ana kampı..
Nispeten rahat, tırmanış öncesi antrenman niteliğinde bir gün olacak. Meretet (Olgunlar) Köyünde pansiyonumuzdan saat 10.00 dolaylarında yürüyüşümüz başlayacak. Köy sınırından başlayan yürüyüş, rahat bir patika ve yavaşça yükselen harika Alpin manzaralar içeren bir parkur. Parkurda Nastaf Yaylasını geçerek dört saat sonra Dilberdüzü kamp alanına ulaşacağız. Öğle pikniğini kamp alanımızda alacağız. Hazır olan kampımıza yerleşip ertesi güne güç topluyoruz. Enerjisi bitmeyen çocuklar kamp alanı ve aktivite çadırında eğlenmesine devam edebilir. Akşam yemeğinde zirve ile ilgili bilgilendirme ve ertesi günün planını detaylıca görüşeceğiz. Erkenden uyuyup dinlenmeye geçeceğiz. Yürüyüş Süresi: 4 saat

5.GÜN PERŞEMBE> DENİZ GÖLÜ – KAÇKAR ZİRVE YÜRÜYÜŞÜ - KAMP
Zirve yürüyüşüne katılmayan çocuklar gün boyunca kamp alanında bolca doğa aktivitesi yapacak. 7 yaş ve üstü çocuklarla zirve yolunda olacağız.
Kaçkar güney tırmanışı için sabah saat 06.00’da yola çıkıyoruz. 1 saat sonra Deniz Gölüne varmış olacağız. Göl ülkenin en yüksek buzul gölüdür. Sadece bu Deniz Gölü manzarasını izlemek için bile bu bölgeye gitmeye değer. Gölde kısa bir mola vereceğiz. Ardından “eşik” dediğimiz yere ulaşacağız. Bu noktadan sonra zemin çarşak ve parçalı kaya şeklinde olacak. Buradan isteyenler ile ortalama dört saatlik Kaçkar tırmanışına devam edip 3937M Kaçkar zirvesine ulaşıyoruz. Öğle yemeğini zirve molasında kumanyalarımız ile yapıyoruz. Tekrar aynı rotadan dönüşe geçiyoruz. Dönüş yürüyüşü en dikkatli olacağımız zamanlar. Kısa molalar ile gücümüzü toplayıp vakitlice kampa geri dönüyoruz. Toplam 12 saat yürüyüş hedefliyoruz.

6.GÜN CUMA>  NASTAF YAYLASI - OLGUNLAR KÖYÜ – YUSUFELİ – AYDER YAYLASI
E zirve yaptık, artık dönüş zamanı :)  Bugün günümüz biraz da dinlenme günü niteliğinde geçecek. Sabah güzel kahvaltımız sonrası Dilberdüzü kamptan ayrılıp Olgunlar köyüne rahat ve yavaş bir yürüyüş ile üç saate ineceğiz. Öğle yemeğinde köyde aperatif bir atıştırma alacağız. Aracımıza binerek Yusufeli İlçesi üzerinden bir yolculuğumuz olacak. Önce Barhal Kilisesini gezeceğiz. Ardından Yusufeli ilçesi ve yeni barajları görerek Artvin Merkeze ulaşacağız. Buradan Ayder yaylasına ulaşıp otel’e yerleşiyoruz. Akşam canlı müzik/eğlence ile gezimizi sonlandıracağız.
Yürüyüş Süresi: 3 saat - Araç Yolculuğu: 4 saat

7.GÜN CUMARTESİ> AYDER – ÇEVRE GEZİSİ - TRABZON
Trans Kaçkar turumuzun son günü. Günü ve geziyi çeşitli çevre gezileri yaparak sonlandırıyoruz. İlk tercihimiz Huser Yaylası üzerinden Peri patikasını kullanarak yarım günlük bir yürüyüş yapmak. Fakat katılımcılar yürüyüşü tercih etmeyebiliyor. Alternatiflerimiz Fırtına Vadisinde Rafting, Çay fabrikası gezisi, çeşitli alışveriş ve çevre gezileri şeklinde oluyor. Gezilerimiz akabinde Trans Kaçkar programını bitirip saat 18.00 gibi katılımcıları Havaalanında yolcu ediyoruz.

"Kaçkar'a geliyoruz fakat nasıl hazırlanmamız lazım" diyenlere.. Çok işinize yarayacak bilgiler burada ;)  

Ödenek: 1780TL (Nakit tur fiyatı) - 1850 TL (Kk tek çekim) 
Çocuk Fiyatı: 1250 TL (6-12 yaş için geçerlidir) - 300 TL (3-5 yaş arası, araçta koltuk ve sigorta ücreti bedeli)
Single Konaklama Farkı: 400 TL

Neler dahil olacak?
-Trabzon’dan Trabzon’a bütün ara transferler,
-4 Gece otel ve pansiyon konaklaması
-2 gece kamp konaklaması,
-Tüm kamp malzemeleri, çadır-uyku tulumu-mat..vb
-6 kahvaltı, 4 Öğle kumanyası, 6 akşam yemeği,
-Ören yeri, ve Milli park giriş ücretleri
-Seyahat Sigortası

Cebinizden ne çıkacak?
-Şehirler arası ulaşım bedeli. (İstanbul(vb)-Trabzon / Trabzon-İstanbul(vb)
-İlk gün ve son iki gün öğle yemekleri,
-Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler,
-Kaplıca girişleri,
-Müze girişleri

Konaklama:
Turumuz 2 gece kamp 4 gece otel konaklamalıdır. Kamp konaklamaları her türlü konfor düşünülerek organize edilir. Kamp malzemeleri (Yemek çadırı, masa, sandalye, mutfak ekipmanı, kişisel yemek ekipmanı) tarafımızdan karşılanır.
Tesisler;
3 gece Ayder Yaylasında Natura Lodge, Ahşap Otel, Petek Otel vb /
1 Gece Olgunlar Pansiyon
2 Gece Kamp

Ulaşım:
Bölgeye tavsiye ettiğimiz ulaşım aracı uçak’tır. Otobüs veya kendi aracınızla da ulaşımı sağlayabilirsiniz. Buluşma noktası Trabzon Havaalanı ve Otogarıdır. Pazar sabahı grubu havaalanında karşılarız. Otobüsle gelenleri otogardan karşılamaktayız. 

Kendi aracıyla gelenler saat 09.00'da Trabzon otogarına veya saat 10.30'da Rize'ye gelmeliler. Uçak biletleriniz ayrıca ücreti alınarak ofisimizden sağlanabilir. Diğer biletler ve organizasyonlar konusunda ofisimiz destekte bulunabilir.

Gerekli Malzemeler:
Yanınızda bulunduracağınız malzemelerin mümkünse bu işler için özel olarak tasarlanmış, her zaman için en iyi malzeme olmasını öneririz. Yapacağımız aktivitede, giyeceğiniz herhangi bir malzemeyle, doğa ve teknik uyumunu yakalayarak bunu başarabilirsiniz. Önemli olan bu tür bir aktiviteyi isteyip, yapmak için cesaret göstermektir. Yinede aşağıdaki listeye göre hazırlık yaparsanız sizin için daha yararlı olur.

Küçük bir sırt çantası (Günlük yürüyüşlerde yedek eşyanızı ve kumanyanızı koyacağınız yaklaşık 25 lt. sırt çantası)
Yürüyüş ayakkabısı (Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği ve tabanında bol tutamağı bulunan)
Spor ayakkabı (Kampta giyeceğiniz ve yedek olarak bulunacak az yer kaplayan hafif ayakkabı) 
Uyku Tulumu (En az -10 konfor derecesinde olan.)
Yağmurluk (Tercihen panço dediğimiz, geniş ve bol başımızdan geçirip gövdemizi kaplayan aparat)
Anorak (Gro-Tex ceket veya ince kat rüzgar geçirmez mont veya polar anorak )
Sweat-shirt (Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi)
T-shirt (Sentetik, teri üzerinde tutmayan)
Pantolon (Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim, iki adet yeterli)
Şort (Sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon)
Çorap (Sentetik, teri üzerinde tutmayan, her gün için bir tane)
Tozluk (Tercihe bağlı Zirve günü ve yağmurda kullanılabilir)
Bere (Polar veya benzeri)
Matara (Yaklaşık bir litrelik ped yada özel matara)
Fener (Kampta ve çadırınızda kullanacağınız, az pil yakan, tercihen alın feneri)
Güneş gözlüğü (Tercihen UV- A ve B Filtreli)
Havlu (Küçük, erken kuruyan)
Güneş kremi (Yüksek koruma faktörlü )
Nemlendirici krem (Kuruma ve çatlamalara karşı dudak kremi)
Güneş şapkası (Geniş siperlikli, arkadan boynunuzu ve yüzünüzü kapatan)
İlkyardım (Sürekli kullandığınız ve özellikle ihtiyaç duyacağınız kişisel ilaçlar; Rehberlerde geniş kapsamlı ilk yardım çantası bulunmaktadır)
Flash Bellek (Tur sırasında çekilen video ve fotoğrafların anında katılımcılara verilebilmesi için)

İlke ve Şartlar


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Banka Transferi -

Günler : 7 | Gece : 6


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578İlgili Turlar