Efes-Mimas Yolu
Kuşadası, Aydın, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 525 ₺

Toplam 525 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Nereye Gidiyoruz?
İzmir yarım adası kırsal alanlarını kapsayan bu yürüyüş rotası, ülkemizde işaretlenmiş özel rotalardan biridir. Toplam 700 km'lik bir parkur bulunan rota eskiden Mimas olarak bilinen Karaburun yarım adasından başlayıp kesintiler ile Efes Antik Kentine ulaşmaktadır.

Program
YOLCULUK GÜNÜ

00.15 dolaylarında son durağımız olan Kozyatağı'ndan İzmir’e doğru yola çıkıyoruz.  Feribot yolculuğuyla Yalova’ya ulaşıyoruz. Buradan Susurluk’a kadar yoldayız. Susurluk molası sonrası İzmir’e ulaşıyoruz.

1.GÜN / İZMİR – BELEVİ KÖYÜ – ŞİRİNCE – SELÇUK - KUŞADASI
Yolculuk sonrası Selçuk yakınında saat 07.30 dolaylarında kahvaltı yerine ulaşıyoruz. Saat 09.00’a kadar kahvaltı keyfindeyiz. Ardından kısa bir yolculuk ile yürüyüş başlangıç noktasına ulaşacağız. Belevi Köyünden başlayan yürüyüş Şirince Köyünde bitecek ve 15 km yürümüş olacağız. Parkur çoğunlukla stabilize orman yolu ve patikalardan oluşuyor. Zeytin bahçeleri, tarlaları, tarihi kalıntılar ve orman dokusu içeren tipik Ege havası alacağımız bir parkur olacak. Günün sürprizi finalini Şirince Köyünde yapacağız. Yorgunluğumuzu atmak için tarihi köyde içeceğimiz sıcak şarap iyi gelecektir ;) Şirince sokaklarında yapacağımız gezi ardından vakit kalır ise Matematik Köyünü ziyaret edebiliriz. Gün bitiminde Kuşadası’na ulaşıp otelimize yerleşiyoruz.

2.GÜN / KUŞADASI – EFES - YEDİ UYURLAR MAĞARASI - SELÇUK – İSTANBUL
Bölgedeki ikinci günümüz. Onlarca yürüyüş alternatifimiz var fakat biz bölgenin en önemli tarihi mekânını konu alan Efes civarında yürüyüş yapmayı tercih ettik. Kahvaltının ardından 09.00 dolaylarında otelden ayrılarak parkur başlangıcı olan Ege denizi kenarına ulaşıyoruz. Buradan Efes Ören yerine yaklaşık 8 km yürüyüş yapacağız. Yürüyüş çoğunlukla stabilize yollardan ve bir bölümü Efes kenti surları üzerinden olacak. Efes ören yeri güney girişinden girerek kuzey çıkışına doğru gezimizi yapacağız. Ardından Yedi Uyurlar Mağarasına doğru yürüyüşümüz devam edecek. Mağara gezisi sonrası Selçuk Merkez’e, Artemis Tapınağına kadar yürüyüşümüz devam edecek. Vaktimiz olursa merkez’de kısa bir gezi yaparak saat 16.30 dolaylarında İstanbul’a dönüşe geçiyoruz. Dönüşte Osman Gazi Köprüsünü kullanarak dönüyoruz. 24.00 gibi İstanbul merkezde oluruz.

Ödenek; 525 TL

Neler Dahil Olacak?
- Bütün transferler, 
- 1 gece konaklama,
- 1 sabah kahvaltısı (ikinci gün otelde kahvaltı),
- İlk gün öğle kumanyası,
- Otelde 1 akşam yemeği,
- Programda ilan edilen tüm çevre gezileri
- Profesyonel rehberlik,
- Ören yerleri girişi,
- Seyahat sigortası

Cebinden Ne Çıkacak?
- İlk gün kahvaltı,
- Son gün öğle yemeği,
- Müze girişleri

Ulaşım
- İncirli - Alfemo: 23:30
- Mecidiyeköy Duraklar: 00:00
- Kadıköy Evlendirme: 00:15

Konaklama:
Kuşadası Royal Palace -  http://www.royalpalace.com.tr/

İlke ve Şartlar


Günler : 3 | Gece : 1


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578