Mustafa Ertekin > Van Foto Safari
Van Merkez/Van, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Bu tur için tarihler henüz belli değil, detaylı bilgi almak için 02122519864 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 0 ₺

Toplam 0 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Mustafa Ertekin ile Van Foto Safari
Van ve çevresinde yer alan eşsiz güzellikteki doğal alanları ve tarihi noktaları gezip fotoğraflamaya, suyun akış yönünün aksine zıplayan inci kefallerinin göç mevsimine tanıklık etmeye (bu şansı her zaman yakalayamazsın) :) Erçek kuş cennetindeki flamingoları fotoğraf karelerimize sığdırmaya; Urartu'ların izini sürmeye, Van'a gidiyoruz..

Kısaca program;
19 MAYIS CUMA > AKDAMAR ADASI - VAN GÖLÜ - GEVAŞ - ALTINSAÇ KÖYÜ - ST.THOMAS KİLİSESİ

Sabah saatlerinde Van havaalanından ayrılıp gezilerimize başlıyoruz. Bugünkü programımızda ilk olarak Akdamar adasına gideceğiz. Surp Haç Kilisesini ve Van gölünü farklı açılardan fotoğraflayacağız. Ardından Gevaş/Altınsaç Köyü ve bu köyde yaklaşık 2 bin metrelik bir yükseklikte yer alan, 11.yüzyılda inşa edilmiş ve günümüze kadar ayakta durabilmiş St.Thomas (Altınsaç) Kilisesi Manastırı olacak. Ayrıca yol boyunca diğer köyleri de ziyaret etme şansımız var. Konaklama Van merkez'de

20 MAYIS CUMARTESİ > ERÇEK GÖLÜ KUŞ CENNETİ - MURADİYE ŞELALESİ - ERCİŞ - ULUPAMİR KÖYÜ 
Kahvaltı sonrası otelden ayrılıp Van Gölü'nün doğusunda yer alan ve yaklaşık 200'ün üzerinde kuş çeşidinin varlığını sürdürdüğü Erçek gölü havzasında Erçek Gölü Kuş Cenneti'ne doğru yol alacağız. Burada flamingolar fotoğraf çekimlerimize eşlik edecek :) Erçek gölünden ayrılarak, Tendürek Dağı’ndan beslenen Bend-i Mahi çayı üzerinde yer alan meşhur Muradiye Şelalesi'ni görmeye gidiyoruz. Suyun akış yönünün aksine zıplamakta olan inci kefalleri oldukça ilgimizi çekecek :) Sonrasında Erciş’e doğru yola koyulup, dağların eteğinde kurulu ünlü Kırgız göçmen köyü Ulupamir’e giderek Pamir Yaylası göçmenlerinin yaşamlarına tanık olacağız. Konaklama Van merkez'de.

21 MAYIS PAZAR > VAN KALESİ - YEDİ KİLİSE - VAN İSKELESİ - ÇAVUŞTEPE - HOŞAP KALESİ
Gezimizin son gününde Urartu'ların izini süreceğiz. Programımızda yer alan Van Kalesi, 8. yüzyılda inşa edilen Yedi Kilise, meşhur kahvaltı sokağı, Van iskelesi, Çavuştepe Köyü/Kalesi ve yaklaşık 400 yıllık tarihiyle Hoşap Kalesi gezilerimizi yaparak Van havaalanına ulaşıp programımızı sonlandırıyoruz.
(Not: Programı aksatmamak koşuluyla günlerin yerlerinde değişiklik yapılabilir)

Nereleri Gezeceğiz? 
Van, Akdamar Adası, Gevaş, Çavuştepe, Altınsaç Köyü, Erçek Gölü ve Kuş Cenneti, Muradiye Şelalesi, Erciş, Ulupamir Köyü, Van Kalesi, Yedi Kilise, Çavuştepe, Hoşap Kalesi 

Neler dahil:
-Gezi yapılan bölgedeki ara transferler,
-2 gece Van merkezde konaklama, (Büyük Urartu Otel)
-2 kahvaltı,
-2 akşam yemeği,
-Ören yeri giriş ücreti, 
-Seyahat sigortası,
-Rehberlik

Cebinden ne çıkacak? 
-Bölgeye olan şehirler arası ulaşım, 
-İlk gün kahvaltı ve öğlen yemekleri,
-Akdamar tekne gezisi ücreti, 
-Müze giriş ücretleri,

Ulaşım/Buluşma Planı;
*19 Mayıs sabahı saat 11.30 dolaylarında Van havaalanından çıkmış olacağız. (İstanbul'dan Van'a 09.00, Ankara'dan Van'a 08.30'da uçak seferleri bulunmaktadır. Programa uyabilmek adına bu saat dilimleri geliş günü için ideal olacaktır)
*21 Mayıs akşamı saat 17.00 dolaylarında Van havaalanından grubumuzu yolcu etmiş olacağız. (İstanbul'a 18.25, Ankara'ya 20.00'de uçak seferleri tercih edilebilir)

Gerekli Ekipman:
Fotoğraf makinesi 
​En temel malzeme olarak fotoğraf ekipmanınızı sayacağız. Artık donanımınıza göre malzeme yanınızdan eksik etmezsiniz :)
-Üç ayak
-Parlat filtresi
-ND filtre
-Makro lens ya da filtre
-Makine için yağmurluk
-Timelapse uygulamalar için uzaktan kumanda
-Yürüyüşte rahat kullanabileceğiniz fotoğraf çantası. (İçinde su taşıyacağınız bir cebi olması size pratiklik kazandıracaktır) 

İlke ve Şartlar

*Turumuz maksimum 25 kişiyle yapılır.Minimum 10 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilir. *Rezervasyon iptali 15 gün öncesine kadar iade edilir.15 günden sonra tur fiyatının %30 bir hafta kala tur fiyatının %50 kesinti yapılır. Tura 4 gün kala ücret iade edilmez. *Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir. *Turlarımıza kayıt olan katılımcılarımız “Tur Sözleşmesi”ni okumuş, kabul etmiş ve imzalamış sayılır.


Günler : 3 | Gece : 2


Dahil Olanlar


 • Seyahat Sigortası
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Akşam Yemeği
 • Kahvaltı
 • Ara Transferler
 • Tüm konaklamalar
 • Milli park giriş ücreti

Hariç Olanlar


 •     Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)    
 •     Şehirler arası ulaşım bedeli    
 •     Öğlen yemeği    
 •     Müze girişleri    
 •     Belirtilen hizmetler dışındaki ekstra giderler    
Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578İlgili Turlar