Van Gölü ve Civarı bahar Turu
Van Merkez/Van, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 1,299 ₺

Toplam 1,299 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Van Gölü Etrafında Bahar Gezisi Turu
Van ve çevresinde, bilinen klasik yerlerin dışında pek bilinmeyen doğal-tarihi güzellikleri de görüp hayran kalacağın, suyun akış yönünün aksine zıplayan inci kefallerinin göç mevsimine denk gelen (buna her zaman şahit olamazsın) yöresel mutfağa hayran olacağın kısa bir kaçamak :)

Kısaca Plan ve Detaylar..
27 Mayıs Cumartesi> VAN - TUŞBA - YEDİKİLİSE
Sabah Van havaalanına indikten sonra otele yerleşip kısa bir süre dinlendikten sonra kenti gezmeye başlıyoruz. Kent içindeki kilim dokuma atölyelerini, Yedi Kiliseyi ve Meher Kapı’yı görüp yeni açılan Müze’yi de gezdikten sonra Tuşba Kalesine gideceğiz. Güneşi kalede şarap içerek batırırız muhtemelen :) Gece de kent sokaklarını arşınlar ve küçük çayevlerinde dinlenip çay içer sohbetler ederiz. Konaklama ve akşam yemeği Büyük Urartu Otelde.

28 Mayıs Pazar> GEVAŞ - AHDAMAR - ÇAVUŞTEPE 
Kahvaltı sonrası ilk olarak Gevaş ilçesi ve oradan da tekne ile Ahdamar Adası ve kilisesine ulaşıyoruz.. Sonrasında biraz daha doğuya devam edip son durak olan Hoşap beldesine ulaşarak buradaki ünlü kaleyi geziyoruz ve köy içinde dere kıyısındaki çay bahçesinde yerel bir mönü alarak öğlen yemeği yiyoruz. Yemek sonrası tekrar geri dönecek ve Çavuştepe Urartu kalesine çıkıp burada Mehmet Kuşman “amca” ile de tanışacağız. Günün son durağı ise Gürpınar’da ki “Şamram Kanalı” ve kral Menua’nın yazıtı. Konaklama ve akşam yemeği Büyük Urartu Otelde.

29 Mayıs Pazartesi> AYANİS KALESİ - ERCİŞ - ULUPAMİR
Bugün erkenden yola koyulup kuzeye doğru gideceğiz. İlk olarak önemli bir Urartu kalesi olan Ayanis Kalesi’ni göreceğiz. Sonrasında Muradiye (Bendimahi) çayında nehrin içlerine göç etmekte olan “inci kefalleri” ni göreceğiz. Suyun akış yönünün aksine zıplamakta olan kefaller ilgimizi oldukça çekecek sanırım. Nehir boyunca devam edip ünlü Bendimahi Şelalesini görüp fotoğraflayacak ve belki de orada bir gecikmiş öğlen pikniği yapacağız. Sonra tekrar geri dönüp Erciş’e doğru yola koyulacak ve eğer zamanımız kalır ise dağların eteğinde kurulu ünlü Kırgız göçmen köyü Ulupamir’e gider ve bu Pamir Yaylası göçmenlerinin yaşamlarına tanık oluruz. Konaklama ve akşam yemeği Erciş'te.

30 Mayıs Salı günü> ADİLCEVAZ - AHLAT - MALABADİ 
Sabah kahvaltısı sonrası yola çıkıp Zilan Deresi kıyısındaki “inci kefalleri” göçünü izleyip Adilcevaz yolu ile Ahlat ilçesine varacağız. Ahlat’ta ise; Selçuklu kümbetlerini, Mezarlığı ve balbalları, Müzeyi, eski Ahlat’ı yani Harabeşehir’i gezip burada bulunan ve Budist Türklerden kalan bir mabedi, köprüyü görüp göl kıyısındaki bir otelde konaklayacağız. Akşam yemeğini ise kentte daha önce de nefis yemekler yediğimiz bir esnaf lokantasında alacağız.

31 Mayıs Çarşamba> TATVAN - NEMRUT - 
Bugün yine büyülü bir mekana; Nemrut Kraterine gideceğiz. Krateri, gölleri ve hala sıcak buhar çıkaran volkan bacasından yeraltının nefesini hissedecek, belki de sıcak gölde yüzeceğiz. Burada bir öğlen pikniği de yapacak ve buradan da aşağıya inerek Bitlis il merkezine gideceğiz. Bu ilginç kenti ve kalesini görecek, 5 minaresini fotoğraflayıp Ihlasiye Medresesini de göreceğiz. Kentin küçük çay evlerinde çay içerek dinlenecek; isteyenler ile bal, tütün, sabun..vb alışverişleri yaparak gecelemek için Tatvan ilçesine gideceğiz. Akşam yemeğini Tatvan’da “büryan kebap” olarak alabileceğiz -tabii ki isteyenlerle :) 

01 Haziran Perşembe> VAN GEZİSİ
Bugün dönüş günü. Gölün güneyinden devam ederek Ermenilerden kalma bir kaç kilise ve manastırı fotoğraflayıp Van’a geri döneceğiz. Akşam dönüş uçağıyla da İstanbul'a geri dönmüş olacağız

Nereleri Gezeceğiz? 
Van, Gevaş, Ahdamar Adası, Çavuştepe, Erciş, Ahlat, Nemrut krateri, Bitlis, Tatvan ve gizli kalmış bir çok nokta :)

Parkur Ganimeti 
Van ve çevresinde pek bilinmeyen doğal-tarihi güzellikleri görüp fotoğraflama şansınız olacak. Ayrıca göç etmekte olan İnci Kefalleri de gezimize ayrı bir güzellik katacak.. İmkan olursa Nemrut kraterinde sıcak gölde yüzeceğiz, ayrıca yöresel ürünler pazarından köylülerden bal, tütün, sabun gibi ürünler satın alabileceksiniz.

Hazırlık İçin; 
Baharın en güzel zamanlarında yapacağımız gezimiz için çok fazla eşya getirmenize gerek yok, mümkün olduğunca rahat kıyafetler bulundurmak yeterli olacak..

Ulaşım; 
27 Mayıs Cumartesi ilk uçakla Van'a gidip 1 Haziran Perşembe akşam uçağıyla dönüyoruz. Ulaşım sizlere ait :)

Ödenek :) 
Kişi başı nakit 1300 TL

Neler dahil? 
-Bölgedeki tüm ulaşım org.
-5 gece konaklama
-5 kahvaltı, 6 öğle, 5 akşam yemeği,
-Rehberlik
-Seyahat sigortası

Cebinden ne çıkacak? 
-Van'a olan gidiş/dönüş ana ulaşım,
-İlk gün kahvaltı,
-Müze-Ören yeri girişleri,
-Yemeklerdeki alkollü içecekler
-Belirtilen hizmetler dışında ekstra giderler

İlke ve Şartlar


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Banka Transferi -

Günler : 6 | Gece : 5


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578